Koncerts “Es kļuvu par dzeju” Aspazijas jubilejā

Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma

Foto no Raktsniecības un mūzikas muzeja krājuma

Dubultu evanģēliski luteriskajā baznīcā, sestdien, 14. martā plkst. 16.00 notiks dzejnieces Aspazijas 150. jubilejai veltīts koncerts “Es kļuvu par dzeju”.

Koncertā piedalīsies flautiste Dita Krenberga, soprāns Evita Zālīte un ērģelniece Edīte Alpe. Aspazijas dzeju lasīs aktrise Aija Magone, bet par dzejnieces ceļu dzejas pasaulē stāstīs Ināra Andžāne.
Programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Jāzepa Mediņa, Jāņa Kalniņa, Pētera Vaska, Jāņa Lūsēna un citu komponistu darbi.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Aspazijas 150. jubilejai veltīto koncertu rīko biedrība “Aspazijas mantojums”.

Dubultu evanģēliski luteriskajā baznīca atrodas Baznīcas iela 13, Dubultos, Jūrmalā.

Jau ziņots, ka 16. martā aprit 150 gadi kopš pasaulē nākusi latviešu literāte, politiķe un spilgta personība Aspazija (dzim. Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne). Saistībā ar dzejnieces jubileju notiks vairāki pasākumi, pirmizrādes, koncerti, konferences utt. Vairāk par pasākumiem Rīgā un citur Latvijā – www.aspazijarainis.lv!

2014. gadā pavasarī pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015. gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, rosinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē ar iniciatīvām, plānojot un īstenojot pasākumus un citas aktivitātes Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai. Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading