Raiņa cepiens ugunī un naktī

new_Instagram_RainaCepiens_1920_150dpi_jpg

Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30) Raiņa un Dzejas dienu dzimšanas dienai šogad velta divus savstarpēji saistītus pasākumus, kuros aicina ne tikai runāt, bet arī jokot par Raini un Raiņa lugu “Uguns un nakts”. 11. septembrī plkst. 17.30 paredzēti zinātniski lasījumi, bet plkst. 20.00 – “Raiņa cepiens ugunī un naktī”, kurā Raini cepinās pieredzējuši komiķi.

Zinātniskie lasījumi 11. septembrī plkst. 17.30 būs veltīti Raiņa lugas “Uguns un nakts” tapšanas gaitai, tulkojumiem, iestudējumiem. Ar priekšlasījumiem uzstāsies pētnieki Gundega Grīnuma, Jānis Zālītis, Zane Šiliņa, Astrīda Cīrule, Raimonds Ķirķis, ar performatīvu lasījumu – aktrise Guna Zariņa. Savukārt plkst. 20.00 nezinātniskajā stendapā uzstāsies komiķi Aiva Birbele, Maksims Trivaškevičs un Anete Konste.

Mūsdienās par vienu no satīras žanriem var uzskatīt tā saukto “cepienu” (angļu valodā – “roast”), tas ir vairāku komiķu stāvizrāžu kopums, kas visas veltītas kādai personai. Rainis nodzīvojis tik piepildītu mūžu un atstājis aiz sevis tik daudz, ka nudien ir arī par ko pajokot. Tas gan nenozīmē, ka tādēļ Raini uztveram mazāk nopietni, vienkārši gribam atgādināt, ka Rainis bija apveltīts ar spēju paraudzīties uz pasauli arī no smieklīgās puses.

Pasākumu atbalsta Dzejas dienas.

Ieeja bez maksas, bet lūgums pasākumu apmeklējumam iepriekš pieteikties rakstot uz e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv

Ilustrācijas autore – Linda Stūre.

Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e–pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.


Komentē

loading