Aizvadītas “Plašā apvāršņa” konkursa kārtas Salaspilī un Balvos. VIDEO

Publicitātes attēls

7. aprīlī Salaspilī un 10. aprīlī Balvos aizvadītas jauno lasītāju konkursa “Plašais apvārsnis” pirmās kārtas. Nākamie reģionālie konkursi notiks: 14. aprīlī Bauskā, 23. aprīlī Talsos, 30. aprīlī Cēsīs. Pasākuma fināls norisināsies maijā, Rīgā.

Konkursā Salaspilī piedalījās vairāk nekā 40 bērnu, vispirms prezentējot abiem literātiem iepriekš sagatavotus karogus, kā arī veicot citus radošos darbus un zināšanu pārbaudes.

Video: Latvijas Televīzija

Savukārt Balvos konkursā piedalījās Latgales novada skolēni, kuri tikās ar rakstniekiem un kultūras jomas pārstāvjiem un salīdzināja savas zināšanas par Raiņa un Aspazijas darbiem.

Video: Latgales reģionālā televīzija

Šogad, svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, “Plašā apvāršņa” konkursa galvenais temats ir abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tiek aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Notikums pulcē lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

“Plašā apvāršņa” konkursa ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veido arī pasākuma saturu.

Konkursu rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļu)


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading