• Izsaukuma_zime MUZEJI SLĒGTI

  Sakarā ar Ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī no 13. marta līdz 14. aprīlim Raiņa un Aspazijas muzeji Jūrmalā, Rīgā, Tadenavā un Jasmuižā tiek apmeklētājiem slēgti un plānotie pasākumi atcelti.

 • "Diena, kad Aspazija bija Rainis" Aspazijas dzimšanas dienai veltīts sieviešu stendaps “Diena, kad Aspazija bija Rainis”

  18. martā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, gaidāma sieviešu komiķu apvienības “Sieviešu stendaps” programma “Diena, kad Aspazija bija Rainis”, kas aicinās no neierasta skatpunkta palūkoties uz dzejnieku biogrāfiju, sadzīvi un leģendām apvītiem notikumiem.

  Stendapā uzstāsies Ieva Viese-Vigula, Sanita Grīna, Una Rozenbauma, Alise Zariņa, Marta Elīna Martinsone un Lydia. Stendapu vadīs Inga Gaile. Tajā skanēs joki par Aspazijas un Raiņa biogrāfiskiem faktiem, viņu sadzīvi un par leģendām kļuvušiem notikumiem – kā Aspazija esot skrējusi kaila pa Esplanādi un pārgriezusi pulksteni, lai Rainis netiktu uz 13. janvāra demonstrāciju, par Raiņa attiecībām ar Mēnesmeitiņu (Olgu Kliģeri) u.c. Tāpat arī caur humoru tiks aplūkotas tādas pretrunīgas tēmas kā Raiņa spēja vai nespēja palīdzēt Aspazijai ar sadzīviskām problēmām Kastaņolā, dzejnieka neuzticība, sabiedrības stereotipiskās gaidas pret abiem dižgariem, Aspazijas nodevas Kārļa Ulmaņa un Josifa Staļina totalitārajiem režīmiem vecumdienās. Tiks piedāvāti dažādi varianti tam, kur pazuda Aspazijas vārds no “Fausta” tulkojuma, un risinātas citas mīklas par līdz šim mazāk zināmo Aspazijas biogrāfijā.

  “Sieviešu stendaps” ir 2015. gada 8. martā dibināta sieviešu apvienība, kas četros gados ir izveidojusies par nozīmīgu sociālu parādību. Tā ir sociāla platforma, kurā runāt par to, kas cilvēkus neatkarīgi no dzimuma satrauc mūsu sabiedrības struktūrā un norisēs, un diskutēt par personīgo pieredzi, mēģinot uz traģiskiem un netaisnīgiem notikumiem paraudzīties no tāda skatpunkta, kas atklāj to absurdumu, smieklīgumu un vispārcilvēciskumu. Sieviešu stendapa Facebook lapa attīstās par izklaidējošu, bet tai pašā laika sociāli kritisku platformu, kurā paustajiem viedokļiem pievienojas arvien lielāka daļa sabiedrības.
  Ieeja stendapā “Diena, kad Aspazija bija Rainis” – bez maksas.

  Vizuālo materiālu autore: Elīna Brasliņa

  Sīkāka informācija: Raimonds Ķirķis,
  +371 29254193; raimonds.kirkis@memorialiemuzeji.lv

   
  Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 • fragments_ZeltaZirgs_4 Jauna muzejpedagoģiskā progamma “Zelta zirgs”!

  Raiņa un Aspazijas māja piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu “Zelta zirgs” 6.–8. klases skolēniem.

  Nodarbības laikā skolēni izspēlēs Raiņa lugu “Zelta zirgs”, kā arī tiks iepazīstināti ar Raiņa un Aspazijas mājas ekspozīciju, bibliotēku, kā arī lugas radīšanas vēsturi.

  Lugai ir pieci cēlieni. Katra cēliena izspēlēšana ilgst apmēram 15 minūtes. Muzejpedagoga vadībā skolēni iesaistās lugas izspēlē ar dažādu perkusiju instrumentu (piemēram, jūras bunga, lietus koks, utt.) palīdzību. Pirms katra cēliena muzikālā pavadījuma, kuru rada paši skolnieki, tiks lasīti lomās arī zīmīgākie katra cēliena dialogi.

  Pēc nelielas sagatavošanās, identificējoties ar lugas personāžu, noskaņu vai dabas trokšņiem, bērni ar instrumentiem radīs lugas īpašo noskaņu vai pastiprinās teksta pausto vēstījumu, kopīgi radot unikālu Raiņa “Zelta zirga” uzvedumu. Katra skolēnu grupa būtībā veidos unikālu skaņas izrādi, kas ļaus vieglāk uztvert lugas sižetisko līniju, iepazīt lugas personāžus, kā arī muzejpedagogs akcentēs lugas galvenās idejas (piem., vienotība, neatlaidība, līdzcilvēku mīlestība, naudas un varas attiecības utt.) un simbolus (piem., stikla kalns, Baltais tēvs, Melnā māte utt.), pārrunājot tās ar skolēniem.

  Muzejpedagoģskā nodarbība, iepriekš piesakoties, otrdienās un ceturtdienās, Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, Rīgā.

  Dalības maksa skolēniem – 2.00 EUR,

  Skolotājiem, kas pavada grupu, – bez maksas.

  Vairāk informācijas: http://memorialiemuzeji.lv/skolas-soma/

  Nodarbība sagatavota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas skolas somas satura radīšana” ietvaros.

  unnamed
 • Zeibolts Teatrāls Andra Zeibota lugas lasījums “Sānu Censība”

   

  5. martā plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30,  aicina uz teatrālu Andra Zeibolta lugas “Sānu Censība” lasījumu.

  Andra Zeibota vadībā ir tapis viņa jaunākās lugas “Sānu Censība” lasījums. Vai lugai vienmēr jābūt iestudētai? Ne vienmēr. Šoreiz mēs lugu lasīsim un nedaudz improvizēsim.

  Par ko tā būs? Par šajā gadsimtā sabiedrībā aktualitāti nezaudējošām tēmām: Populismu. Izlikšanos. Sāncensību. Novērošanu un viltus ziņām sociālajos tīklos. Prātā jukšanu komentāros. Deformētām cilvēku jūtu izpausmēm. Satikšanos un nesatikšanos. Absurdu politikā. Tam visam pāri mūsu iekšējie kompromisi ar sirdsapziņu un to patiesā cena.

  Lomās:
  Gigants, deputāts – Rolands Ratfelders (Riga Improv Lab improvizators, Dramaturgu teātra aktieris);
  Katbellija, deputāta sieva – Inese Vāciete (Dramaturgu teātra aktrise);
  Aerolinda, deputāta mīļākā – Vita Kalniņa (Dramaturgu teātra aktrise);
  Bezpajumtes Jumis – Austris Pirktiņš (Dramaturgu teātra aktieris, režisors un dramaturgs);
  Lorija Peone, hakere – Baiba Jegorova (Dramaturgu teātra aktrise);
  Treneris – Dzintars Briedis (brīvmākslinieks);
  Oficiante Ženija – Ingrīda Vaivode (Dramaturgu teātra aktrise);
  Viesi restorānā “Komentusija” – Inga Altroka-Eltermane (brīvmāksliniece) un Andris Zeibots (dramaturgs un režisors).

  Ieejas biļete muzejā: pieaugušajiem – 2 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro.

  Izrāde: Bez maksas

  Ieteicamais vecums: 16+

 • dziedasanas-sezona Modernās krievu dzejas antoloģija “Dziedāšanas sezona”
  1. 24. janvārī plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks modernās krievu dzejas latviskojumu antoloģijas “Dziedāšanas sezona” atvēršanas svētki.

  Atdzejotāju – Vijas Laganovskas, Mairas Asares, Aldas Barones, Sergeja Moreino, kurš ir arī antoloģijas sastādītājs, – un citu ilgi lolotajā grāmatā ir sniegts plašs ainavisks ieskats modernās krievu dzejas daudzveidībā un virsotnēs. Grāmata pārsteidz ar poētisko daudzveidību, autoru ģeogrāfiju un tajā iekļauto dzejas tekstu ietekmi uz savas paaudzes autoriem. Autoru vidū minami tādi modernās krievu dzejas talanti kā Šamšads Abdulajevs, Hamdams Zakirovs, Vadims Mesjats, Boriss Bartfelds, Igors Belovs, Sergejs Mihailovs, Sergejs Zavjalovs, Jānis Grants, Boriss Kolimagins, Oļegs Zolotovs, Aleksejs Gerasimovs, kas ietekmējuši mūsdienu krievu dzeju. Dažu autoru dzeja jau bijusi publicēta latviskojumos.

  Par apgādu “Literatūras KOMBAINS”

  Apgāds “Literatūras KOMBAINS” ir 2011. gadā dibinātās tāda paša nosaukuma biedrības apgāds. Nozīmīgākie izdevumi – Andras Manfeldes romāni “Adata” un “Dzimtenīte”, Katrīnas Rudzītes dzejoļu krājums “Saulesizplūdums”, Vijas Laganovskas dzejoļu krājums “2 soļi pirms Pleskavas divīzijas”, Sergeja Moreino stāstu krājums “HYPNOSES”. Apgāds “Literatūras KOMBAINS” ir atvērts sadarbībai ar dažādu nacionalitāšu autoriem un nodrošina ātru izdevējdarbības ciklu vietējai un pārrobežu literatūrai. Sērija “Pierobeža” ir izveidota, lai parādītu tās literatūras savdabību, kolorītu un kvalitāti, kas netop nosacītās literārās dzīves centrā.

 • slinkums_twitter2 Sveicam svētkos!

  Raiņa un Aspazijas māja sveic svētkos un vēl spēku pārvarēt slinkumu jaunajā gadā!

  Darba laiks svētkos:

  Muzejs slēgts no 24. decembra līdz 26. decembrim un no 31. decembra līdz 1. janvārim.

 • kalendars_2 Raiņa un Aspazijas lugu varoņu vārdu kalendārs 2020!

  Memoriālo muzeju apvienība sadarbībā ar dizaina biroju H2E ir izveidojuši RAIŅA UN ASPAZIJAS LUGU VAROŅU VĀRDU KALENDĀRU 2020. gadam!
  Katru mēnesi kāds no Raiņa un Aspazijas lugu vārdiem atklās sevi itin citā gaismā, formā un nozīmē – noslēpies starp taisnām līnijām, lūkojoties caur ziedlapām vai peldot Daugavas viļņos.
  Kalendāru meklē Raiņa un Aspazijas māja un Raiņa un Aspazijas vasarnīca.
  Cena: 12 EUR
  Attēli: H2E

  kalendars_3 kalendars_1 kalendars)4
 • DG_SkichuBurtn_82x175 Jura Kronberga dzejas izlases atvēršana
  18. decembrī plkst. 18.00 notiks Jura Kronberga dzejoļu izlases latviešu un angļu valodā atvēršanas pasākums.
  Krājums: Māras Rozītes sakārtojumā un atdzejojumā
  Dzejoļu lasījumi: Juris Kronbergs (latviski), Māra Rozīte (angliski)
  Mūzika: Kristaps Grasis
  Apostrofas: Dace Sparāne-Freimane (Dienas grāmata), Džeids Vils (Jayde Will)
 • rsz_unnamed Klasiskās mūzikas koncerts “Atkal dzirdu tavu balsi …”

  14. decembrī plkst. 16:00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas 30 notiks klasiskās mūzikas koncerts “Atkal dzirdu tavu balsi…”
  “Снова слышу голос твой”…

  Uzstāsies “CLASSIC DUET” Gaļina Poļakova (mecosoprāns), Larisa Ļutjko (soprāns)
  Tatjana Černova (klavieres)

  Programmā: G. Donizetti, V. Bellini, Dž. Rossini vokālie skaņdarbi, senās romances un dziesmas.

   

   

 • rsz_1rsz_17_dec_afiŠa “Līvlist” koncerts

  Sestdien, 7. decembrī, plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis „Līvlist“ un etnomuzikologs Zigurds Ete pārlapos Emila Melngaiļa piezīmes par folkloras ekspedīcijām Kurzemes jūrmalā, kā arī „Latviešu mūzikas folkloras materiālu“ burtnīcu ar lībiešu laulām.

  Šajā vakarā E. Melngailis atkal satiksies ar lībiešu dziesmu teicējām, kuras raksturos folkloristu piezīmes un viņu teiktās dziesmas „Līvlist“ izpildījumā. Pasākumā notiks saruna arī par to, kā E. Melngaiļa pierakstītās lībiešu dziesmas skan 21. gadsimtā.