Aicina līdzdarboties “Bērnistabas” iekārtošanā Raiņa mājā Berķenelē

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Daugavpils novada Kultūras pārvalde un Raiņa muzejs dzejnieka bērnības mājā Berķenelē aicina iedzīvotājus līdzdarboties jaunās ekspozīcijas telpas “Bērnistaba” iekārtošanā, informē Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne.

Jaunā ekspozīcijas telpa top sadarbībā ar mākslinieci Kristiānu Dimiteri, to plānots atklāt 2015. gada nogalē, 17. decembrī.

Muzejs būs pateicīgs, ja Raiņa mājai Berķenelē tiks uzdāvinātas senas lietas un priekšmeti, kuri papildinātu “Bērnistabas” iekārtojumu: vienviru koka skapis ar pildiņu durvīm, koka gultiņa, skolas soli no koka, tāfele rakstīšanai ar krītu, bērnu šūpulis, rakstāmgalds vai sekreters, seni krēsli, veclaiku lampa ar abažūru, senas grāmatas (arī svešvalodās) un rotaļlietas.

Īpaši aicināti palīdzēt skolēni un skolotāji, cerot, ka kāda senlieta ir atrodama gan māju bēniņos, gan skolas noliktavās. Vairāk informācijas – Inese Bērziņa, tālr. 29272200.

Berķenelē Rainis, īstajā vārdā Jānis Pliekšāns, kopā ar ģimeni dzīvoja līdz piecpadsmit gadu vecumam – no 1872. līdz 1881. gadam.

Raiņa romānā dzejoļos „Dagdas piecas skiču burtnīcas”, kas sarakstīta Šveices emigrācijā, ir nodaļa „Vienīgā aina”, kas veltīta Berķenelei .

Dzīve svešumā vedinājusi domāt par pagātni, dzimteni, tēva mājām, dzejnieka vārdi ir sirsnīgs apliecinājums tam, cik izcila un iedvesmojoša ir Berķeneles vide, kas tik lieliskā veidā ir iezīmēta Latvijas kultūras vēsturē.

Jau ziņots, ka Daugavpils novada Kultūras pārvalde dzejnieku jubileju svinēs ar vairākiem nozīmīgiem pasākumiem – 18. martā pirmizrādi piedzīvos Daugavpils novada Kultūras centra teātra trupas “Trešais variants” izrāde “Ērkšķu krekls, zvaigznes ceļš”, bet visa gada garumā Raiņa mājā Berķenelē notiks pasākumu cikls “Vai atmini mani? Rainis” četrās daļās jeb ainās. Septembrī īpaši tik svinētas Dzejas dienas un notiks citi pasākumi. Vairāk par programmu aspazijarainis.lv notikumu kalendārā!

Latvijā šogad svin Raiņa un Aspazijas gadu. Dzejnieku 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā. Pirms simt gadiem rakstītā Raiņa un Aspazijas dzeja joprojām ir aktuāla 21. gadsimtā, tā aizrauj ar ideju plašumu, nopietnu filozofiju un dāvina sapņus par nākotni. Daugavpils novads lepojas ar dzejnieka dzīvesvietām Berķenelē, Randenē un Vasiļovā.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading