Nacionālā bibliotēka uzsāk “Plašā apvāršņa konkursa” otro kārtu

Dravnieku pamatskolas skolnieces Viktorijas Vinogradovas Rainim un Aspazijai veltītais karogs. Darbs izveidots konkursa pirmajā kārtā.

Dravnieku pamatskolas skolnieces Viktorijas Vinogradovas Rainim un Aspazijai veltītais karogs.

Šā gada 7. aprīlī Salaspilī, Skolas ielā 2, kultūras namā “Enerģētiķis” plkst. 12.00 tiks uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļa) rīkotā “Plašā apvāršņa konkursa” otrā kārta – reģionālie konkursi. Tajā piedalīsies aptuveni 60 skolēni – pirmās kārtas uzvarētāji no Rīgas un Pierīgas skolām un publiskajām bibliotēkām.

Aizvadītajā mēnesī Latvijas skolas un bibliotēkas savās darbības vietās patstāvīgi rīkoja konkursa pirmo kārtu, veicot “Plašā apvāršņa konkursa” organizatoru sastādītus radošus un izglītojošus uzdevumus par Raini un Aspaziju. Dalībnieki rakstīja pārdomas par aizraujošām idejām un tēliem abu dižgaru darbos, veidoja dzejoļu ilustrācijas, kā arī radīja Raiņa un Aspazijas karogus. Kopumā trīs klašu grupās (1.–4. klase, 5.–7. klase, 8.–9. klase) no Rīgas, Pierīgas, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes reģioniem konkursa pirmajā kārtā piedalījās 6 604 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām.

Konkursa otrajā kārtā notiks izveidoto karogu prezentēšana, dažādu atjautības un zināšanu pārbaudes uzdevumu par Raini un Aspaziju veikšana, kā arī tikšanās ar žūrijas pārstāvjiem un rakstniekiem – Inesi Zanderi, Ingu Gaili u.c.

Nākamie reģionālie konkursi notiks: 10. aprīlī Balvos, 14. aprīlī Bauskā, 23. aprīlī Talsos, 30. aprīlī Cēsīs. Pasākuma fināls norisināsies maijā, Rīgā.

Šogad, svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, “Plašā apvāršņa konkursa” galvenais temats ir abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tiek aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Notikums pulcē lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

“Plašā apvāršņa konkursa” ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veido arī pasākuma saturu.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading