• rsz_krf_5748 Izmaiņas muzeja darba laikā

  Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 25. maijā būs apmeklētājiem slēgta! Savukārt 26. maijā (bezmaksas sestdienā) muzeja apmeklējums ikvienam bez maksas!

 • insta_muzejunakts_1 Muzeju nakts Raiņa un Aspazijas mājā
  1. 19. maijā, no 19.00 līdz 1.00, Raiņa un Aspazijas mājā notiks muzeju nakts “Ideju šūpulis – ideju vētra”.Rainis un Aspazija Latvijas valsts tapšanu ietekmēja ar savu jaunradi un tajā paustajām idejām. Aspazija aicināja ieraudzīt no jauna latvisko identitāti, Rainis – sapņot un ticēt, ka arī maza tauta var kļūt liela, ticot savas kopības spēkam un tautas garam.

   Muzeju nakts laikā, no plkst. 21.00 līdz 23.00, uz terases aicināsim dažādu jomu pārstāvjus lasīt savus iecienītākos Raiņa un Aspazijas darbus, komentējot savu pieredzi, kas saistīta ar šiem darbiem un tajos paustajām idejām.

   Nakts garumā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozares “Kustība. Attēls. Skaņa” studentu veidotāizstāde “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”, kā arī bezmaksas ekskursijas muzejā un biogrāfiskās īsfilmas “Laikarits” seansi.

   No 23.00 notiks dzejas lasījumi, tajos piedalīsies dzejnieki Vasilijs Karasjovs, Raimonds Ķirķis, Krista Anna Belševica,Valters Dakša, Elvīra Bloma, Jelena Glazova un citi.

   Muzeju nakts programma:
   Ekskursijas muzejā: 20.00 – 23.00
   Filmas “Laikarits” seansi: 20.30 – 24.00
   Raiņa un Aspazijas darbu lasījumi: 21.00 – 24.00
   Jauno dzejnieku dzejas lasījumi: 23.00 – 24.00
   Izstāde “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”: 19.00 – 1.00

   Afišas autore: Linda Stūre
   Paldies par atbalstu – LKA un LMA studentiem.

   Vairāk informācijas: t. 26912310
   elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv

 • insta_foto Izstāde “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”

  Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, 18.maijā plkst. 18.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozares “Kustība. Attēls. Skaņa” studentu izstāde “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”. Izstāde būs skatāma līdz 24. maijam.

  Izstādes dalībnieki: Valters Mednieks, Linda Stūre, Miķelis Mūrnieks, Kerija Arne, Ērika Žagare, Dārta Laila Galvāne.

  Jaunie mākslinieki ar simbolu, dzejas un vēstuļu palīdzību konstruēs 20. gs. pirmās puses pārdzīvojuma, personības un laikmeta sintēzi izstādē “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”. LMA KAS studenti ielūkosies gadsimta sākuma pārdzīvojumos ar šodienas skatienu, kam iepriekšējo laiku dvēseles sāpes var šķist gan pazīstamas, gan pārsteidzošas, gan varbūt melodramatiski banālas.

  1. gadsimta sākums bija straujš spēju pārmaiņu laiks, kur vienuviet sadzīvoja it pretēji pasaules uzskati, mākslas un literatūras virzieni. Dažādos dvēseles stāvokļus visspilgtāk un pārdrošāk, šķiet, izdzīvoja tieši rakstnieki un dzejnieki, turklāt literātiem nereti piemitusi vajadzība nemitīgi atrasties sakāpinātu jūtu varā, pielāgot savu dzīvi un ikdienu daiļradei.

  Katrs izstādes dalībnieks aktualizēs kādu epizodi latviešu literatūras vēsturē – Emīlija Benjamiņa, Vilis Lācis, Austra Skujiņa, Valdis Grēviņš, Arveds Švābe, Marija un Viktors Eglīši, Rainis, Aspazija, Olga Kliģere, Anna Brigadere un Fallijs – tās ir vēsturiskas personības, ko sevī ierāva un nereti arī saplosīja laikmets un pašu cilvēcīgās kaislības. Tā nospiedumi vietām rodami arī viņu daiļradē.

  Raiņa un Aspazijas muzejs Baznīcas ielā vēlās kļūt par jaunu oriģinālu mākslas un daiļliteratūras jaundarbu tapšanas iniciatoru, veidojot Raiņa un Aspazijas māju kā iecienītu pulcēšanās vietu, kur krustojas literatūras, mākslas un vēstures jomu paralēles.

  Izstādi būs iespējams apskatīt muzeja darba laikā:

  otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien no plkst. 10.00 līdz 17.00

  Ieejas maksa muzejā: 2 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem: 1 EUR

  Izstādes atklāšanas dienā 18. maijā no 18.00 līdz 20.00 un muzeju nakts laikā, 19. maijā, no 19.00 līdz 1.00, izstādi būs iespējams skatīt BEZ MAKSAS.

  Izstāde tapusi ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozares “Kustība. Attēls. Skaņa” studentiem un lektoriem, īpašs paldies lektorei, izstādes kuratorei Maijai Kurševai.

  Izstādes tapšanu finansiāli atbalsta Rīgas dome.

  Informāciju sagatavojusi muzeja speciāliste Elvīra Bloma, elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv t. 26912310

 • rsz_krf_5712 Darba laiks svētkos

  Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā sveic Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā!

  Darba laiks:

  3. 05 no 10.00 līdz 16.00

  4.05 SLĒGTS

  5.05 no 10.00 līdz 17.00

 • rsz_pasaules-literatŪras-vakari---lielbritĀnija---fb Pasaules literatūras vakari – Lielbritānija
  1. 9. maijā, plkst. 19.00, Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 aizsāksies pasākumu sērija “Pasaules literatūras vakari”, pirmais pasākums tiek veltīts Lielbritānijas literatūrai mūsdienās. Sarunu vadīs dzejnieks un atdzejotājs Arvis Viguls, tajā piedalīsies skotu rakstnieks Graems Makre Bērnets un tulkotāja, žurnāliste Ieva Lešinska. Pasākums notiks angļu un latviešu valodā.

  Pasākuma laikā notiks diskusija par aktualitātēm Lielbritānijas literatūrā, kā arī Graema Makre Bērneta prozas lasījums (angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā).

  Graems Makre Bērnets (Graeme Macrae Burnet, 1967) ir skotu rakstnieks, dzimis Kilmarnokā, Skotijā, pašlaik dzīvo Glāsgovā.  Studējis angļu literatūru un filmu mākslu Glasgovas Universitātē. 2016. gadā iekļauts Bukera balvas (The Man Booker Prize) šortlistā par romānu “Viņa asiņainā iecere” (His Bloody Project). Trīs romānu autors. “Sunday Herald” kultūras balvas laureāts, gada autors 2017. gadā. Viņa romāni ir iznākuši vairāk kā 20 valstīs, piedalījies dažādu valstu literatūrai veltītajos festivālos. Dzīvojis Čehijā, Francijā, Portugālē un Londonā.

  Ieva Lešinska (1958) ir tulkotāja, atdzejotāja, žurnāliste, tulko pārsvarā no latviešu uz angļu valodu, kā žurnāliste strādājusi žurnālos “Rīgas laiks” un “Baltic Outlook”. Atdzejojusi angļu mēlē Kārļa Vērdiņa, Aleksandra Čaka, Raiņa, Ulža Bērziņa, Marta Pujāta, Annas Auziņas u.c. latviešu dzejnieku darbus. Tulkojusi arī Jāņa Joņeva, Noras Ikstenas, Andras Neiburgas u.c. autoru prozu. No angļu valodas tulkojusi vairāk nekā 23 autoru darbus izdošanai Latvijā, tostarp Alena Ginsberga, Ezras Paunda, Timotija Snaidera, Tonijas Morisones, Breta Īstona Elisa u.c. autoru darbus.

  Arvis Viguls (1989) dzejnieks, atdzejotājs, dzejas kritiķis, redaktors, vairāku dzejas krājumu autors (debijas krājums “Istaba” 2009. gadā un “5:00” 2012. gadā), 2017. gadā iekļauts Eiropas desmit daudzsološāko autoru sarakstā. Studējis Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā, dzejas publikācijas presē sākot ar 2006. gadu. Regulāri piedalās dažādos literatūrai veltītos festivālos Latvijā un ārzemēs, 2009. gadā saņēmis Dzejas dienu balvu un Literatūras gada balvu par spilgtāko debiju. 2011. gadā saņēmis Annas Dagdas balvu par otrā dzejoļu krājuma manuskriptu. Atdzejo no angļu, krievu, spāņu un dienvidslāvu valodām, viņa dzeja tulkota angļu, vācu, čehu, krievu, lietuviešu u.c. valodās.

  Raiņa un Aspazijas māja Pasaules literatūras vakarus organizē sadarbībā ar dzejnieku Arvi Vigulu un Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju.

  Finansiālais atbalsts: VKKF

  Graema Makre Bērneta dalību pasākumā atbalsta Britu Padome sadarbībā ar Norvičas Rakstnieku Centru projektā  “International Literature Showcase” (litshowcase.org)

  Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv vai kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv un www.aspazijarainis.lv

 • Saules vārdi_pdf_afisa-page-001 Ansambļa “Svīres” koncerts

  26. aprīlis, plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks ansambļa “Svīres” koncerts “Saules vārdi”.

  Ansambļa „Svīres” sastāvā darbojas trīs profesionālas mūziķes, flautistes – Santa Grigorjeva, Madara Behmane un Zane Jurēvica. Trio mērķis ir popularizēt flautas laikmetīgās spēles tehnikas un izmantot balss plašās iespējas. Repertuārs ir daudzveidīgs – sākot ar klasisko mūziku, tautasdziesmu un populārās mūzikas apdarēm un noslēdzot ar oriģinālmūziku. Ansambļa dalībnieces ir muzicējušas kopā daudzu gadu garumā dažādos sastāvos, kā arī kopīgi dziedot jauniešu korī „Kamēr…”. Savos priekšnesumos mūziķes spēlē flautas, stabules, ukuleles, sitamos instrumentus un citus mūzikas instrumentus. 2016. gadā ansamblis “Svīres” ieguva pirmo vietu 5. Mūsdienu akustisko vokāli instrumentālo grupu konkursā – festivālā “Sudraba kaija” Salacgrīvā.

  „Saules vārdi” ietver latviešu tautasdziesmu apdares un oriģinālmūziku ar Aspazijas un Ārijas Elksnes vārdiem. Koncertprogrammas tēma ir latviešu folklorā bieži pieminētā saule, kura ir ne tikai debess spīdeklis, bet nes sevī daudz nozīmes – saule – māte, saule – sargātāja, sildītāja, spēka devēja un miera nesēja.

  Ieejas maksa – 2.00 EUR

  Skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR

 • BĒRNU RĪTS PAVASARA PRIEKI web Bērnu rīts “Pavasara prieki”

  21. aprīlī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki ir aicināti uz Bērnu rītu “Pavasara prieki” Raiņa un Aspazija mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.

  Pašā pavasara plaukumā Raiņa un Aspazijas mājā varēs iepazīt Aspazijas dzejoļus par ziedoni, pārrunāt pavasara norises dabā, pētīt un izgatavot pavasara puķes. Būs iespēja paviesoties abu dzejnieku dzīvoklī, kā arī iepazīt abu dzejnieku neparasto bibliotēku, kas atrodas pašā Rīgas sirdī – Raiņa un Aspazijas namā.

  Bibliotēka, ko veido vairāk nekā seši tūkstoši grāmatu, glabā arī to, ko Rainis un Aspazija sacerējuši bērniem – dzejoļu grāmatas, lugu izdevumus, atmiņu tēlojumus. Raiņa un Aspazijas mājas ļaudis vēlas iepazīstināt mazos lasītājus ar abu dzejnieku uzburto brīnumaino bērnu dzejas pasauli, kopā ar vecākiem lasot dzeju, pārrunājot un izdzīvojot to.

  Lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.

  Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3,00 EUR.

 • IMG_3007_4 Muzeja darba laiks svētkos

  Raiņa un Aspazijas muzejs vēl priecīgas Lieldienas!

 • rsz_dsc_0279 22. martā Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā būs SLĒGTA!

  RA muzejas Rīgā, Baznīcas ielā 30, būs SLĒGTS 22. martā. Tiekamies piektdien, 23. martā, kad strādāsim kā ierasts.

 • crop Aspazijas svētki Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā:

  14.martā, no plkst. 14.00, zinātniskie lasījumi “Aspazija – vēsture un laikabiedri”.

  16. martā, muzeja darba laikā (10.00 – 17.00), ieeja muzejā BEZ MAKSAS.

  16. martā, plkst. 19.00, dzejas un prozas lasījumi “Femme forte”.