Raiņa un Aspazijas dienas Jūrmalas teātrī

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls. Izrādes “Aspazija. Vakara laivā” plakāts

Nedēļas nogalē, 28. un 29. martā Jūrmalas teātrī notiks Latvijas amatierteātru izrāžu skate “Raiņa un Aspazijas dienas”, kurā tiks izrādīti abiem literātiem un viņu 150. jubilejai veltīti iestudējumi.

Sestdien, 28. martā varēs noskatīties vairākas izrādes – plkst. 16.00 Daugavpils novada Kultūras centra teātra trupas „Trešais variants” iestudējumu “Ērkšķu krekls, zvaigznes ceļš” (iestudējuma režisore – Inta Uškāne), savukārt plkst. 19.30 – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas iestudēto Aspazijas lugu “Ragana” (režisors Juris Ločmelis).

Svētdien, 29. aprīlī plkst. 12.00 tik izrādīta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātra izrāde “Pūt vējiņi” (režisore Daina Kandevica).

Skate noslēgsies ar pirmizrādi pašu jūrmalnieku veikumā – Jūrmalas teātra iestudējumu – Leldes Stumbres “Aspazija. Vakara laivā” (režisors Imants Jaunzems).

Lugu dramaturģe Lelde Stumbre sarakstījusi īpaši Jūrmalas teātrim un tā ir teātra veltījums Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejā. Iestudējums iekļauts jubilejas Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas programmā “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”.

Kā raksta izrādes veidotāji, iestudējums apliecina, ka Aspazijai un Rainim bija daudz intelektuālu un dvēselisku saskarsmju, bet tomēr katrs no viņiem dzīvoja patstāvīgu radošu, emocionāli neviennozīmīgu dzīvi.

Izrādes struktūra ir epizodiska un tā ļauj skatītājam ieraudzīt un iepazīt dzejnieci noteiktos, zīmīgos laika nogriežņos. Dzejnieces iekšējo pasauli uzskatāmu padara „Sidraba šķidrauta” galvenais tēls Guna, kura šajā izrādē pārstāv Aspazijas dziļāko pārliecību, ticību un sirdsapziņu. Izrādes žanrs tiek definēts kā Patiesu sirreālo atmiņu retrospekcija, jo Aspazijas dzīves dokumentālie fakti ir cieši savijušies ar radošu pasaules uztveri, atklājot dzejnieces iztēles un emociju ciešu līdzdarbību ikdienas notikumos.

Biļešu cena – 3 eiro par katru izrādi, pirmizrādes biļešu cena – 4 eiro. Biļetes uz pirmizrādi “Aspazija. Vakara laivā” šobrīd ir izpārdotas. Tuvākās izrādes 12. un 19. aprīlī, plkst. 16.00.

Jūrmalas teātris atrodas Jūrmalā, Bulduros, Muižas ielā 7.


loading