Izstāde “Ave Sol! Esi sveicināta, saule!” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

Ave Sol Ielugums WEB - kopija
Ave Sol!
Esi sveicināta, saule!
 
29. jūnijā plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā atklās izstādi, kurā gleznās un mandalās atklājas Jūrmalas vasara, Saules ceļš debesīs un jūras atspīdumos. Mākslinieki Dace Visnola un Pauls Putniņš par to saka:
“Saule… Pasaule… Aizsaule … Viņsaule … Nesaule…
Viss ir viens. Saule kā Visuma centrs
Latvijas Saule ir sievišķīga. Jūras viļņi ir spēcīgi un vīrišķīgi. Saules ceļš jūrā iemirdzas kā dārgakmens, saplūstot sievišķīgajam un vīrišķīgajam. Izstādes vadmotīvs ir Saules satikšanās ar jūras viļņiem, kas simbolizē sievišķā un vīrišķā saskarsmi.
Sajūti jūru un vēju, dzintaru un smiltis. Ieklausies jūras skaņās un ritmos, saplūsti ar dabu un esi kā dabas daļa. Atbrīvo savu prātu un ķermeni, izjūti mieru un iedod dvēselei prieku. Riti. Sajūti sevi kā Visuma daļu.
Uzzīmē savu Sauli smiltīs un ieliec Sauli savā sirdī!”
Pauls Putniņš
Mag.art, profesionāls mākslinieks, interjera dizainers
 
Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts profesionālais maģistra grāds mākslā. Akadēmijas pasniedzēji (Aleksejs Naumovs, Pēteris Postažs u.c.) radīja iedvesmu turpināt gleznošanu regulāri ikdienā līdz šim. Paula mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, kā arī Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā u.c. Piedalījies vairākās izstādēs un viņa darbi izstādīti galerijās Latvijā. Pauls ir Inčukalna mākslinieku kopas ilggadējs dalībnieks.
 
Dace Visnola
Dr.paed.art, Mag.sc.sal., sertificēta mākslas terapeite, mākslas skolotāja, māksliniece, lektore, radošu semināru vadītāja.
 
Piedalījusies vairākās mākslas izstādēs, t.sk., 2016.gadā retrospektīva personālizstāde “Mežābeles vibrācijas” u.c.
Kopš 1993.gada Dace piedalās starptautiskos mākslas izglītības un mākslas terapijas semināros un konferencēs ar referātiem un radošām darbnīcām Latvijā, ASV, Lielbritānijā, Itālijā, Grieķijā, Lietuvā un Somijā.
 
 
Izstādi varēs skatīt no 30.06. līdz 26.08.

loading