“Jasmuiža” aicina piedalīties tūrisma rallijā „Manu jaunu dienu zeme”

Publicitātes foto. Jasmuiža

Publicitātes foto. Jasmuiža

Šā gada 23. maijā Latgalē notiks tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens “Manu jaunu dienu zeme”, kura maršrutā iekļautas dzejnieka Raiņa bērnības un jaunības dzīvesvietas.

Tūrisma rallijs top sadarbībā ar Raiņa muzeju „Jasmuiža”. To atbalsta Aknīstes, Ilūkstes, Daugavpils, Preiļu, Riebiņu, Aglonas, Dagdas, Krāslavas novadu pašvaldības, muzeji un tūrisma informācijas centri.

Tūrisma rallija starts būs Gārsenes muižā (Aknīstes novadā). Maršruts vedīs pa Ilūkstes, Daugavpils, Riebiņu, Preiļu, Aglonas, Dagdas un Krāslavas novadiem, noslēdzoties atpūtas kompleksā “Dridži” pie Drīdža ezera.

Tūrisma rallija dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Randeni, Berķeneli, Daugavpili, “Jasmuižu”, Ēģipti, Vasiļovu un citas vietas.

“Apbrīnojami skaistā daba, Daugavas tuvums un pāri visam – saule: tie ir pirmie iedvesmas avoti, kas devuši pamatu izcilā dzejnieka pasaules izjūtai. Bērnības un jaunības zemes iespaidi vēlāk raduši atbalsi tajos darbos, bez kuriem mūsu tautas kultūra nemaz nebūtu iedomājama,” raksta maršruta veidotāji.

“Latgales laikā Jānis Pliekšāns jau tikai mazs zēns un jauneklis vien bija – tāds pats kā visi bērni un visi jauni ļaudis. Tāpat kā visiem – ar pirmo mīlestību, romantiskiem sapņiem un arī pirmo vilšanos. Mīlestības gars un jaunība, atmiņas par jaunību, lai tad valda šajā tūrisma rallijā – „maijmēnesī debešķīgā”!” pauž rallija rīkotāji.

Piedalīties var ikviens, kura rīcībā ir vieglā automašīna. Ikvienam transportlīdzeklim jāatbilst CSDD noteikumiem. Kā parasti, ātrumam nebūs nozīmes, jo tūrisma rallijs ir brīvdienu izbrauciens, kur galvenais – redzēt un iepazīt, nevis sporta sacensības. Protams, būs arī uzvarētāji pēc apmeklējamajos objektos iegūto punktu skaita, taču, kā sola pasākuma rīkotāji, patīkamas balvas tiks pasniegtas dažādās nominācijās.

Tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens ir sava veida ekskursija pēc www.atputasbazes.lv sastādītā maršruta, kur katra komanda (transportlīdzekļa ekipāža) iesāk startu, saņem rīkotāju izdotos ceļvežus un brauc uz kontrolpunktiem un vēl citiem tūrisma objektiem (ātrumam un ceļā pavadītajam laikam nav nozīmes!), apskatot un iepazīstot novadu piedāvājumu. Katra komanda kontrolpunktos veic kādu atraktīvu (jautru, asprātīgu, darbīgu, izzinošu u.t.t.) uzdevumu (parasti 5 – 10 min.), saņem savus nopelnītos punktus (ko atzīmē ceļvedī) un dodas uz nākamo kontrolpunktu.

Dienas beigās – finišā pirms pasākuma noslēguma vakara punktu tabulas tiek nodotas apkopošanai. Detalizētāka informācija portālā www.turismarallijs.lv.

Biļetes iegādājamas “Biļešu servisa” kasēs un internetā.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading