Izstādes “Raiņa “Indulis un Ārija”: no radāmo domu lapiņas līdz mūsdienām” atklāšana

Indulis un Ārija A3-0901 (1) - kopija

Raiņa un Aspazijas vasarnīca un LKA E. Smiļģa Teātra muzejs ielūdz uz izstādes “Raiņa “Indulis un Ārija”: no radāmo domu lapiņas līdz mūsdienām” atklāšanu 19. martā plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna ielā 5/7, Majoros, Jūrmalā).

Piedalās: Olga Dreģe, Valdis Lūriņš un izstādes autori – Astrīda Cīrule un Jānis Siliņš.

  1. gada 19. novembrī – jaunās Latvijas valsts otrās gadadienas noskaņās – ar Raiņa jaunības traģēdijas “Indulis un Ārija” (1911) uzvedumu savu darbību sāka Dailes teātris. Teātra dibināšanas organizatori – dramaturgs Rainis, aktieris un režisors Eduards Smiļģis, skatuves gleznotājs Jānis Kuga – bija arī galvenie šī pasākuma iniciatori un veidotāji.

Izstādes mērķis ir ielūkoties lugas tapšanas procesā un izsekot tās skatuves gaitām. Atkāpjoties pagātnē, skats uz iestudējumiem ved no mūsdienām – ”versijas bez vārdiem” Sergeja Zemļanska iestudējuma Liepājas teātrī 2014. gadā līdz Raiņa simtgadei 1965. gadā. Izstādes nākamais posms līdz Dailes teātra tapšanai plānots nākamgad, atzīmējot teātra simtgadi. Izstādē eksponēti rokraksti, fotoattēli, mākslas darbi un piemiņas lietas no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma. Grāmatas ar dzejnieka piezīmēm glabājas Raiņa un Aspazijas personiskajā bibliotēkā.

Izstāde ir Raiņa un Aspazijas mājas un vasarnīcas (MMA) un E. Smiļģa Teātra muzeja (LKA) kopdarbs.

 

Izstādes kuratori:

Gaida Jablovska, Jānis Siliņš, Jānis Zālītis, Astrīda Cīrule.

Mākslinieks – Ints Sedlenieks.

 

 

 

 

 

 

 


loading