„Aspazijas un Raiņa tēli un transformācijas” Smiļģa muzejā

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 16. martā, plkst. 14.00 atklās projektu „Aspazijas un Raiņa tēli un transformācijas”, kurā būs aplūkojami jauno scenogrāfijas studentu mākslas darbi, informē muzeja pārstāvji.

Aspazijas 150. dzimšanas dienā atklās trīs mākslas objektus. Skatītājiem tiks piedāvāti Aspazijas lugu „Sidraba šķidrauts” un „Atriebēja” motīvi un tēli.

Projekts ilgs līdz Raiņa dzimšanas dienai šā gada septembrī – LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeju pakāpeniski piepildīs Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļas studentu mākslas darbi.

Projektā „Aspazijas un Raiņa tēli un transformācijas” studentu uzdevums ir, asociētā profesora Kristiāna Brektes vadībā, iedziļināties Aspazijas un Raiņa daiļradē, izvēlēties kādas lugas situāciju un varoņus un tos interpretēt vizuālā tēlā.

Pārējie objekti tiks atklāti – 16. aprīlī, 16. maijā, 2. jūnijā, 2. jūlijā, 11. augustā un 11. septembrī.

Savukārt 16. martā, plkst. 16.00 muzejā notiks Dailes teātra aktrises Mildas Klētnieces simtgades sarīkojums.

Pasākumā aktrises Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Venta Vecumniece, Dzintra Klētniece, Kristīne Klētniece, režisori Aina Matīsa un Kārlis Auškāps, teātra zinātnieces Silvija Geikina un Rita Rotkale atcerēsies aktrises spilgtākos radošās dzīves posmus un lomas Dailes teātrī, neaizmirstot arī viņas atveidoto Aspaziju filmā „Rainis”(1949). Līdzās foto un video liecībām būs dzirdama arī M. Klētnieces interpretētā Aspazijas dzeja.


Komentē

loading