Populārās mūzikas koncerts „Šūberts un Trejmeitiņas” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

koncerts_afisa_2017_vasara_ar_bleed-page-001

17. jūnijā plkst.16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā) Vokālās akadēmijas vadītājs Edgars Kramiņš aicina uz Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas “Harmonija” audzēkņu populārās mūzikas koncertu „Šūberts un Trejmeitiņas”.

Koncertā iekļautas 28 no 603 komponista Franča Šūberta dziesmām latviešu valodā. Dziesmu skanējumu papildinās audzēkņu stāsts par komponista ģimeni, nelaimīgo mīlestību, kas veidoja pamatu ap 900 mākslas filmām par Šūberta dzīvi, par draugiem, kas kopīgi veidoja slavenos „Šubertiādes” saietus, kurā valdīja viens vienīgs likums – stingra un izmeklēta gaume.
F. Šūberta ģenialitāte bija tikpat liela, kā viņa kautrība un uzticība tautas dziesmas melodijām. Viņa dzīvi raksturo putna brīvība, kurai piejaukts posts un trūkums. Taču pats Šūberts visu mūžu bija pārliecināts, ka laime mīt mūsos, nevis ārpus mums. Par viņa dzīvi sarakstītas grāmatas, veikti pētījumi, kā arī tai veltīta Heinrich Berté dziesmu spēle „Trejmeitiņas”, kura faktiski nenoiet no muzikālo teātru skatuvēm visā pasaulē un kuras fragmenti būs skatāmi koncerta otrajā daļā.

Koncerta dalībnieki balss akustisko struktūru pilnveido vokālā pedagoga, Dr.paed. Edgara Kramiņa vadībā, strādājot pie izpildošās meistarības elementu – elpošanas, artikulācijas, ķermeņa motorikas, fonētiskās dzirdes, redzes un citu sajūtu konsolidācijas.

Vokālais pedagogs Edgars Kramiņš izglītības ceļu uzsācis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas Zēnu kora klasē un profesionālo izglītību ieguvis Krievijas Teātra mākslas institūta Muzikālā teātra fakultātē, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas vokālās pedagoģijas akadēmiskajā un profesionālajā programmā un Latvijas Universitātes maģistra un doktorantūras studiju programmās. Šobrīd aktīvi darbojas pedagoģijā un līdzās konsultanta pienākumu veikšanai, piedalās dažādu mākslas konkursu žūrijās.

Koncertmeistare Gerda Jerjomenko profesionālo izglītību ieguvusi E. Dārziņa mūzikas vidusskolā un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Savas koncertmeistara prasmes papildinājusi meistarklasēs Vācijā, Dānijā, Krievijā u.c..
Koncerta veidošanā iesaistījušies arī kormeistare Margarita Dudčaka, horeogrāfe Paula Gorobeca, runas konsultante Sandra Volšteine un režisore Biruta Bauma.

Ieeja koncertā: 2,00 EUR; pensionāriem, studentiem un skolēniem 1,00 EUR


Komentē

loading