LNB rīkos Rainim un Aspazijai veltītu konkursu jaunajiem lasītājiem

RunA_logo

Svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadskārtu, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļu) 2015. gada pavasarī rīkos “Plašā apvāršņa konkursu” jaunajiem lasītājiem, liecina informācija LNB mājaslapā.

Konkursa galvenais temats būs Raiņa un Aspazijas darbi, idejas un dzīvesstāsti, kas tiks aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē.

“Plašā apvāršņa konkurss” pulcēs lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Šis pasākums daudzām Latvijas bibliotēkām un skolām pazīstams jau kopš 2007. un 2008. gada.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Konkurss notiks trīs kārtās: februārī bibliotēkas un skolas saņems pirmās kārtas uzdevumus un apstiprinās savu vēlmi piedalīties; martā dalībnieki patstāvīgi rīkos konkursa pirmo kārtu savās bibliotēkās un skolās; aprīlī notiks otrā kārta – reģionālie konkursi Balvos, Cēsīs, Talsos, Salaspilī un Bauskā, bet maijā – fināls Rīgā.

Bibliotēkām, kas darbojas nacionālajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija” un kurās ir izveidojušās aktīvas jauno lasītāju grupas, “Plašā apvāršņa konkurss” ir laba iespēja aizpildīt nepieciešamību pēc kopīgiem uzdevumiem un pasākumiem “Bērnu un jauniešu žūrijas” darbības starplaikā.

“Plašā apvāršņa konkursa” ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veidos arī pasākuma saturu.

Konkursu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jūrmalas, Balvu, Cēsu, Talsu, Salaspils un Bauskas pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Konkursa informatīvie atbalstītāji – portāls “Tvnet” un interneta žurnāls “Satori”.


Komentē

loading