• Rūta Loginas ilustrācija Raiņa dzejas krājumam “Lellīte Lolīte”. Konkurss “Raiņa dzejas vārdnīca”

  Raiņa muzejs “Jasmuiža” izsludina literāro un vizuālās mākslas darbu konkursu “Raiņa dzejas vārdnīca” 4.–6. klases skolēniem.

  Raiņa dzejā nereti sastopamies ar mūsdienu bērniem nedaudz svešiem vai pat nesaprotamiem vārdiem, piemēram, dusmība, suķes, smeķēt, krāga, māga, linu mārks, trams, drasētājs un daudziem citiem, kurus pat neesam dzirdējuši vai nezinām, kas tas ir. Neapšaubāmi Rainis dzejoļus rakstījis pirms 100 gadiem, un gadsimta gaitā arī valoda ir mainījusies, un daļa vārdu, kurus lietoja 20. gadsimta sākumā, mūsdienās liekās sveši un nesaprotami. Tāpēc aicinām Raiņa dzejoļu krājumos “Puķu lodziņš”, “Zelta sietiņš” un “Lellīte Lolīte” atrast 15–20 neparastus, nezināmus vai nesaprotamus vārdus un uzrakstīt tiem savu skaidrojumu, tādējādi veidojot Raiņa dzejas vārdnīcu un to ilustrējot.

  Konkursa uzdevums ir izveidot Raiņa dzejas vārdnīcu ar 15–20 vārdiem un ilustrēt to. Vārdnīcā iekļaujami vārdi no Raiņa dzejoļu krājumiem “Puķu lodziņš”, “Zelta sietiņš” un “Lellīte Lolīte”.

  Konkursa darbam jāatbilst šādiem nosacījumiem:

  • * Raiņa dzejas vārdnīcai jāsastāv no 2 lapām. Vienā lapā – 15–20 vārdu skaidrojumi no minētajiem dzejoļu krājumiem. Otrā lapā – ilustrācija (tehnika pēc izvēles). Vārdnīcai jābūt rakstītai ar roku, nevis datorrakstā.
  • * Minētajos Raiņa dzejoļu krājumos pamanītie neparastie, svešie vārdi jāizskaidro ar sev zināmiem vārdiem un piemēriem teikumos.
  • * Ilustrētā Raiņa dzejas vārdnīca elektroniski (kā labas kvalitātes fotogrāfija vai skenēts fails) jāiesūta uz muzeja e-pasta adresi: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv.
  • * Viens autors konkursā piedalās ar vienu darbu.

  Vārdnīcas lapā jānorāda: autora vārds, uzvārds, izglītības iestāde un klase, tālruņa numurs un e-pasta adrese. Ilustrācija jāparaksta, norādot vārdu un uzvārdu.

  Konkursa organizatoriem ir tiesības konkursam iesniegtos darbus izmantot publikācijās, izstādēs, reklāmas materiālos.

  Darbu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 12. maijs plkst. 23.59

  Darbs ar norādi “Literārajam un vizuālās mākslas darbu konkursam “Raiņa dzejas vārdnīca”” iesniedzams, sūtot elektroniski uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

  Informācija uzziņai pa tālr. 29487589 (Solvita Kleinarte) vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

  Konkursa balvu sponsori: Memoriālo muzeju apvienība, Latgales keramiķi.

 • Dzejas dienas Jasmuižā DZEJA UN MŪZIKA DZEJAS DIENĀS RAIŅA MUZEJĀ “JASMUIŽA”
   1. 10. septembrī plkst. 12.00 Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Aizkalne, Aizkalnes pagasts, Preiļu novads) notiks Dzejas dienu pasākums “Mūdynuot muokuļus”, kurā viesosies dzejniece Ineta Atpile-Jugane un mūziķis Ingars Gusāns.

   Ineta Atpile-Jugane ir dzejniece, scenāriste, dziesmu autore, Latvijas Rakstnieku savienības biedre. Strādā Latgales kultūrvēstures muzejā kā direktores vietniece zinātniskajā darbā.

   Inetas Atpiles-Juganes pirmā dzejas publikācija ir dzejoļu kopa Rēzeknes Augstskolas jauno autoru kopkrājumā “Emociju šķērēs” (1998). Iznākuši pieci dzejas krājumi, jaunākais no tiem – “Lobuo i nalobuo” (2019). Rēzeknes novada vokālās studijas “Skonai” dzejas uzveduma “Dasadūrt dabasim” dzejas un dziesmu tekstu autore (2014). 2014. gadā saņēmusi Latgales kultūras gada balvu “Boņuks 2013” nominācijā “Lobuokuo dzeja”. Inetas dzejoļi ir ļoti muzikāli, tāpēc tie vairākkārt ieskaņoti dziesmās dažādu mūziķu un grupu izpildījumā. Viņa darbojas Latgolys entuziastu grupas “Biļdis” radošajā komandā un ir scenārija līdzautore filmai “Vīna vosora deļ vysu” (2012), scenārija autore īsfilmai “Muola varā” (2013).

   Ingars Gusāns ir latviešu rokmūziķis, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Sovvaļnīks. Ģitārists grupā “Borowa MC”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātes viesdocents.

   Ar grupu “Borowa MC”, kura izpilda dziesmas latgaliski, izdevis trīs albumus. Arī kā solo mākslinieks Sovvaļnīks izdevis trīs albumus, jaunākais no tiem: “Napaseitynuots” (2016). Komponists bērnu dziesmām vokālās grupas “Skonai” albumam “Rūtaļa” (2017) un dokumentālajai filmai “Laiku i myuža roksti”, kas veltīta A. Rupaiņa dzīvesgājumam (2012). Albumi, dziesmas, klipi ir bijuši izvirzīti un ieguvuši balvas Latvijas Mūzikas gada balvā un Latgales kultūras gada balvā “Boņuks”.

   Ieeja pasākumā bez maksas.

   Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

   Skolēnu grupām obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 29427554, 29487589 vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

   Vairāk informācijas: Solvita Kleinarte,

   tālr.: 29487589, e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

    

   Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 • Cepļa kurināšana Jasmuižā Raiņa muzejs “Jasmuiža” aicina uz cepļa kurināšanas svētkiem

  Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā–ceplī Jasmuižā (Preiļu novads, Aizkalne) 7. un 8. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas pasākums. Šogad muzejs aicina ne tikai uz keramikas cepļa kurināšanu un atvēršanu, bet arī uz brīvdabas kino vakaru un tikšanos ar spēlfilmas “Piļsāta pi upis” radošo komandu.

  Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā-ceplī 7. un 8. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Cepli kurinās Tautas lietišķās mākslas studijas “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” dalībnieki. 7. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli, un ap pusdienlaiku, sākot no plkst. 14.00, to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un vēlā vakarā – lielo liesmu. Cepļa kurināšanas pasākumu būs iespēja apmeklēt līdz pusnaktij.

  7. augustā vakarā plkst. 20.30 noritēs tikšanās ar mākslinieci Ievu Jurjāni. Muzejā šobrīd aplūkojama izstāde “Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā”, kurā eksponētas mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijas.

  Savukārt plkst. 21.30 apmeklētāji aicināti uz brīvdabas kino vakaru Jasmuižas parkā, kur būs iespēja noskatīties režisora Viestura Kairiša spēlfilmu “Piļsāta pi upis” (“Pilsēta pie upes”), kas uz ekrāniem nonāca šī gada janvārī. Pirms filmas demonstrēšanas būs tikšanās ar tās režisoru Viesturu Kairišu, mākslinieci Ievu Jurjāni un galvenās lomas atveidotāju Dāvi Suharevski.

  8. augustā plkst. 11.00 notiks keramikas cepļa atvēršana un svaigi apdedzināto, vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

  Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs podnieks un TLMS “Rēzeknes apriņķa podnieki” vadītājs Andris Ušpelis.

  Par muzikālo noskaņu gādās Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis.
  7. augusta pasākumos ieeja bez maksas.

  Ieejas maksa 8. augustā keramikas cepļa atvēršanas pasākumā un muzejā – pieaugušajiem 2,00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 eiro.

  Filmas “Piļsāta pi upis” demonstrēšanu un tikšanos ar tās radošo komandu finansiāli atbalsta Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži.

  Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

   

 • I. Jurjāne Raiņa muzejs “Jasmuiža” aicina uz izstādi “Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā”

  No 1. jūlija līdz 31. oktobrim Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) aicina uz izstādi „Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā”. Tā stāsta par lietām, kuras atrastas starp grāmatu lapām dzejnieku personīgajā bibliotēkā.

  Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, ir aplūkojama Raiņa un Aspazijas unikālā personīgā bibliotēka. To veido vairāk nekā 6000 grāmatu 17 valodās, kas aptver visdažādākās literatūras un dzīves jomas – vēsturi, ģeogrāfiju, filozofiju, folkloru, literatūras un mākslas teoriju, jurisprudenci, latviešu un cittautu daiļliteratūru, dabaszinātnes utt. –, kā arī plašs laikrakstu un žurnālu klāsts. Sekojot Raiņa un Aspazijas vēlmei, bibliotēka ir pieejama izpētei.

  Tomēr atsevišķas bibliotēkas grāmatas ir interesantas arī kā lietas pašas par sevi, turklāt tās glabā pavisam negaidītus atklājumus – tajās tīši vai netīši ievietotus priekšmetus, visbiežāk pavisam nesaistītus ar grāmatas saturu.

  Izstāde ir iespēja no neparasta skatupunkta ielūkoties Aspazijas un Raiņa radošajā laboratorijā – bibliotēkā – un uzzināt, kas bijis noslēpts starp grāmatu lapām.

  Grāmatās atrasto lietu ekspozīciju saturiski padziļina gleznotājas, ilustratores, operas un teātra scenogrāfes, kostīmu un filmu mākslinieces Ievas Jurjānes radītie mākslas darbi – eksponēto grāmatu portreti un krāšņas vīzijas, kas ilustrē izstādē skatāmās tēmas.

  Arī mazie izstādes apmeklētāji varēs atrast sev interesējošas nodarbes – saliekamas bilžu mīklas ar putnu attēliem un dzeju, garšvielu smaržu piedzīvojumu, iespēju uzbūvēt pilsētu.

  Izstāde jau bijusi eksponēta Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā un Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, bet nu aplūkojama arī Latgalē – Raiņa muzejā “Jasmuiža”.

  Izstādē izmantoti Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma materiāli.
  Izstādi veidojuši:
  Ieva Jurjāne – oriģinālilustrācijas;
  Gints Mālderis un „Dizaina informācijas centrs” – dizains;
  Dora Pauzere – priekšmetu atlase un teksts.

  Izstādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 • Jasmuiža Izmaiņas Raiņa muzeja “Jasmuiža” darba laikā 10. jūnijā

  Raiņa muzejs “Jasmuiža” Preiļu novada Aizkalnē trešdien, 10. jūnijā, būs slēgts no plkst. 10.00 līdz 15.00 remontdarbu dēļ.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

   

 • Foto: Didzis Grodzs Piesakies muzeja apmeklējumam!

  Rūpējoties par drošu muzeja apmeklējumu, pirms došanās uz muzeju aicinām veikt rezervāciju un izvēlēties piemērotāko apmeklējuma laiku. Ieejas biļete būs jāiegādājas muzejā.

  Reģistrējies šeit:

  Raiņa muzejs “Jasmuiža”: https://mobilly.lv/muzeju-bilesu-rezervacija/#/muzeji/65/97/533

  Raiņa muzejs “Tadenava”: https://mobilly.lv/muzeju-bilesu-rezervacija/#/muzeji/77/109/545 

  Raiņa un Aspazijas māja: https://mobilly.lv/muzeju-bilesu-rezervacija/#/muzeji/71/103/539

  Raiņa un Aspazijas vasarnīca: https://mobilly.lv/muzeju-bilesu-rezervacija/#/muzeji/73/105/541

 • Izsaukuma_zime MUZEJI SLĒGTI

  Sakarā ar Ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī no 13. marta līdz 14. aprīlim Raiņa un Aspazijas muzeji Jūrmalā, Rīgā, Tadenavā un Jasmuižā tiek apmeklētājiem slēgti un plānotie pasākumi atcelti.

 • Vizuālās mākslas darbu konkurss “Zem Raiņa dzejas lietussarga

  "Zem Raiņa dzejas lietussarga"Raiņa muzejs „Jasmuiža” izsludina vizuālās mākslas darbu konkursu “Zem Raiņa dzejas lietussarga”, kas domāts bērniem un jauniešiem no 12 līdz 16 gadu vecumam. Konkurss tiek rīkots, atzīmējot Raiņa 155. jubileju un viņa dzejoļu krājumu „Putniņš uz zara” 95. gadadienu un „Zelta sietiņš” 100. gadadienu.

  Jau astoto gadu Raiņa muzejs “Jasmuiža” rīko vizuālās mākslas konkursu bērniem un jauniešiem. Šogad, atzīmējot Raiņa 155. jubileju, vēlamies piedāvāt neparastāku vizuālās mākslas konkursu – “Zem Raiņa dzejas lietussarga”.

  Aicinām izvēlēties kādu Raiņa dzejoli no šī gada jubilejas dzejas krājumiem “Putniņš uz zara” vai “Zelta sietiņš”, un to ilustrēt nevis uz papīra, bet zīmējot uz lietussarga.

  Konkursa uzdevums ir izveidot vizuālās mākslas darbu uz lietussarga brīvi izvēlētam Raiņa dzejolim no minētajiem krājumiem.
  Konkursa darbam jāatbilst šādiem nosacījumiem:
  • darba tehnika pēc dalībnieka izvēles;
  • ilustrācijai jābūt uz lietussarga augšējās daļas (lietussargs atvērtā stāvoklī);
  • ilustrācijai var izmantot jebkuras krāsas vienkrāsainu lietussargu;
  • piedaloties konkursā, jāņem vērā, ka iesniegtie darbi tiks izstādīti ārpus telpām kā vides objekti.
  Viens autors vai autoru kolektīvs konkursā piedalās ar vienu darbu.

  Konkursa organizatoriem ir tiesības konkursam iesniegtos darbus izmantot publikācijās, izstādēs, reklāmas materiālos. Darbi paliek organizatoru rīcībā un atpakaļ autoriem netiek izsniegti.

  Darbu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 3. aprīlis (pasta zīmogs).
  Darbs ar norādi „Vizuālās mākslas darbu konkursam “ZEM RAIŅA DZEJAS LIETUSSARGA”” iesniedzams, sūtot pa pastu/pakomātu. Adrese: Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Aizkalne, Preiļu novads, LV 5305 vai iesniedzot Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads), iesniegšanas laiku saskaņojot pa tel. 29487589

  Vairāk informācijas pa tālr. 29487589 (Solvita Kleinarte) vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

  Konkursa balvu sponsori: SIA “Salang-P”, Dailes teātris, apgāds Zvaigzne ABC un Preiļu Zvaigznes grāmatnīca, keramiķi Raivo Andersons, Edvīns Vincevičs, Viktors Ušpelis, Olga un Voldemārs Pauliņi.

  Konkursa nolikumu skatīt šeit: Nolikums

 • konkursa_izstade Vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss “Mans Raiņa dzejolis”

  Raiņa muzejs „Jasmuiža” izsludina vizuālās, un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu MANS RAIŅA DZEJOLIS, kas domāts bērniem no 7 līdz 15 gadu vecumam.

  Vai tev ir kāds dzejolis, kuru vari nosaukt kā sev tuvu un mīļu? Varbūt tas ir tieši Raiņa dzejolis? Ja tādu vēl neesi atradis, iespējams, ir pienācis īstais brīdis, lai paņemtu rokās kādu no dzejnieka krājumiem un atrastu rindiņas, kuras liksies īpašas. Aicinām tevi piedalīties konkursā, uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot savu Raiņa dzejoli.

  Ar sirsnīgo Raiņa bērnu dzeju ir uzaugušas daudzas paaudzes. Mēs visi labi zinām dzejoļus par kaķenīti, kurai bērni bija, par zelta sietiņu ar sudraba stīgām, par lielo slinkumu, par mākonīti un sasisto krūzi, par grāmatu, kura pati nelasās, vai lellīti Lolīti un daudzus citus.
  Šoreiz starp tiem izvēlieties vienu, kuru gribētu ieteikt un parādīt citiem.

  Tāpēc lasiet, zīmējiet, veidojiet, gleznojiet un piedalieties konkursā. Savu darbu atsūtiet uz dzejnieka jaunu dienu zemi Jasmuižu!

  Konkursa uzdevums ir izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa dzejolim.

  Vizuālajā mākslā:

  • zīmējumus un gleznojumus dažādās tehnikās;
  • grafikas un zīmējumus ne mazākus par A4 formātu;
  • gleznojumus A3 vai A2 formātā.

  Vizuāli plastiskajā mākslā:

  • 3-dimensiju darbus (individuālus un kolektīvus)

  dažādās tehnikās.

  Viens autors vai autoru kolektīvs konkursā piedalās ar vienu darbu.

  Konkursa organizatoriem ir tiesības konkursam iesniegtos darbus izmantot publikācijās, izstādēs, reklāmas materiālos. Konkursam iesniegtos darbus to autori varēs saņemt Raiņa muzejā „Jasmuiža” pēc izstādes noslēguma.

  Darbu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 1. aprīlis (pasta zīmogs).

  Darbs ar norādi „Vizuālo un vizuāli plastisko darbu konkursam MANS RAIŅA DZEJOLIS” iesniedzams, sūtot pa pastu.
  Adrese: Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Aizkalne, Preiļu novads, LV–5305 vai iesniedzot Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads), iesniegšanas laiku saskaņojot pa tel. 29487589.

  Informācija uzziņai pa tālr. 29487589 (Solvita Kleinarte) vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

  Konkursa balvu sponsori: Memoriālo muzeju apvienība, Apgāds Zvaigzne ABC, Dailes teātris, Latgales keramiķi Raivo Andersons, Viktors Ušpelis un Edvīns Vincevičs.

  Konkursa Nolikumu skatīt: www.memorialiemuzeji.lv

  Vizuālo un vizuāli plastisko darbu konkursa MANS RAIŅA DZEJOLIS nolikums

  MĒRĶI UN UZDEVUMI

  • Aktualizēt Raiņa daiļrades lomu mūsdienu sabiedrībā.
  • Rosināt bērnu un jauniešu interesi par Raiņa dzeju.
  • Veicināt radošu pašizteiksmi.

  ORGANIZATORI

  Raiņa muzejs „Jasmuiža” (Raiņa un Aspazijas muzejs, Memoriālo muzeju apvienība).

  DALĪBNIEKI

  Konkursā piedalās bērni no 7 līdz 15 gadu vecumam (pirmsskolas izglītības iestāžu, vispārizglītojošo skolu skolēni, mākslas skolu audzēkņi).

  NORISE

  Konkursa uzdevums ir izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa dzejolim.

  Vizuālajā mākslā:

  • zīmējumus un gleznojumus dažādās tehnikās;
  • grafikas un zīmējumus ne mazākus par A4 formātu;
  • gleznojumus A3 vai A2 formātā.

  Vizuāli plastiskajā mākslā:

  • 3-dimensiju darbus (individuālus vai kolektīvus)

  dažādās tehnikās.

  Viens autors vai autoru kolektīvs konkursā piedalās ar vienu darbu.

  Pie konkursa darba jāpiestiprina datorrakstā noformēta vizītkarte: fonts – Times New Roman”; burtu lielums – 12

  Vizītkartes paraugs:

  „Darba nosaukums” (dzejolis, kuram ilustrācija tapusi)

  Autora vārds, uzvārds,

  Autora vai pedagoga, skolas adrese, tālrunis, e-pasta adrese

  Vecuma grupa un gadi

  Izglītības iestāde

  Pedagoga vārds, uzvārds

  Konkursa organizatoriem ir tiesības konkursam iesniegtos darbus izmantot publikācijās un izstādēs, reklāmas materiālos. Konkursam iesniegtos darbus to autori varēs saņemt Raiņa muzejā „Jasmuiža” pēc izstādes noslēguma.

  Konkursa rezultātā tiek izveidota ceļojoša izstāde. Izstādes norises laiks: no 2019. gada 2. maija līdz 31. decembrim. Izstādes norises vietas: Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Preiļu Galvenā bibliotēka u.c.

  KRITĒRIJI

  Konkursa darbi tiek vērtēti šādās vecuma grupās:

  1. grupa – dalībnieki no 7 līdz 11 gadiem;
  2. grupa – dalībnieki no 12 līdz 15 gadiem.

  Vērtēšanas kritēriji

  • vizuālā darba oriģinalitāte un izteiksmīgums;
  • izvēlētās tehnikas prasmīgs lietojums;
  • atbilstība nolikumam.

  LAIKS UN VIETA

  Darbu iesniegšanas termiņš – 2019. gada 1. aprīlis (pasta zīmogs)

  Darbs ar norādi „Vizuālo un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursam MANS RAIŅA DZEJOLIS” iesniedzams, sūtot pa pastu.
  Adrese: Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Aizkalne, Preiļu novads, LV–5305 vai iesniedzot Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads), iesniegšanas laiku saskaņojot pa tel. 29487589.

  VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA

  Darbus vērtēs žūrija, kurā aicināti piedalīties mākslinieki, vizuālās mākslas skolotāji, Raiņa un Aspazijas muzeja speciālisti.

  Darbu vērtēšana notiek līdz 2019. gada 12. aprīlim. Konkursa rezultāti tiks publiskoti Memoriālo muzeju apvienības mājas lapā www.memorialiemuzeji.lv

  Informācija par konkursa rezultātiem dalībniekiem tiks nosūtīta uz norādīto e-pasta adresi.

  Tiks apbalvoti trīs labākie darbi katrā vecuma grupā.

  Ja kolektīvais darbs, kuram ir vairāk par 1 autoru, tiek izvirzīts apbalvošanai,

  tā autoriem tiek piešķirts viens apbalvojums.

  Žūrija var piešķirt atzinības rakstus un īpašās simpātiju balvas.

  Balvās: ieejas biļetes uz Dailes teātra izrādēm, Latgales keramikas priekšmeti, suvenīri, mazā mākslinieka komplekti, grāmatas, Raiņa muzeju apmeklējums.

  Balvu sponsori: Memoriālo muzeju apvienība, Apgāds Zvaigzne ABC, Dailes teātris, keramiķi Edvīns Vincevičs, Viktors Ušpelis, Raivo Andersons.

  Apbalvošanas sarīkojums un godalgoto darbu izstādes atklāšana paredzēta 2019. gada 10. maijā Raiņa muzejā „Jasmuiža” Aizkalnē, Preiļu novadā.

  INFORMĀCIJA

  Tālrunis: 29487589 (Solvita Kleinarte); e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

 • Jasmuiža Saldā svētdiena bērniem Jasmuižā
  1. 1. jūlijā plkst. 15.00 jau otro gadu pēc kārtas Raiņa muzejs „Jasmuiža” (Preiļu novada Aizkalnē) aicina ģimenes ar bērniem uz pasākumu „Saldā svētdiena”.

  Pasākumā bērni varēs uzzināt, vai Rainis bija saldummīlis un kas viņam garšoja labāk: konfektes vai kūkas.

  Lai jauki un saldi pavadītu svētdienas pēcpusdienu, kopā ar jestro Gailēnu lasīsim dzeju, iesim rotaļās, dejosim, pūtīsim un ķersim ziepju burbuļus, gatavosim saldos mastikas rotājumus, dekorēsim un baudīsim saldo svētdienas kūku.

  Ieeja pasākumā 1.00 EUR.

  Vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz 30. jūnijam pa tālruni 29487589 vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

Komentē