#domasspēks 11. sērijā – Dānijas Kultūras institūta direktors Mikaels Mecs-Merks

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Īsfilmu sērijas ‪”#‎domasspēks‬” 11. sērijā Dānijas Kultūras institūta direktors Mikaels Mecs-Merks (Michael Metz Mørch) interpretē fragmentu no Aspazijas dzejoļa “Radošais gars”, kas iekļauts krājumā “Izplesti spārni” (1920). Savukārt mūziķis Goran Gora iejūtas Raiņa lomā un lasa dzejoli “Jaunais laiks” no krājuma “Vētras sēja” (1905).

Mikaels Mecs-Merks dzimis 1947. gadā, studējis politoloģiju Orhūsas Universitātē un strādājis gan privātajā biznesā, gan valsts pārvaldē. Viņš darbojies Dānijas diplomātiskajā dienestā, bijis vēstnieks Latvijā un Polijā, kā arī ģenerālkonsuls Ņujorkā. Latvijā apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni. M. Mecs-Merks bijis arī “Bikuben” fonda priekšsēdētājs. Šis privātais fonds atbalsta kultūras, izglītības, ekoloģijas un sociālos projektus, kas veicina sabiedrības izaugsmi.

“#domasspēks” (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projektā “#domasspēks” katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē “eu2015.lv” un “Youtube” kanālā, kā arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading