• rsz_pasaules-literatŪras-vakari---lielbritĀnija---fb Pasaules literatūras vakari – Lielbritānija
  1. 9. maijā, plkst. 19.00, Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 aizsāksies pasākumu sērija “Pasaules literatūras vakari”, pirmais pasākums tiek veltīts Lielbritānijas literatūrai mūsdienās. Sarunu vadīs dzejnieks un atdzejotājs Arvis Viguls, tajā piedalīsies skotu rakstnieks Graems Makre Bērnets un tulkotāja, žurnāliste Ieva Lešinska. Pasākums notiks angļu un latviešu valodā.

  Pasākuma laikā notiks diskusija par aktualitātēm Lielbritānijas literatūrā, kā arī Graema Makre Bērneta prozas lasījums (angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā).

  Graems Makre Bērnets (Graeme Macrae Burnet, 1967) ir skotu rakstnieks, dzimis Kilmarnokā, Skotijā, pašlaik dzīvo Glāsgovā.  Studējis angļu literatūru un filmu mākslu Glasgovas Universitātē. 2016. gadā iekļauts Bukera balvas (The Man Booker Prize) šortlistā par romānu “Viņa asiņainā iecere” (His Bloody Project). Trīs romānu autors. “Sunday Herald” kultūras balvas laureāts, gada autors 2017. gadā. Viņa romāni ir iznākuši vairāk kā 20 valstīs, piedalījies dažādu valstu literatūrai veltītajos festivālos. Dzīvojis Čehijā, Francijā, Portugālē un Londonā.

  Ieva Lešinska (1958) ir tulkotāja, atdzejotāja, žurnāliste, tulko pārsvarā no latviešu uz angļu valodu, kā žurnāliste strādājusi žurnālos “Rīgas laiks” un “Baltic Outlook”. Atdzejojusi angļu mēlē Kārļa Vērdiņa, Aleksandra Čaka, Raiņa, Ulža Bērziņa, Marta Pujāta, Annas Auziņas u.c. latviešu dzejnieku darbus. Tulkojusi arī Jāņa Joņeva, Noras Ikstenas, Andras Neiburgas u.c. autoru prozu. No angļu valodas tulkojusi vairāk nekā 23 autoru darbus izdošanai Latvijā, tostarp Alena Ginsberga, Ezras Paunda, Timotija Snaidera, Tonijas Morisones, Breta Īstona Elisa u.c. autoru darbus.

  Arvis Viguls (1989) dzejnieks, atdzejotājs, dzejas kritiķis, redaktors, vairāku dzejas krājumu autors (debijas krājums “Istaba” 2009. gadā un “5:00” 2012. gadā), 2017. gadā iekļauts Eiropas desmit daudzsološāko autoru sarakstā. Studējis Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā, dzejas publikācijas presē sākot ar 2006. gadu. Regulāri piedalās dažādos literatūrai veltītos festivālos Latvijā un ārzemēs, 2009. gadā saņēmis Dzejas dienu balvu un Literatūras gada balvu par spilgtāko debiju. 2011. gadā saņēmis Annas Dagdas balvu par otrā dzejoļu krājuma manuskriptu. Atdzejo no angļu, krievu, spāņu un dienvidslāvu valodām, viņa dzeja tulkota angļu, vācu, čehu, krievu, lietuviešu u.c. valodās.

  Raiņa un Aspazijas māja Pasaules literatūras vakarus organizē sadarbībā ar dzejnieku Arvi Vigulu un Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju.

  Finansiālais atbalsts: VKKF

  Graema Makre Bērneta dalību pasākumā atbalsta Britu Padome sadarbībā ar Norvičas Rakstnieku Centru projektā  “International Literature Showcase” (litshowcase.org)

  Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv vai kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv un www.aspazijarainis.lv

 • Saules vārdi_pdf_afisa-page-001 Ansambļa “Svīres” koncerts

  26. aprīlis, plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks ansambļa “Svīres” koncerts “Saules vārdi”.

  Ansambļa „Svīres” sastāvā darbojas trīs profesionālas mūziķes, flautistes – Santa Grigorjeva, Madara Behmane un Zane Jurēvica. Trio mērķis ir popularizēt flautas laikmetīgās spēles tehnikas un izmantot balss plašās iespējas. Repertuārs ir daudzveidīgs – sākot ar klasisko mūziku, tautasdziesmu un populārās mūzikas apdarēm un noslēdzot ar oriģinālmūziku. Ansambļa dalībnieces ir muzicējušas kopā daudzu gadu garumā dažādos sastāvos, kā arī kopīgi dziedot jauniešu korī „Kamēr…”. Savos priekšnesumos mūziķes spēlē flautas, stabules, ukuleles, sitamos instrumentus un citus mūzikas instrumentus. 2016. gadā ansamblis “Svīres” ieguva pirmo vietu 5. Mūsdienu akustisko vokāli instrumentālo grupu konkursā – festivālā “Sudraba kaija” Salacgrīvā.

  „Saules vārdi” ietver latviešu tautasdziesmu apdares un oriģinālmūziku ar Aspazijas un Ārijas Elksnes vārdiem. Koncertprogrammas tēma ir latviešu folklorā bieži pieminētā saule, kura ir ne tikai debess spīdeklis, bet nes sevī daudz nozīmes – saule – māte, saule – sargātāja, sildītāja, spēka devēja un miera nesēja.

  Ieejas maksa – 2.00 EUR

  Skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR

 • BĒRNU RĪTS PAVASARA PRIEKI web Bērnu rīts “Pavasara prieki”

  21. aprīlī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki ir aicināti uz Bērnu rītu “Pavasara prieki” Raiņa un Aspazija mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.

  Pašā pavasara plaukumā Raiņa un Aspazijas mājā varēs iepazīt Aspazijas dzejoļus par ziedoni, pārrunāt pavasara norises dabā, pētīt un izgatavot pavasara puķes. Būs iespēja paviesoties abu dzejnieku dzīvoklī, kā arī iepazīt abu dzejnieku neparasto bibliotēku, kas atrodas pašā Rīgas sirdī – Raiņa un Aspazijas namā.

  Bibliotēka, ko veido vairāk nekā seši tūkstoši grāmatu, glabā arī to, ko Rainis un Aspazija sacerējuši bērniem – dzejoļu grāmatas, lugu izdevumus, atmiņu tēlojumus. Raiņa un Aspazijas mājas ļaudis vēlas iepazīstināt mazos lasītājus ar abu dzejnieku uzburto brīnumaino bērnu dzejas pasauli, kopā ar vecākiem lasot dzeju, pārrunājot un izdzīvojot to.

  Lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.

  Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3,00 EUR.

 • IMG_3007_4 Muzeja darba laiks svētkos

  Raiņa un Aspazijas muzejs vēl priecīgas Lieldienas!

 • rsz_dsc_0279 22. martā Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā būs SLĒGTA!

  RA muzejas Rīgā, Baznīcas ielā 30, būs SLĒGTS 22. martā. Tiekamies piektdien, 23. martā, kad strādāsim kā ierasts.

 • crop Aspazijas svētki Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā:

  14.martā, no plkst. 14.00, zinātniskie lasījumi “Aspazija – vēsture un laikabiedri”.

  16. martā, muzeja darba laikā (10.00 – 17.00), ieeja muzejā BEZ MAKSAS.

  16. martā, plkst. 19.00, dzejas un prozas lasījumi “Femme forte”.

   

   

 • rsz_femme_forte_a3-0505-01 FEMME FORTE. Aspazijas dzimšanas dienas lasījumi

  16. martā plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 notiks Aspazijas 153. dzimšanas dienas dzejas un prozas lasījumi FEMME FORTE.

  Stiprā sieviete jeb femme forte bija viens no apzīmējumiem 20. gadsimta sākuma jaunās sievietes (femme nouvelle) atainojumam literatūrā un mākslā. Tas bija neatkarīgās sievietes tips, kas izaicināja valdošos stereotipus un patriarhālo pasaules kārtību. Stiprā sieviete spēja bez piepūles konkurēt ar vīrieti, aktīvi risinot konfliktus un uzņemoties iniciatīvu, līdzīgi kā to darīja arī Aspazija.

  Pasākumā par stiprām sievietēm stāstīs un ar dzejas un prozas lasījumiem uzstāsies Jelena GlazovaAndra ManfeldePauls Bankovskis un Aivars Madris.

  Pasākumu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

  Ieejas maksa 2,00 EUR
  Skolēniem, studentiem, senioriem 1,50 EUR

  Tuvāka informācija pa tālr. 67272643 vai e-pastu: elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv

  Afišā izsmantots Reimonda Sudre skulptūras “Helēna” attēls. Pastkarti ar šo attēlu Aspazija sūtījusi Rainim 1911. gadā.

 • image001 Zinātniskie lasījumi: Aspazija – vēsture un laikabiedri

  2018. gada 14. martā plkst.14.00 Raiņa un Aspazijas mājā (Baznīcas iela 30, Rīga) notiks zinātniskie lasījumi „Dzejniece Aspazija: vēsture un laikabiedri”

  Lasījumos uzstāsies:
  Gaida Jablovska (Raiņa un Aspazijas māja,MMA) “Aspazijai 60. 1928. gads dzejnieces dzīvē.”,
  Jānis Siliņš (LKA Teātra muzejs) “Mirdzas un Asjas lomu interpretācijas Aspazijas “Vaidelote” (1958, 1981, 2016) uzvedumos.”
  Linda Grīnberga. (Raiņa un Aspazijas vasarnīca, MMA). “Aspazijas luga „Zaudētas tiesības” feminisma ideju un mūsdienu sociālpolitisko norišu kontekstā.”
  Iveta Narodovska. (LU Humanitāro zinātņu fakultāte). “Aspazija un Ļermontovs.”
  Brigita Ducmane. (Raiņa un Aspazijas vasarnīca, MMA). “Pa Aspazijas dzīves ceļiem Jelgavā.”
  Jānis Zālītis. (Raiņa un Aspazijas muzejs, MMA). ““Ar dzejnieci sirdī…”: Aspazija un farmācijas maģistrs Ernests Birzmanis.”
  Gundega Grīnuma. (LU LFMI/MMA). “Aspazija “kineniece””

  Tālr.uzziņai 29689489
  Informāciju sagatavoja Raiņa un Aspazijas mājas galvenā speciāliste Gaida Jablovska, gaida.jablovska@memorialiemuzeji.lv

 • rsz_1krf_5652 Darba laiks 21. februārī

  21. februārī Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30 strādās no plkst. 13.00 – 17.00, bet Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros – no 14.00 līdz 17.00!

 • 480x0 10. februārī dāvana Laimdotām

  Sestdien, 10. februārī, īpaša uzņemšana Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā sagaida visas Laimdotas. Šajā dienā Laimdotām ieeja muzejā un ekskursija BEZ MAKSAS. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments. Vēlams iepriekš pieteikties pa tālr. 67272643

  Gaidīsim!

  Foto: autors nav zināms, Biruta Skujeniece Laimdotas lomā.