Dzejas diena Tadenavā – RESTAURĀCIJA: VĀRDS, LAIKS, BĒRNĪBA

Dzejas dienas Tadenava 2019_a
  1. Dzejas dienas Tadenava 2019_a
  2. 13.septembrī plkst. 13:00 dzejas diena Raiņa muzejā “Tadenava” – RESTAURĀCIJA: VĀRDS, LAIKS, BĒRNĪBA

 Dzejas diena Tadenavā veltīta muzeja 60. gadadienai un Eiropas kultūras mantojuma dienām, kuru tēma ir “Restaurācijas nozares sasniegumi”.

Dzejnieka un žurnālista Egīla Zirņa lasījumā skanēs smieklīgi dzejoļi par zvēriem un mājdzīvniekiem – mazākajiem bērniem, padomju laikā sacerētās ironiskās tautasdziesmas – lielajiem. Dzejnieces Ineses Zanderes dāvana muzeja dzimšanas dienā būs īpaši Tadenavas muzejam veltīti dzejoļi.

Muzikālajā priekšnesumā DZIESMA RESTAURĒ DZEJU uzstāsies Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa un teātra mūziķis, komponists un klarnetists Jēkabs Nīmanis.

Būs skatāmas mākslinieces Anitas Paegles ilustrācijas no viņas jaunākās bilžu grāmatas “Rožu spoks”, kas veltīta Rundāles pilij un tās restaurācijas vadītājam Imantam Lancmanim. Anita stāstīs par savu aizraušanos ar senām, muzejiskām lietām, kas bieži parādās viņas darbos.

VĀRDU RESTAURĀCIJAS DARBNĪCĀ kopā ar bērniem pētīsim vārdus, kuru nozīme viņiem ir sveša – no Raiņa bērnības laika. Meklēsim šiem vārdiem pielietojumu mūsdienīgā, kopīgi sacerētā dzejolī.

ILUSTRĀCIJU DARBĪCĀ bērni kopā ar Anitu Paegli zīmēs savu apsveikumu muzejam dzimšanas dienā – ilustrāciju dzejolim par Tadenavas muzeju.

Jūs sagaida arī kāds īpašs pārsteigums, kura autors būs mākslinieks Aleksejs Naumovs. Atvērsim arī jauno bērnu dzejas gada grāmatu “Garā pupa”.

 

Pasākums bez ieejas maksas.

Norises vieta: Raiņa muzejs “Tadenava”

Jēkabpils novads, Dunavas pagasts, LV-5216

Kontakti:  tadenava@memorialiemuzeji.lv

+371 29 250 484 vai +371 65 229 391

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 

Pateicamies atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam, Zemgales plānošanas reģionam, Latvijas Valsts mežiem un biedrībai “Ascendum”.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading