#domasspēks jaunākā sērija – veltījums Aspazijai dzimšanas dienā

Projekta "Domasspēks" publicitātes foto

Projekta “#domasspēks” publicitātes foto

Aspazijas 150 gadu dzimšanas dienā publicēta īsfilmu sērijas “#domasspēks” 10. sērija, kurā Aspazijas dzejoli ”Radošais gars” lasa arhitekts Fransuā Valentinī (François Valentiny) no Luksemburgas.

Projekta jaunākā sērija aizved uz Luksemburgu, kur pasaulē zināmais arhitekts Fransuā Valentinī interpretē Aspazijas dzejoli “Radošais gars” no dzejoļu krājuma “Izplesti spārni”. Arhitekts ne tikai runā Aspazijas dzeju franču valodā, bet, to darot, arī rada Aspazijas portretu.

Fransuā Valentinī dzimis 1953. gadā Remeršenā, Luksemburgā. Kopā ar Hubertu Hermanu (Hubert Hermann) dibinājis arhitektu biroju “Hermann&Valentiny” ar filiālēm Luksemburgā un Vīnē. 1991. gadā Fransuā Valentinī kļuva par pirmo Luksemburgas pārstāvi Venēcijas Arhitektūras biennālē, bet 2002. gadā sāka izdot pirmo arhitektūrai veltīto žurnālu Luksemburgā “Adato”. Viņš projektējis daudzas sabiedriskās ēkas – koncertzāles, muzejus, kā arī dzīvojamās un administratīvās ēkas, restorānus, bērnudārzus un parkus Austrijā, Luksemburgā, Vācijā, kā arī Azerbaidžānā, Brazīlijā un Ķīnā.

“#domasspēks” (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projektā “#domasspēks” katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē “eu2015.lv” un “Youtube” kanālā, kā arī projekta “Facebook” lapā.

Nākamajā sērijā “#domasspēks” skatītājus aizvedīs uz Dāniju, kur Aspazijas dzeju interpretēs Dānijas Kultūras Institūta vadītājs Mikaels Mecs Morks (Michael Metz Mørch).

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.


Komentē

loading