Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī būs Rainim un Aspazijai veltīta izstāde

Publicitātes foto

Publicitātes foto. Aspazijas autogrāfs Aleksandram Čakam

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā no šā gada 13. marta līdz 3. jūnijam būs apskatāma izstāde “Ciemos. Aspazijai un Rainim 150″. Izstādes atklāšana plānota 13. martā, plkst. 15.00.

Nelielā piemiņas izstāde veidota sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību. Izstādē aplūkojamas Aspazijas un Raiņa fotogrāfijas no 1925. gada, kad abi dzejnieki dzīvoja Rīgā, Dīķu ielā, līdz 1943. gadam, kā arī no laika, kad Aspazija viena vadīja savas dienas Dubultos, Meierovica prospektā 20.

Latviešu dzejnieki Aspazija un Aleksandra Čaks dzīvē tikušies vien dažas reizes, bet atmiņai no tikšanās 1929. gadā Aspazija Aleksandram Čakam nosūtījusi savu portretu ar autogrāfu. Tolaik tika izdotas divas jaunas A. Čaka dzejas grāmatas – „Apašs frakā” un „Pasaules krogs”. Par to, vai Čaks Aspazijai dāvājis savas jaunākās grāmatas ziņu nav.

Īpaša cieņa un mīlestība Aleksandru Čaku saistīja ar Raini, jo, kad kādā pasākumā Čakam jautāja, kāpēc izvēlējies kā savu pseidonīmu vārdu Čaks, nevis rakstījis dzeju ar savu uzvārdu Čadarainis, tad dzejnieks atbildējis, ka latviešu tautai jau ir savs Rainis, viņš būs Čaks. Viņa pseidonīms ir vārdu spēle no uzvārda Čadarainis.


Komentē

loading