Iestudējums “Raiņa sapņi” izvirzīts balvai “Kilograms kultūras”

Foto: Kristaps Kalns

Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālā teātra iestudējums “Raiņa sapņi”, ko veidojis Krievijas režisors Kirils Serebreņņikovs, 2015. gada pavasara balsojumā izvirzīts Latvijas Televīzijas balvai “Kilograms kultūras”, liecina informācija Latvijas Sabiedriskā medija portālā lsm.lv.

“Raiņa sapņi” Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada 29. janvārī. Šis iestudējums ir daļa no Raiņa un Aspazijas jubilejas gada programmas “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” un viens no pieteikumiem, kas tika godalgots dramaturģijas konkursā “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”.

Balsojumā kategorijā “Teātris” “Raiņa sapņi” konkurē ar Viestura Meikšāna iestudējumu “Māceklis” Jaunajā Rīgas teātrī un bulgāru režisora Aleksandra Morfova veidoto “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” Dailes teātrī.

Nobalsot par iestudējumu “Raiņa sapņi”, kā arī par balvas pretendentiem citās kategorijās, var portālā lsm.lv.

Krievu režisora Kirila Serebreņņikova veidotais jauniestudējums “Raiņa sapņi” Latvijas Nacionālajā teātrī tapis sadarbībā ar teātra zinātnieci, Nacionālā teātra direktora padomnieci literārajos jautājumos Ievu Struku un komponistu Jēkabu Nīmani. Tā ir veltījums Rainim viņa 150 dzimšanas dienas gadā un piedāvās ieskatīties Raiņa dzīvē ar dzejas, sapņu un pārdomu palīdzību, noiet Raiņa dzīves ceļu no piedzimšanas jeb nebūtības līdz nāvei jeb mūžībai.

Lomās: Ainārs Ančevskis, Kaspars Aniņš, Mārtiņš Brūveris, Gundars Grasbergs, Ivars Puga, Lolita Cauka, Maija Doveika un citi. Izrādē piedalās Emīla Dārziņa jauktais koris, diriģents Artūrs Ancāns.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading