Izziņots Aspazijas un Raiņa jubilejai veltīts konkurss skolēniem

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija (LVLSA) izziņojusi Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai veltītu konkursu skolēniem, kas norisinās visa 2015. gada garumā.

Konkursa devīze: „Ikkatrā stiepjas sīka stīdziņa no sidrabšķidrauta” (Aspazija). Konkursā aicināti piedalīties Latvijas skolu audzēkņi no 4. līdz 12. klasei. Dalībnieki tiks apbalvoti trijās vecuma grupā – 4. līdz 6. klase, 7. – 9. klase un vidusskolas grupa 10. – 12. klase.

Konkurss tapis LVLSA sadarbojoties ar Valsts izglītības satura centru (VISC), Latviešu valodas aģentūru, Jūrmalas domi, Jūrmalas pilsētas muzeja filiāli – Aspazijas māju Dubultos, Jūrmalas Aspazijas biedrību “Aspazijas mantojums”, Latvijas Kultūras ministriju un portālu “Delfi”.

Konkursa mērķis ir motivēt skolēnus lasīt un radoši interpretēt Aspazijas un Raiņa darbus, atbilstoši savam vecumam pētīt viņu personību, kā arī viņu daiļrades nacionālās un vispārcilvēciskās vērtības un to nepieciešamību 21. gadsimtā

Konkurss norisinās divos posmos. Pirmais – Aspazijai veltītās konkurss jau notiek un turpināsies līdz šā gada 20. martam, savukārt otrais posms ir veltīts Rainim un tam darbus var iesniegt līdz šā gada 20. septembrim.

Sagaidot Aspazijas 150. jubileju, skolēni acināti sacerēt apsveikumu (70 – 100 zīmes) un tematiski to papildināt ar zīmējumu, datoraplikāciju, no dabas materiāliem veidotu kolāžu vai citā vizuālā tehnikā radītu darbu, kas parāda konkursa dalībnieka izpratni par Aspazijas personības un daiļrades būtību. Darbā jābūt iekļautiem priekšstatiem par Aspazijas spilgto un radošo dzīves un daiļrades ceļu; jābūt izmantotiem dzejas, dramaturģijas vai bērnības atmiņu tēlojumu grāmatas „ Zila debess zelta mākoņos” tēliem un motīviem, tāpat ir iespēja iesniegt individuālu skaņdarbu ar Aspazijas dzejas tekstu.

Līdzīgi noteikumi ir arī arī Rainim veltītajā konkursa daļā. Darbi jāiesniedz līdz šā gada 20. septembrim. Apsveikumā un vizuālajā risinājumā jābūt iekļautiem priekšstatiem par Raiņa spilgto un radošo dzīves un daiļrades ceļu; jābūt izmantotiem dzejas, dramaturģijas tēliem un motīviem, vai jāiesniedz individuāls skaņdarbs ar Raiņa dzejas vārdiem.

Darbi jāiesūta elektroniski uz epasta adresi “lvlsa@live.com”, norādot skolu, vārdu un uzvārdu, klasi, savu tālruni un pedagogu, kurš rosinājis piedalīties konkursā.

Konkursa nolikumu var lejupielādēt šet!

Aspazijai veltītā konkursa rezultāti tiks paziņoti LVLSA metodiskajā seminārā 2015. gada 18. aprīlī Aspazijas mājā Dubultos, Z. Meierovica prosp. 18/20 un publicēti LVLSA mājaslapā lvlsa.blogspot.com .

Skaistākie apsveikumi tiks izvietoti Aspazijas mājā iekārtotā izstādē. Tāpat labākie darbi pēc žūrijas vērtējuma tiks publicēti portālā „Delfi”, kur notiks publiskā balsošana par portāla „Delfi” publisko balvu.

Otrā posma rezultāti tiks paziņoti līdz 2015. gada 25. oktobrim LVLSA mājaslapā un labākie Aspazijas un Raiņa apsveikumu teksti ar sadarbības partneru atbalstu tiks publicēti iespiedizdevumā, bet skaistākie un interesantākie mūzikas ieraksti tiks ierakstīti mūzikas diskā. pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji (vietas atbilstoši žūrijas ieskatiem var būt vairākas) saņems žūrijas balvas un atbalstītāju simpātiju balvas. Apbalvošana notiks 2015. gada rudenī.

Laureāti saņems keramiķu veidotas balvas „Lielais kaķis”, „Mazais kaķis” un citas .


loading