Izdots Aspazijas dzejas krājums latviešu, vācu, krievu un angļu valodā

Print

Publicitātes foto.

Sagaidot latviešu dzejnieces Aspazijas 150. gadu jubileju, biedrība “Aspazijas mantojums” jau 2014. gadā laidusi klajā dzejas krājumu “Uguns ledū”, kurā Aspazijas dzeja lasāma ne tikai latviešu, bet arī krievu, vācu un angļu valodā.

Krājumā iekļauti 46 dzejoļi. Grāmata iepazīstina ar Aspazijas dzeju citās valodās lasošos, radot priekšstatu par Latvijas kultūras vērtībām.

Arī krājuma ievadā sniegtais ieskats Aspazijas dzīvē un dailradē ir tulkots trijās valodās. Krājumu papildina fotoattēli un krāsainas fotoreprodukcijas no Aspazijas un Raiņa sarakstes.

Dzejas krājuma Aspasia „Uguns ledū ” atvēršanas svētki notika 2014. gada Dzejas dienu laikā, bet aizvadītajā nedēļas nogalē – 8. martā tas tika prezentēts Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Aspazijas jubilejai veltītā pasākumā laikā. Tajā Aspazijas dzeju lasīja aktrises Aija Magone, Ņina Ņeznamova un Agnese Zeltiņa.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading