Iepazīsimies – Rainis un Aspazija! Sākas jauns projekts #domasspēks

Projekta "Domasspēks" publicitātes foto

Projekta #domasspēks publicitātes foto

Viņu idejas arī šodien šķiet drosmīgas, mūsdienīgas un jaudīgas. 2015. gadā mēs svinām viņu 150 gadu jubileju. Tie ir Rainis un Aspazija.

Viņi rakstīja lugas un dzeju, darbojās kā žurnālisti, tulkoja pasaules klasiķus – Gēti, Ibsenu, Šekspīru un Puškinu. Viņš iesaistījās politikā, kļuva par Latvijas izglītības ministru. Savukārt viņa iestājās par sieviešu tiesībām un nebaidījās runāt par cilvēka pretrunīgo dabu.

Viens otram viņi ir uzrakstījuši tūkstošiem vēstuļu. Šī sarakste iekļauta UNESCO programmā “Pasaules atmiņa” kā nozīmīgs un aizsargājams Eiropas kultūras mantojums. Viņa glabāja tā vēstules īpašā pulkstenī, kuru sauca par Saulgriezīti. Tas kļuva par viņu domu un emociju liecinieku.

Multimediju projekts #domasspēks (#mindpower) iepazīstina Eiropu ar Raini un Aspaziju. Tas aizved abu dzejnieku idejas uz visām 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Katrā valstī kāda ievērojama personība tās izsaka savā dzimtajā valodā un ietērpj savas kultūras tēlos. Raiņa un Aspazijas lomās – dziedātājs Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne.

Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

loading