Aicinām apmeklēt Dārza svētkus Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros!

Foto: Kristaps Kalns

Foto: Kristaps Kalns

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros 19. augustā plkst. 17.00 notiks Dārza svētki, kas būs pirmais šāda veida publiskais pasākums kopš vēsturiskās koka ēkas restaurācijas uzsākšanas.

“Ir vasara, augusts, saule un silta jūra… Tas ir laiks, kad Rainim ļoti patika uzturēties Jūrmalā un dzīvot savā Majoru vasarnīcā. Šogad gan viņam ir jāklejo gar jūru, jo mājā darbojas celtnieki – Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiek plaši restaurācijas darbi,” raksta muzeja vadītāja.

Šobrīd vasarnīcu ietver žogs, un garāmgājēji pār to var tikai vērot, kā ēku jumti un fasādes atgūst kādreizējo veidolu, bet Dārza svētki būs iespēja ielūkoties aiz žoga, iepazīties ar projektu un redzēt, kā rit muzeja atjaunošanas darbi.

Dārza svētkos piedalīsies Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris ar Raiņa ar Aspazijas dzejas uzvedumu „Svētki” (režisore Dace Umbraško). Dārzā viesosies Aspazijas „Pūcesspieģelis” un skanēs Valda Zilvera dziesmas no Jūrmalas pilsētas teātra izrādes (režisors Aigars Balulis).

Valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” īstenotā projekta „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” Eiropas ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” ietvaros darbus veic SIA „Balic Builders Alliance” un SIA „Velve – AE”. Projekta autore ir arhitekte Ināra Caunīte.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca atrodas Jūrmala, Majoros J. Pliekšāna ielā 5/7.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading