Daugavpilī iestudēta luga par Raini un Aspaziju

Publicitātes attēls

Daugavpils novada Kultūras centrā 25. martā pirmizrādi piedzīvos Kultūras centra teātra trupas “Trešais variants” iestudējums „Ērkšķu krekls, zvaigznes ceļš”, liecina informācija Daugavpils novada Tūrisma informācijas centra mājaslapā.

Lugas autori ir Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla. Iestudējuma režisore – Inta Uškāne.

1988. gadā uzrakstītā luga vēsta par 26 dienām, ko Rainis, toreiz vēl advokāts Jānis Pliekšāns, pavadīja ieslodzījumā Panevēžas cietumā.

Tajā laikā viņš tulkoja Johana Volfganga fon Gētes filozofisko traģēdiju „Fausts”. J. Pliekšānu nomāca ne tikai nebrīves radītās fiziskās un dvēseliskās ciešanas un radošās mokas, meklējot latviešu valodā Gētes diženajam darbam atbilstošu izteiksmi, bet arī sarežģītās attiecības ģimenē un ar kādreizējiem draugiem un domubiedriem.

Izrāde meklē atbildes uz jautājumiem – cik lielam jābūt cilvēka dzīves mērķim, cik grūti ir to atrast un kāda ir tā sasniegšanas cena.

Lomās: Jānis Pliekšāns – Edgars Davidčuks, Aspazija – Aija Škapare, Prokurors – Artūrs Fedotovs, Prokurora palīgs – Andris Ivanovs, Dora – Regīna Kokina, Mefistofelis – Aldonis Utināns, Voitekuns – Māris Leikums.

Izrādes scenogrāfe un tērpu māksliniece ir Olga Gžibovska, mūzikas konsultants – Artūrs Uškāns, izrādes tapšanā piedalījās arī Māris Čačka, Andrejs Proščenko, Guntars Jukšs, Ilmārs Joņevs – Ivanovs, Anita Auzāne un Viktorija Kozlovska, kura sarūpējusi izrādei senus rekvizītus.

28. martā „Trešais variants” ar šo izrādi dosies uz Jūrmalas teātri, kur piedalīsies „Raiņa un Aspazijas dienās”.

Daugavpils novada Kultūras centrs atrodas Daugavpilī, Dobeles ielā 30. Pirmizrādē ieeja bez maksas.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading