Konference “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā” Liepājā

Foto: Liepājas Universitāte

Foto: Liepājas Universitāte

Šā gada 19. un 20. martā Liepājas Universitātē norisināsies 21. starptautiskā zinātniskā konference “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā”. Viena no konferences tematiskajām sekcijām veltīta šā gada jubilāriem – Rainim un Aspazijai, abu darbiem literatūrā, teātrī un šodienā.

Pārējās tematiskajās sekcijās tiks runāts par latviešu literatūras vēsturi, aktuālajiem procesiem latviešu un Baltijas jūras valstu literatūrā un kultūrā, kā arī literatūru, filozofiju un komunikāciju.

Konferences atklāšanā un plenārsēdē Liepājas Universitātes Aktu zālē uzsāsies literatūras un teātra zinātnieks Viktors Hausmanis (Mazāk ievērotās Aspazijas drāmas), Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) profesore Vita Zelče (Rainis – 1965: Daži dzejnieka 100. jubilejas diskursi) un teātra kritiķe Edīte Tišheizere (Raiņa metamorfozes – „Indulis un Ārija” Liepājas teātrī, „Raiņa sapņi” Nacionālajā teātrī).

Konferences laikā plānotas vairākas sēdes – “Rainis un teātris”, “Raiņa pētniecības dažādie problēmaspekti” un “Raiņa un Aspazijas studijas”.

Visu konferences programmu lejupielādē šeit!

Konferenci rīko Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, Kurzemes Humanitārais institūts un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading