Andra Zeibota lugas “Tuvojoties apvārsnim” lasījums

rsz_apvarsnim1

Trešdien, 15. augustā, plkst. 19.00, Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30, notiks Andra Zeibota lugas “Tuvojoties apvārsnim” lasījums.

Andris Zeibots par lugu: “Cilvēces attīstība nonākusi kritiskā jeb singularitātes punkta priekšā, kad palielinoties moderno tehnoloģiju jaudai to superintelekta spēki pēkšņi izlauzīsies eksplozīvi.

Tas varbūt nav nemaz tik tālas nākotnes jautājums – speciālisti lēš — 20 līdz 50 gadu līdz singularitātei, pēc kuras sasniegšanas prognozēt tālāko nav iespējams. Kā reaģēt tieši man, kā cilvēkam ar sevis apziņu? Tātad – kā mums katram eksistenciāli vērtēt savu klātbūtni šajos procesos?

Varam uzstādīt jautājumus, kā pētījumu šajā lugā: Kā nākotne jau tagad ietekmē mūsdienas cilvēku? Kā drauds, kā slimība, kā vienaldzīga, tāpēc aizmirstama ideja, kā absolūta neizpratne, vai kā pētnieka tuvošanās apvārsnim? Vai pietiks ticības humānisma nākotnei? Un kas tādā gadījumā notiek ar ticīgajiem, kas notiek ar neticīgajiem, kādi procesi iespējams jau aktivizējas kolektīvajā apziņā? ”

Ieeja: 2 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem – 1,50 EUR


loading