Grāmatas “Ielu muzikanta dienasgrāmata” atvēršana

19242937_1403632819723347_7243330592902041950_o
Apgāds “Mansards” laidis klajā latviešu mūziķa, klejotāja un stopētāja Harija Vagranta grāmatu “Ielu muzikanta dienasgrāmata”.  Grāmatas atvēršanas svētki notiks 20. jūnijā, plkst. 19.00, Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30.

Grāmatā atainota autora pieredze, apceļojot Eiropas galvaspilsētas, muzicējot uz ielām, guļot pilsētas parkos un piedaloties pašpietiekamās komūnās. Ceļojuma apraksts dienasgrāmatā jeb viena vasara maršrutā Latvija–Lietuva–Polija–Slovākija–Ungārija–Austrija–Čehija–Vācija tapis, aizmirstot rutīnu, budžetu un rūpes, lai gan – aizmirst pavisam to nevar un kaut kad nākas atgriezties mājās.

Grāmatā lasītājs atklās dažādus stopēšanas veidus, pasaules pilsētu raksturus, veidus, kā pareizi ierīkot guļvietu aiz benzīntanka un kā no alus skārdenes pagatavot mobilu gāzes plīti.

Harijs Vagrants (īstajā uzvārdā Kadiķis) ir ceļotājs, mūziķis grupā “Zāle” un publicists. Beidzis Teoloģijas fakultāti, aizrāvies ar dažādu netradicionālu mūzikas instrumentu spēli. Mazbudžeta ceļošana ir Harija aizraušanās un reizē mēģinājums transcendēt pašam sevi. “Pilna laika ielu muzikants varu atļauties būt tikai reizēm, maksimums, uz kādu pusgadu. Protams, reizēm gribētos ilgāk, jo ielu muzicēšana sevī ietver arī dažādu kultūru iepazīšanu, tomēr man patīk dzīves dinamika, un nereti, pusgadu esot ceļā, sapņoju tikai par gultu un vienu konkrētu vietu, kur palikt.”

“Lai ceļotu tālu un ilgi, nepieciešams daudz kas. Piemēram, kārtīga mugursoma. Bikses. Uzņēmība. Bezrūpīgs un drusku vieglprātīgs noskaņojums. Karte… Nē, ceļot var arī bez kartes. Taču pats svarīgākais — nauda nav vajadzīga. Par naudu vienkārši nevajag domāt. Tieši par to stāsta Harijs Vagrants — kā ceļot tālu un ilgi, bezrūpīgi, ar mugursomu, bet bez naudas,” par grāmatu saka rakstnieks Guntis Berelis.


loading