Astrīda Cīrule saņems balvu par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas muzeja darbā

Mag. philol., mag. art., Raiņa un Aspazija vasarnīcas vadītāja Astrīda Cīrule. Foto: Vitālijs Vinogradovs

Mag. philol. un mag. art., Raiņa un Aspazija vasarnīcas vadītāja Astrīda Cīrule. Foto: Vitālijs Vinogradovs

“Jūrmalas Gada balvu kultūrā 2015″ par mūža ieguldījumu šogad saņems Raiņa un Aspazijas vasarnīcas vadītāja Astrīda Cīrule, informē Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Linda Rimša.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca ir Astrīdas Cīrules vienīgā darba vieta 50 gadu garumā. Astrīdai Cīrulei darbs ir organiska, mīlestības pilna dzīve. Tā piepildīta, veidojot un kopjot Jūrmalas kultūras dzīves attīstību daudzveidībā, aktualizējot nemateriālo un materiālo pilsētas kultūras mantojumu. Viņa ir veidojusi desmitiem nozīmīgu izstāžu, ir arī pašreiz topošās Raiņa un Aspazijas vasarnīcas pamatekspozīcijas autore.

Kā viena no izdevuma “Trois Parfums des Femmes”, kas vēsta par trim ievērojamām 19./ 20. gs. mijas māksliniecēm un izdots franču, vācu un latviešu valodā, autorēm, Astrīda Cīrule Aspazijas Jūrmalas burvību ir iznesusi pasaulē. Mag. philol. un mag. art. Astrīda Cīrule ir viena no respektablākajiem Raiņa un Aspazijas dzīves un radošās darbības pētniekiem.

Piektdien, 12. februārī, plkst. 18 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā svinīgā sarīkojumā tiks noskaidroti un sveikti pārējie “Jūrmalas Gada balva kultūrā 2015″ laureāti.

2015.gads Jūrmalā noritēja Aspazijas un Raiņa jubilejas gada zīmē, kad daudzi kultūras pasākumi bija veltīti šo dzejnieku dzīvei un daiļradei. Novērtējot kultūras dzīves spilgtākos notikumus pašvaldības, valsts un starptautiskā mērogā, pilsētas nozīmīgākajam apbalvojumam kultūras jomā – ”Jūrmalas Gada balvai kultūrā 2015” – šogad balvai tika pieteikti 114 pasākumi no teju 700 pilsētā notikušajiem kultūras un izklaides pasākumiem, un katrs no tiem atspoguļo Jūrmalas kultūrvides notikumu daudzveidību. Novērtējot kultūras dzīves spilgtākos notikumus valsts, pašvaldības un starptautiskajā mērogā, šo apbalvojumu pašvaldība piešķirs jau trīspadsmito gadu.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading