Kokneses bibliotēkā aplūkojama Aspazijas jubilejai veltīta izstāde

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Kokneses bibliotēkā atklāta Aspazijas 150. jubilejai veltīta izstāde, informēja bibliotēkas pārstāve Ingrīda Grūbe.

Izstādē aplūkojamas grāmatas no Kokneses pagasta bibliotēkas fonda. Kā vēsta I. Grūbe, lielās lasītāju intereses dēļ ekspozīcijā iekļauts arī jaunākais žurnāla “Santa” izdevums, kurā publicētas Aspazijas vēstules Rainim ar žurnālistes Lauras Dumberes komentāriem.

Izstāde aplūkojama katru dienu līdz 23. martam, bibliotēkas darba laikā, no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 9.00 līdz 17.00, izņemot otrdienās, kad bibliotēka ir atvērta līdz plkst. 18.00, kā arī sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Kokneses pagasta bibliotēka dibināta 1923. gada, kā Kokneses Kultūras biedrības bibliotēka, kura atradās pašreizējā kultūras nama ēkā. 1923. gada 18. aprīlī biedrības pilnvarotais parakstīja Kultūras fonda bibliotēku noteikumus un saņēma 493 grāmatas bibliotēkas dibināšanai. Pirmās Republikas laikā bibliotēkā norisinājās visa Kokneses kultūras dzīve (1937.gadā bibliotēkā bija 1200 sējumi). Kopš 2000. gada 22. maija Kokneses bibliotēka atrodas jaunās telpās1905. gada ielā 7.

Atgādinām, ka 16. martā aprit 150 gadi kopš dzimusi dzejniece, viena no izcilākajām personībām Latvijas kultūrvēsturē – Aspazija (Elza Rozenberga).

2014. gadā pavasarī pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015. gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, rosinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē ar iniciatīvām, plānojot un īstenojot pasākumus un citas aktivitātes Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai. Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā.

Informāciju par Raiņa un Aspazijas jubilejai veltītajiem pasākumiem savā novadā sūtiet uz epasta adresi “rainis.aspazija@memorialiemuzeji.lv”.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading