Aspazijas “Trīs mācības” interpretē komponists Gabriels Džeksons

#domasspēks/#mindpower

Publicitātes foto

Projekta #domasspēks 12. sērijā Aspazijas dzejoli “Trīs mācības” interpretē britu komponists Gariels Džeksons (Gabriel Jackson).

Viņš dzimis 1962. gadā, studējis kompozīciju Karaliskajā Mūzikas koledžā, ieguvis Lielbritānijas Gada Komponista balvu kategorijā liturģiskā mūzika, kā arī bijis leģendārā vokālā ansambļa “BBC Singers” galvenais komponists.

Gabriels Džeksons guvis plašu atpazīstamību, pateicoties savai vokālajai mūzikai. Komponista muzikālā daiļrade cieši saistīta arī ar Latviju, viņš komponējis skaņdarbus tādiem pasaulē augstu novērtētiem kolektīviem kā jauniešu koris “Kamēr…” un Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”.

Projekta #domasspēks 12. epizodē britu komponists Gabriels Džeksons un latviešu dziesminieks Goran Gora, kurš iejūtas Raiņa tēlā, interpretē Aspazijas dzejoli “Trīs mācības” no krājuma “Dvēseles krēsla” (1904). Lai gan krājuma kopējā noskaņa ir rezignēta un skumju izjūtu caurstrāvota, šis dzejolis aicina ar skaidru, tīru dvēseli pacelties pār ikdienību.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading