Literāra saruna “Lasīsim Aspaziju un Raini” RLB

RTMM 138433

Publicitātes foto

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Kamīnzālē, 25. februārī, plkst. 18.00 notiks literāra saruna “Lasīsim Aspaziju un Raini”, liecina informācija RLB mājaslapā.

Ar šo pasākumu turpināsies cikls „Aspazijas un Raiņa gads Rīgas Latviešu biedrībā”. Trešajā šī cikla pasākumā tiks runāts par abiem latviešu literatūras dižgariem un lasīti viņu darbi. Tāpat tiks meklēta atbilde uz jautājumu, ko mums katram nozīmē Aspazija un Rainis.

Sarīkojumā piedalīsies dzejniece Lija Brīdaka, rakstniece Māra Celle, Raiņa pētnieki Gaida Jablovska, literatūrzinātnieki Viktors Hausmanis, Jānis Zālītis un mūziķe Agita Kaužēna. Tāpat būs pieejams brīvais mikrofons, dodot iespēju arī apmeklētājiem norunāt savu mīļāko Aspazijas vai Raiņa dzejoli.

Pasākumu atbalsta Rīgas Dome. Ieeja – bez maksas.

Jau ziņots, ka 2014. gadā pavasarī pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015. gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, rosinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē ar iniciatīvām, plānojot un īstenojot pasākumus un citas aktivitātes Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai.

Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā.


Komentē

loading