Pavasara ieskandināšana ar Aspazijas un Raiņa dzeju kormūzikā

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Iestājoties astronomiskajam pavasarim, 20. marta vakarā, plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koncerts “Aspazija.Rainis.150”, kurā skanēs populāras dziesmas ar abu dzejnieku tekstiem, informēja organizatori.

Koncerta programmā iekļautas Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa kora dziesmas, kurās skan Aspazijas vai Raiņa dzeja. Klausītājiem būs iespēja baudīt visdažādākā žanra skaņdarbus – gan tādus, kas kļuvuši par mūsdienu latviešu kora mūzikas klasiku, gan kopš mazām dienām zināmas bērnu dziesmas.

Skanēs tādas dziesmas kā “Karaļmeita”, “Sapņu tālumā”, “Vasaras vakars”, “Mākonīts un mākonīte”, “Pasaciņa”, “Circenīša Ziemassvētki”, “Saule, Pērkons, Daugava” un daudzas citas.

Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktais koris “Aura” (mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, kormeistare Ilva Krauze, vokālais pedagogs Inga Lisovska), Vecumnieku bērnu un jauniešu koris «Via Stella» (mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa, koncertmeistare Līga Eglīte) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sieviešu kamerkoris (mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols).

Koncertā piedalīsies arī koncertmeistars Anatolijs Livča, basģitārists Dāvis Engers un bundzinieks Rolands Klušs.

Ieeja pasākumā bez maksas.

2014. gadā pavasarī pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015. gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, rosinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē ar iniciatīvām, plānojot un īstenojot pasākumus un citas aktivitātes Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai. Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading