Gundega Grīnuma saņems LR Ministru kabineta balvu

Foto: Vitālijs Vinogradovs. Gundega Grīnuma

Foto: Vitālijs Vinogradovs. Gundega Grīnuma

2015. gada novembrī tiks pasniegtas Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas, ko saņems piecas ievērojamas Latvijas personības. Saņēmēju vidū būs ari literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) pētniece Gundega Grīnuma.

Balva Gundegai Grīnumai piešķirta par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas daiļrades pētniecībā, kā arī par ieguldījumu Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada sekmīgā norisē.

Ministru kabineta balva ir Latvijas Republikas valdības augstākais apbalvojums. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu. Tēvzemes balvu pirmās Latvijas brīvvalsts laikā 1937. gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis. Apbalvojuma nolikums paredz, ka Ministru kabineta balvu piešķir par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

2015. gadā Ministru kabineta balvas piešķirtas arī basketbolistei Uļjanai Semjonovai, pedagoģei, horeogrāfei, Deju svētku virsvadītājai Ingrīdai Edītei Saulītei, Centrālās statistikas pārvaldes priekšniecei Aijai Žīgurei un Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” direktorei Mārītei Grigānei.

Ministru kabineta balva ir naudas summa 7115 eiro apmērā, Ministru kabineta Goda diploms un Ministru kabineta balvas nozīmīte.

Šogad Ministru kabineta balvas svinīgā ceremonija notiks 16. novembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pulksten 19:00. Svinīgās ceremonijas un koncerta organizators – VSIA “Latvijas Koncerti”. Pēc balvu pasniegšanas ceremonijas otrajā daļā uzstāsies vokālā grupa “Framest” ar koncertprogrammu “Dainu skapis”. Pasākums atvērts ikvienam bez ieejas maksas.


loading