• rsz_1krf_5652 Darba laiks 21. februārī

  21. februārī Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30 strādās no plkst. 13.00 – 17.00, bet Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros – no 14.00 līdz 17.00!

 • 480x0 10. februārī dāvana Laimdotām

  Sestdien, 10. februārī, īpaša uzņemšana Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā sagaida visas Laimdotas. Šajā dienā Laimdotām ieeja muzejā un ekskursija BEZ MAKSAS. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments. Vēlams iepriekš pieteikties pa tālr. 67272643

  Gaidīsim!

  Foto: autors nav zināms, Biruta Skujeniece Laimdotas lomā.

 • image002 Saruna par grāmatu “Es. Eduarda Smiļģa dzīvesceļš. 1886 – 1966″

  Aktiera, režisora, Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa dzīves un daiļrades dažādiem posmiem līdz šim veltītas vairākas grāmatas.   Tomēr  nebija  uzrakstīta  dokumentos balstīta  biogrāfija, kurā būtu izsekots viss ģeniālā skatuves novatora dzīves un darba gājums. Grāmata “ES. Eduarda Smiļģa dzīvesceļš. 1886 -1966, ko apgāds Vesta LK laida klajā pērnā gada nogalē, ir mēģinājums šo robu aizpildīt. Darbs ir tapis ilgu gadu pētniecības rezultātā, autores Rita Rotkale un Agra Straupeniece apzinājušas milzīgo meistara kolekciju Rakstniecības, teātra un mūzikas Kolekciju krātuvē, braukušas komandējumos, strādājušas arhīvos, vākušas laikabiedru atmiņas. Grāmatas manuskripts atklāj tās varoni nebeidzamā cīņā ar ārējiem spaidiem, iekšējām pretrunām, arī cilvēciskām vājībām, tomēr kā cilvēku, kas spēja saglabāt savu augstāko ideālu – sapni par teātri, kas sēj garu. Cilvēku, kurš par spīti visam un visiem saglabā veselu savu ES.

  Literārā pēcpusdiena Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30, Rīgā 2018.gada 7. februārī plkst.17.00 iecerēta kā saruna par grāmatas tapšanu, izceļot Raiņa un Smiļģa savstarpējo attiecību peripetijas, atklājot līdz šim mazāk zināmus faktus. Sarīkojumā aicināti piedalīties izcilais Raiņa pētnieks un rakstnieks  Roalds Dobrovenskis, grāmatas autores un sev tuvo Raiņa dzeju runās aktrise Ausma Kantāne.

  Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties grāmatu par apgāda cenu.

  Ieejas maksa sarīkojumā – 2.00 EUR.
  Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.50 EUR.

  Tālr. uzziņai 29689489 (Gaida Jablovska)

 • RTMM_19773-Rainis 2. februārī gaidīsim Spīdolas!
  Ja Tevi sauc Spīdola, tad 2. februārī Raiņa un Aspazijas mājā Tev ir sagatavota īpaša vārda dienas uzņemšana. Piektdien visām Spīdolām Raiņa un Aspazijas mājas apmeklējums un ekskursija būs BEZ MAKSAS! Gaidīsim sākot no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.30.
  Atceries paņemt līdz personu apliecinošu dokumentu!
   
  Zināms, ka Latvijā dzīvo ap 24 sievietēm, kuru vārds ir Spīdola. Spīdolām esot ērkšķains ceļš gan ģimenē, gan ceļā uz slavu. Viņai patīkot teikt taisnību acīs un dažkārt viņa dod priekšroku aprēķinam.
   
  Raiņa lugā “Uguns un nakts” Spīdola ir garīgā spēka simbols, spēcīga palīdze Lāčplēsim.
   
   
  Foto: Mārtiņš Lapiņš, Lilija Ērika Spīdolas lomā.
   
  Vairāk par Raiņa lugas “Uguns un nakts” pirmiestudējumu lasiet šeit: http://www.aspazijarainis.lv/sena-dziesma-jaunas-skanas-ra…/ 
 • rsz_ziemas_un_sniega_dzejoļi_p BĒRNU RĪTS “ZIEMAS UN SNIEGA DZEJOĻI”
  1. 27. janvārī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki ir aicināti uz Bērnu rītu “Ziemas un sniega dzejoļi” Raiņa un Aspazijas mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.

  Jaungada pirmajā mēnesī muzejā varēs iepazīt Aspazijas un Raiņa dzejoļus par ziemu un sniegu. Varēs rotaļāties dzejoļu sniegputenī, pētīt sniegpārslas un veidot sniegpārslu balerīnas, kā arī iepazīt abu dzejnieku neparasto bibliotēku, kas atrodas pašā Rīgas sirdī – Raiņa un Aspazijas namā.

  Bibliotēka, ko veido vairāk nekā seši tūkstoši grāmatu, glabā arī to, ko Rainis un Aspazija sacerējuši bērniem – dzejoļu grāmatas, lugu izdevumus, atmiņu tēlojumus. Raiņa un Aspazijas mājas ļaudis vēlas iepazīstināt mazos lasītājus ar abu dzejnieku uzburto brīnumaino bērnu dzejas pasauli, kopā ar vecākiem lasot dzeju, pārrunājot un izdzīvojot to.

  Lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.

  Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3,00 EUR.

   

  Informāciju sagatavoja Dora Pauzere,

  Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste

 • Publicitātes_foto2_ideju_pavasaris Raiņa un Aspazijas muzejs iesaistās I. Ziedoņa muzeja rīkotajā konkursā “Ideju pavasaris 2018”

  Raiņa un Aspazijas muzejs iesaistās I. Ziedoņa muzeja rīkotajā konkursā “Ideju pavasaris 2018”

  1. Vai Tu, 9.-12. klašu skolēn, esi bijis mūsu muzejos – Raiņa un Aspazijas mājā, Raiņa muzejos Tadenavā un Jasmuižā un Raiņa un Aspazijas vasarnīcā? Vai Tu devies prom iedvesmots un domāji, ka šeit gribētu ko pilnveidot, mainīt vai dot jaunu pienesumu? Ja Tev ir ideja, līdz 31. janvārim iesūti to I. Ziedoņa muzejam https://www.registration.lv/ideju_pavasaris_2018/ Ja vēl savu ideju meklē, atnāc uz muzeju, iepazīsti, ieraugi, realizē! Tev būs iespēja piedalīties radošos semināros, kur izzināsi kultūras projektu tapšanu, pilnveidosi savu ieceri, un sadarbībā ar muzeja speciālistiem to realizēt.

   Šī gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm (kultūras un saieta namiem, mākslas centriem, jauniešu centriem, bibliotēkām u.tml.), lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas, kā padarīt šīs iestādes jauniešiem interesantākas un saistošākas.

   Februārī, sadarbībā ar Limbažu, Jēkabpils un Saldus pašvaldībām, šajās pilsētās norisināsies radošās rezidences, kuru laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties darbnīcās kopā ar dažādu nozaru pārstāvjiem, lai uzkrātu papildu zināšanas un pieredzi savu ideju īstenošanai. Arī skolotāji ir aicināti apmeklēt radošās rezidences, kurās būs iespējams piedalīties tieši skolotājiem veidotās lekcijās un darbnīcās.

   Jaunrades konkursa “Ideju pavasaris” virsmērķis ir aicināt jauniešus radīt idejas, kas modina radošumu caur darbu, paradoksiem — apvienojot šķietami nesavienojamo.

   Ideju realizācijas gala termiņš ir 2018. gada 31. maijs. Tie jaunieši vai jauniešu grupas, kuras būs realizējušas idejas, tiks uzaicināti uz divu dienu radošo vasaras nometni Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos.

   Informācijai par “Ideju pavasari” var sekot līdzi Ziedoņa muzeja mājaslapā  — ziedonamuzejs.lv vai sociālajā tīklā facebook — facebook.com/ziedonamuzejs

   Projekts “Ideju pavasaris” šādā formātā šogad norisināsies otro reizi. Iepriekšējos gados Imanta Ziedoņa muzejs un fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem rīkoja projektus 9.-12. klašu jauniešiem “Fizikas pavasaris” un “Telpas pavasaris”.

   Projekts notiek sadarbībā ar Limbažu novada, Jēkabpils pilsētas un Saldus novada pašvaldībām, kā arī ar jauniešu mediju centru “Young Media House”.

    

   Kontaktpersona Raiņa un Aspazijas muzejā:

   Linda Grīnberga

   Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste

   linda.grinberga@memorialiemuzeji.lv

   +371 28739599

    

   Sīkāka informācija par projektu:

   Maija Jaunzeme

   Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja

   maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

   +371 26199366

   Imanta Ziedoņa muzejs ir ceļš:

   ziedonamuzejs.lv

   instagram.com/ziedonamuzejs

   facebook.com/ziedonamuzejs

   Publicitātes_foto2_ideju_pavasaris IdejuPavasaris_publicitāte1 IdejuPavasaris1

    

    

 • Apsveikums 2017 gada nogalē01 Darba laiki svētkos

  Raiņa un Aspazijas muzeju darba laiki svētkos:

  23. decembrī no 10.00 līdz 16.00
  Svētku laikā 24.12 – 26.12 un 30.12 – 1.01. muzeji slēgti.

  Tiekamies 27., 28.un 29. decembrī!

  Priecīgus svētkus!

 • rsz_img_20171210_140253 12. decembrī muzejs Baznīcas ielā SLĒGTS!

  12. decembrī, tehnisku iemeslu dēļ, Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30 būs SLĒGTA! Sākot ar 13. decembri atkal strādāsim ierastajā režīmā. Tiekamies!

   

 • b18005a14360339dfc-49470015 Vakariņās – proza

  7. decembrī, plkst. 19.00, Raiņa un Aspazijas mājā notiks ikgadējo prozas lasījumu vakariņas – piedalīsies Aivars Eipurs, Inga Žolude, Māra Zālīte, Kristīne Želve, Sergejs Moreino, Kurzemes prozas lasījumu laureāts u.c. Pasākumu vadīs Henriks Eliass Zēgners.

  Vairāk par prozas lasījumiem šeit – http://www.prozaslasijumi.lv/

 • IMG_3907 Valse melancolique – foto atskats

  29. novembrī Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notika Ingas Žoludes prozas lasījums “Valse Melancolique”

  Inga Žolude īpaši šim gadījumam ir radījusi stāstu “1904” par Emīla Dārziņa Melanholiskā valša tapšanu, lasījumu papildināja Oskara Herliņa Melanholiskais ambients – E. Dārziņa skaņdarba interpretācija.

  Fiansiālais atbalsts: Valsts kultūrkapitāla fonds
  Foto: Liepa Rūce

  IMG_3867 IMG_3869 IMG_3870 IMG_3872 IMG_3902 IMG_3928 IMG_3935 IMG_3937 IMG_3942 IMG_3944