• 01(1) Dzejas diena Jasmuižā

  15. septembrī plkst. 12.00 Raiņa muzejā “Jasmuiža” notiks Dzejas dienas pasākums un bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa 2017” atvēršana.

  Dzejas dienu pasākumā piedalīsies “Garās pupas” autori: dzejniece Inese Zandere, dzejniece un atdzejotāja Indra Brūvere-Daruliene, etnomūziķe Kristīne Kārkle-Kalniņa, mākslinieks un animācijas filmu režisors Edmunds Jansons.
  Būs skatāma Edmunda Jansona ilustrāciju izstāde. Pasākuma laikā notiks dzejas un valodas darbnīca, animācijas filmu un ilustrāciju darbnīca, dziesmu un rotaļu darbnīca.
  Ieeja bez maksas
  Vairāk informācijas:
  jasmuiza@memorialiemuzeji.lv
  tālr. +371 29487589 vai +371 29427554
  Adrese: Raiņa muzejs “Jasmuiža”
  Preiļu novads, Aizkalnes pagasts

 • RAINA-JASMUIZA-web Eiropas kultūras mantojuma dienas “Jasmuižā”

  9. septembrī, laikā no plkst. 12.00 – 15.00 Raiņa muzejā “Jasmuiža” notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums. Būs iespēja uzzināt par Jamuižas Latgales un tradicionālās kultūras amatu mājas rekonstrukcijas norisi, noskatīties īsfilmu “Aspazija un Rainis. Laikarits”, piedalīties orientēšanās spēlē un izglītojošā nodarbībā, kā arī zāļu tēju degustācijā un kāzu, apdziedāšanās dziesmu dziedāšanā.

  Eiropas kultūras mantojuma dienas noris katru gadu septembra otrajā nedēļas nogalē, šogad pasākumi notiks sešdesmit vietās visā Latvijā.

  Vairāk informācijas: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv tālr. +371 29487589 vai +371 29427554

  kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības mājas lapā:

  http://mantojums.lv/lv/eiropas-kulturas-mantojuma-dienas/

   

 • zime_web LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBAS AKCIJA “APCEĻO LATVIJAS MUZEJUS!”

  Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi, un šobrīd apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai un Latvijas muzejiem, LMB no 1. jūnija līdz 31. augustam organizē vasaras akciju “APCEĻO LATVIJAS MUZEJUS!”.

  Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” piedalīsies visi Latvijas muzeji. Galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju šarmu.

  Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam jāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvoto, redzēto un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot Facebook rīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājaslapā: http://www.muzeji.lv/lv/museums/museums-association/must-see/akcijas-apceljo-latvijas-muzejus-nolikums/

  Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, muzejā būs izlikta akcijas pazīšanas zīme.

  Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.

  Katrs uzvarētājs iegūs piecas brīvbiļetes uz kādu no šiem Latvijas muzejiem:

  Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,

  Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs,

  muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”,

  Rīgas Motormuzejs,

  “Laimas” šokolādes muzejs,

  Rundāles pils muzejs,

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs,

  Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs,

  Turaidas muzejrezervāts,

  Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs.

  Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosim arī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!

 • rsz_02 Muzeju nakts Jasmuižā

  Jasmuiža aicina uz Muzeju nakti!

  Laiks lētākais, tomēr dārgākais, jo caur to mēs dabūjam visu

  1. 20. maijā plkst. 20.00 Aizkalnes Tautas namā notiks Līvānu novada Kultūras centra amatierteātra izrāde – komēdija „O, vakardiena” (Armanda Vilcāne, režisori Ilze Kārkle un Oskars Bērziņš). Ieeja izrādē par ziedojumiem.

  Plkst. 22.00 Raiņa muzeja “Jasmuiža” Latgales tradicionālās kultūras un amatu mājā tiks demonstrēta filma „Aspazija un Rainis. Laikarits”.

  Plkst. 22.30 – interaktīvā multimediju stenda „Latgales keramika” prezentācija

  Līdz plkst. 24.00 Raiņa muzejs „Jasmuiža” atvērts apmeklētājiem. Skatāmas ekspozīcijas: „Raiņa ģimnāzijas un studiju gadi” un „Latgales keramika”, izstādes: „Ziedēšanas laiks” (mākslinieču apvienības V.I.V.A. gleznas), „Pinu, pinu, viju, viju” (TLMS “Klūga” un “Pūpoli” pinumi), „Daba, putni un dzīvnieki Raiņa dzejā” (vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursa dalībnieku izstāde).

  Ieeja muzejā bez maksas.

  Info: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

 • mma_1 “Tadenava” un “Jasmuiža” uzsāk sezonu

  Sākot ar 3. maiju, apmeklētājiem pieejami Raiņa muzeji Tadenavā un Jasmuižā. Gaidīsim!

   

 • DSC02228 DABA, PUTNI UN DZĪVNIEKI RAIŅA DZEJĀ

  Raiņa muzejs „Jasmuiža” izsludina vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu DABA, PUTNI UN DZĪVNIEKI RAIŅA DZEJĀ, kas domāts bērniem no 6 līdz 12 gadu vecumam.

  20. gadsimta 20. gados Rainis sarakstījis vairākus dzejoļu krājumus bērniem, kas kļuvuši par latviešu bērnu dzejas klasiku. Dzejoļos darbojas gan dzīvnieki, gan putni, gan dažādi dabas spēki un, protams, paši bērni.

  Rainis jau kopš bērnības ir bijis labs dabas norišu vērotājs, pamanot gadalaiku nestās pārmaiņas un nianses augu valstībā. Šī dabas mīlestība viņu pavada visu turpmāko dzīvi. Dažādi ziedi, galvenokārt pļavu, lauku puķes, kas, iepazītas jau bērnībā, bieži sastopamas Raiņa dzejā. Tāpat viņa dzeja bagāta ar dzīvnieku un putnu tēliem, dažādām dabas parādībām, apdzejota ir saule, mēness, zvaigznes, sals, sniegs, ledus…

  Ikviens no mums noteikti var atrast kādu īpašu Raiņa dzejoli ar sev tuvāko dabas, dzīvnieka vai putna tēlu, ko varam iemācīties un ieteikt citiem. Tāpēc lasiet un izvēlieties savu mīļāko Raiņa dzejoli, uzzīmējiet vai izveidojiet to un atsūtiet uz dzejnieka jaunu dienu zemi Jasmuižu!

  Raiņa muzejs „Jasmuiža” izsludina vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu DABA, PUTNI UN DZĪVNIEKI RAIŅA DZEJĀ.

  Konkursa uzdevums ir izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa dzejolim no krājumiem „Zelta sietiņš”, „Puķu lodziņš”, „Vasaras princīši un princītes”, „Putniņš uz zara”, „Saulīte slimnīcā”.

  Vizuālajā mākslā:

  • zīmējumus un gleznojumus dažādās tehnikās:
  1. grafikas un zīmējumus ne mazākus par A4 formātu;
  2. gleznojumus A3 vai A2 formātā.

  Vizuāli plastiskajā mākslā:

  • trīsdimensiju darbus (individuālus un kolektīvus) dažādās tehnikās.

  Viens autors vai autoru kolektīvs konkursā piedalās ar vienu darbu.

  Konkursa organizatoriem ir tiesības konkursam iesniegtos darbus izmantot publikācijās, izstādēs, reklāmas materiālos. Konkursam iesniegtos darbus to autori varēs saņemt Raiņa muzejā „Jasmuiža” no 2017. gada 20. decembra.

  Darbu iesniegšanas termiņš – 2017. gada 7. aprīlis (pasta zīmogs).

  Darbs ar norādi „Vizuālo un vizuāli plastisko darbu konkursam DABA, PUTNI UN DZĪVNIEKI RAIŅA DZEJĀ” iesniedzams, sūtot pa pastu. Adrese: Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Aizkalne, Preiļu novads, LV-5305 vai iesniedzot Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads), iesniegšanas laiku saskaņojot pa tālr. 29487589.

  Informācija uzziņai pa tālr. 29487589 (Solvita Brūvere) vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

  Konkursa balvu sponsori: Memoriālo muzeju apvienība, keramiķi Raivo Andersons, Viktors Ušpelis un Edvīns Vincevičs, grāmatu apgāds „Zvaigzne ABC”.

  Balvās: Latgales keramikas priekšmeti, suvenīri, mazā mākslinieka komplekti, grāmatas, Raiņa muzeju apmeklējums.

  Apbalvošanas sarīkojums un godalgoto darbu izstādes atklāšana paredzēta 2017. gada 12. maijā Raiņa muzejā „Jasmuiža” Aizkalnē, Preiļu novadā.

  Konkursa nolikumu skatīt: www.memorialiemuzeji.lv

  INFORMĀCIJA

  Tālrunis: 29487589 (Solvita Brūvere); e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

   

  DSC02221
 • jasmuizha_1-150x150 Raiņa muzejā Jasmuiža sezona noslēgusies! Apmeklētājus gaidīsim maijā!
 • Publicitātes attēls Vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss “Suns un kaķe”

  Publicitātes attēls

  Ir aizvadīts Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gads, kad aktīvi lasījām, skatījāmies, klausījāmies, izspēlējām, izdziedājām, iestudējām dzejnieku darbus, apmeklējām viņiem veltītos pasākumus. Arī šogad aicinām veltīt uzmanību viņu daiļradei un turpināt iepazīt bagātīgo Raiņa un Aspazijas devumu.

  Šoreiz vēlamies rosināt interesi par Raiņa bērnu lugām, izlasīt tās, atrast un saskatīt interesantāko tēlu, vizualizēt to un izveidot kā mākslas darbu.

  Raiņa muzejs „Jasmuiža” izsludina vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu SUNS UN KAĶE, kas domāts bērniem no 7 līdz 12 gadu vecumam.

  Konkursa uzdevums ir izveidot trīsdimensiju vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa lugas „Suns un kaķe” vai „Mušu ķēniņš” tēlam/-iem.

  Viens autors vai autoru kolektīvs konkursā piedalās ar vienu darbu.

  Darbu iesniegšanas termiņš ir 2016. gada 5. aprīlis (pasta zīmogs).

  Darbs ar norādi „Vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursam SUNS UN KAĶE” iesniedzams, sūtot pa pastu. Adrese: Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Aizkalne, Preiļu novads, LV 5305 vai iesniedzot Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads), iesniegšanas laiku saskaņojot pa tel. 29487589.

  Informācija uzziņai pa tālr. 29487589 (Solvita Brūvere) vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

  Konkursa balvu sponsori: SIA „Salang – P”, keramiķi Aivars Ušpelis, Raivo Andersons un Edvīns Vincevičs.

  Konkursa organizatoriem ir tiesības konkursam iesniegtos darbus izmantot publikācijās, izstādēs, reklāmas materiālos. Darbus pēc izstādes beigām (no 01.11.2016. līdz 20.12.2016.) autori varēs saņemt Raiņa muzejā „Jasmuiža”.

  Konkursa “Suns un kaķe” nolikums

 • Foto: Vitālijs Vinogradovs Raiņa muzejs “Jasmuiža” aicina uz radošajam darbnīcām

  Foto: Vitālijs Vinogradovs

  Raiņa muzejs “Jasmuiža” 22. un 24. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 aicina uz radošajām darbnīcām Latgales tradicionālās kultūras un amatu mājā.

  Dalībnieki tiks iepazīstināti ar bišu produktiem. Būs iespēja degustēt bišu maizi un medu, kā arī pašam izliet savu vaska sveci – kādu Raiņa dzejas tēlu.

  Tāpat ikvienam apmeklētājam būs iespēja pamēģināt salikt trīsdimensiju koka puzli – biti.

  Radošo darbnīcu dalībniekiem tiks demonstrēta videofilmiņa par skalu grozu pīšanu. Katrs varēs iepazīties ar kokamatnieku darinājumiem, kā arī izveidot savu skalu dekoriņu vai paplāti.

  Visi pasākuma apmeklētāji tiks pacienāti ar aromātisku zāļu tēju.

  Dalības maksa 1,42 eiro.

  Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 65329313, 29487589 vai e-pastu: solemia@inbox.lv.

  Atgādinām, ka Latgales tradicionālas kultūras un amatu māja Jasmuižā pēc restaurācijas tika atvērta 2015. gada augustā. Bijušajā Pliekšānu laika kūtī tagad pastāvīgajā ekspozīcijā aplūkojama Latgales tradicionālā keramika, kā arī notiek dažādas ar amatniecību saistītas izstādes.

  Publicitātes attēls

  Publicitātes attēls

 • Foto: Vitālijs Vinogradovs Noslēgusies Muzeju nakts akcija “Rainis un Aspazija klauvē!” Apsveicam laimētājus!

  Foto: Vitālijs Vinogradovs

  Raiņa 150. dzimšanas dienā, 11. septembrī noslēgusies akcija “Rainis un Aspazija klauvē!”, kas sākās šā gada Muzeju naktī un aicināja apmeklēt ne tikai ar Raini un Aspaziju saistītos muzejus, bet arī paviesoties citu latviešu literātu memoriālajās mājās un dzīvokļos.

  Akcija norisinājās visas vasaras garumā. Lai piedalītos akcijā, līdz augusta vidum bija jāpaspēj apmeklēt vismaz seši akcijā iesaistītie rakstnieku muzeji. Muzeju naktī un visā akcijas laikā šajos muzejos varēja saņemt kartītes, kurās bija jāsakrāj sešu unikālo zīmogu atzīmes. Kopumā dažādos Latvijas muzejos nodotas teju 100 pilnībā aizpildītas kartītes.

  11. septembrī notika izloze un tika noskaidroti 32 akcijas laimētāji. Balvu komplektus var saņemt Rīgā, grāmatu un kultūrpreču veikalā “Nice Place Mansards”, K. Barona ielā 21a (iekšpagalma ēkā). Darba laiks: pirmdiena−piektdiena no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00, sestdienā no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.00, svētdiena − brīvdiena. Balvas jāizņem līdz 2015. gada 2. oktobrim.

  Uzziņas – rainis.aspazija@memorialiemuzeji.lv

  Akcijas laimētāji:

  Edvards Jansons baiba.jansone@….lv
  Santa Dīriķe dsanta@……lv
  Leila Indrikova abarupe@……com
  Alens Loss-Freimanis ilfr@…….lv
  Margarita Želve margarita.zelve@………com
  Tristans Kics zigmars.kics@………com
  Alla Skorova skorova-alla@……..ru
  Anatolijs Sokols pa22@……..lv
  Ernests Miķelsons 2435@……….lv
  Ilze Kundziņa ilze.zvaigznekalne@……..com
  Gunta Plūksne guntapluksne@………lv
  Filips Romāns frfilips@……..com
  Vineta Reinsone vineta722@……..lv
  Ingūna Vilmane inguna@……lv
  Margarita Krole margarita.krole@………lv
  Alberts Miķelsons deekla2@…….com
  Eleonora Kereļina kaijaundine@……..lv
  Daina Pikele dainai@……..ru
  Dmitrijs Šarga dmitry98@……..lv
  Ainis Plācis besus@…….lv
  Zuzanna Rita Miķelsone udensroze123@……..lv
  Marta Binduka bindukamarta@…….lv
  Ina Romane inaromane@……..com
  Silvija Braže silvija.braze@……..lv
  Emīlija Dadeika inese.dadeika@…….lv b
  Valērija Ekerta retroismylife@……..lv
  Inese Mīlberga inesemilberga@……..lv
  Līvija Zalāne zalanelivija2@………..lv
  Silvija Rēdele ijakazaka@……..lv
  Anita Sārne anita.sarne@……..lv
  Ērika Pulkstene erika.pulkstene@………com
  Līga Stirna liga.stirna@………com

  Paldies veikalam “Nice Place Mansards”, izdevniecībai “liels un mazs”, Latvijas Literatūras centram, Kārlim Ulmanim un “Ulmaņkrekliem”, Memoriālo muzeju apvienībai un visiem muzejiem, kas piedalījās akcijā un sarūpēja balvas!

  Akcijā “Rainis un Aspazija klauvē!” piedalījās:

  Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs „Riekstiņi”, Neretas pagasts, Neretas novads;
  Viļa Plūdoņa memoriālais muzejs „Lejenieki”, Ceraukstes pagasts, Bauskas novads;
  Kārļa Skalbes muzejs „Saulrieti”, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads;
  Brāļu Kaudzīšu memoriālais muzejs „Kalna Kaibēni”, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads;
  Antona Austriņa memoriālais muzejs „Kaikaši”, Vecpiebalga, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads;
  Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna memoriālais muzejs „Jāņaskola”, Abrupe, Jaunpiebalgas pagasts, Jaunpiebalgas novads;
  Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs „Kalāči”, Liepas pagasts, Priekuļu novads;
  Druvienas Vecā skola–muzejs, Druvienas pagasts, Gulbenes novads;
  Bārdu dzimtas memoriālais muzejs „Rumbiņi”, Katvaru pagasts, Limbažu novads;
  Rūdolfa Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki”, Ērgļu pagasts, Ērgļu novads;
  Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, E. Kauliņa aleja 20, Lielvārde, Lielvārdes novads;
  Franča Trasuna muzejs „Kolnasāta”, Kalna iela 3, Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads;
  Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis–muzejs, Lāčplēša iela 48/50–14, Rīga;
  Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti, Jūrmala;
  Kubalu skola–muzejs, Sausteres ciems, Dundagas pagasts, Dundagas novads;
  Pastariņa muzejs, “Bisnieki”, Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads;
  Džūkstes Pasaku muzejs, Lancenieku skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads;
  Durbes pils, M. Parka iela 7, Tukums;
  Rakstnieka Herberta Dorbes muzejs “Senču putekļi”, Ērgļu iela 1, Ventspils;
  Roberta Mūka muzejs Galēnos, Skolas iela 11c, Galēni, Riebiņu novads;
  Jāņa Akuratera muzejs, O. Vācieša iela 6a, Rīga;
  Krišjāņa Barona muzejs, K. Barona iela 3–5, Rīga;
  Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Aizkalne, Preiļu novads;
  Raiņa māja Berķenelē, Birkineļi, Kalkūnes pagasts, Daugavpils novads;
  Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12–9, Rīga;
  Andreja Upīša memoriālais muzejs, Brīvības iela 38–4, Rīga;
  Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros, Daugavas iela 58, Skrīveri, Skrīveru novads;
  Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19, Rīga;
  Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, Filozofu iela 3, Jelgava;
  Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala;
  Grāmatu un kultūrpreču māja “NicePlace Mansards”, K. Barona iela 21a, Rīga.