IESKATIES IZSTĀDĒ! Rainis un Aspazija Dailes teātrī.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā atvērta jauna izstāde “Rainis un Aspazija Dailes teātrī”, kas veltīta teātra simtgadei. Kamēr vēl nevaram aicināt apskatīt izstādi klātienē, vēlamies piedāvāt to apskatīt ar video sižetu palīdzību. 

Izstāde retrospektīvi iezīmē Raiņa un Aspazijas darbu iestudējumus gadsimta laikā. Dailes teātris aug uz šīs dramaturģijas bāzes, un Eduards Smiļģis kļūst par dziļāko šo darbu atklājēju un interpretu. Izstāde dalīta desmitgadēs no teātra dibināšanas līdz mūsdienām.

Pirmā daļa – 20. – 30. gadi.

Rainis ir atgriezies no Šveices, Eduards Smiļģis no Krievijas. Dzimst Dailes teātris. Teātri atklāj Raiņa “Induļa un Ārijas” iestudējums, un pirmās sezonas lielie iestudējumi top ar spilgtu formu un teatralitāti. 30. gados Dailes teātris ir noslēdzis meklējumu un eksperimentu periodu un uzsācis virzību uz teatrālā un psiholoģiskā tēlojuma veida sintēzi.

40.-50. gadi – varu maiņa, okupācijas, karš. Dailes teātra pastāvēšana ir sarežģīta. Smiļģis šaubās par teātra eksistenci, taču nemainīgi – Dailes teātris ir vajadzīgs kā nākotnes teātris.

Izstādes autore – Astrīda Cīrule, mākslinieks – Ints Sedlenieks.

Video un montāža: Dāvids Smiltiņš.

Izstādes tapšanu atbalsta VKKF.

loading