#domasspēks jaunākajā sērijā Raiņa dzeja skan poļu valodā

Publicitātes foto. Dziedātāja Anna Marija Jopeka

Publicitātes foto. Dziedātāja Anna Marija Jopeka

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē oficiālajā “Youtube” kanālā publicēta īsfilmu projekta #domasspēks 13. sērija, kurā izcilā poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka (Anna Maria Jopek) interpretē Raiņa dzejoli “Varoņu laiks”.

Anna Marija Jopeka un Eva Ikstena-Strapcāne, kura iejūtas Aspazijas tēlā, interpretē Raiņa dzejoli “Varoņu laiks” no krājuma “Vētras sēja”. Šis krājums izdots 1905. gadā pirms Raiņa došanās trimdā un uzskatāms par spilgtu poētisku liecību tā laika notikumiem un izjūtām. Dzejoļu krājumu caurstrāvo dinamisms un cerības par latviešu tautas sociālo un politisko neatkarību.

Anna Marija Jopeka (Anna Maria Jopek) ir poļu dziedātāja, kura līdz šim izdevusi 14 mūzikas albumus. Viņa sadarbojusies ar ievērojamākajiem Polijas mūziķiem, kā arī tādām starptautiskām mūzikas zvaigznēm kā Džo Lovano (Joe Lovano), Bobijs Makferins (Bobby McFerrin), Kriss Boti (Chris Botti), Pets Metenijs (Pat Metheny) un citiem. Anna Marija Jopeka gadā sniedz aptuveni 100 koncertu visā pasaulē – no Toronto līdz Vīnei un no Ņujorkas līdz Londonai. Dziedātāja ieguvusi daudzus apbalvojumus – teju visas Polijas mūzikas balvas, kā arī Zelta un Platīna diska statusu saviem albumiem.

Anna Marija Jopeka par mūziku saka: “Pati mūzika man ir lielākā dāvana. Un lielākais izaicinājums. Lūdzu, nelieciet manu mūziku džeza vai kāda cita žanra plauktiņā. Džezs ir svarīgākais, jo tas dod brīvību, laika un harmonijas izjūtu, tomēr es uzaugu ar poļu tautas dziesmām. Manas saknes meklējamas šajās slāviskajās ainavās un skaņās.”

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Nākamajā sērijā  #domasspēks skatītājus aizvedīs uz Vāciju, kur fragmentu no Raiņa lugas “Zelta zirgs” interpretēs grafiti mākslinieks Plotterroboter Ken.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading