• LIELDIENU RADOŠĀ DARBNĪCA A302 Lieldienu radošā darbnīca Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  Gaidot pavasara saulgriežus, 24. martā plkst. 12.00 aicinām uz Lieldienu radošo darbnīcu bērniem Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā).

  Bērni varēs izgatavot Lieldienu cāļa dekoru, krāsainajās jūrmalas smiltīs veidot olas dažādos rakstos, iepazīt Raiņa un Aspazijas dzejoļus, kas stāsta par dabu pavasarī, kā arī iet rotaļās.

  Darbnīcas ilgums – 1h 30 min.
  Maksa par nodarbību – 1.00 €. Vecākiem, kas atved bērnu, ieeja muzejā ir bez maksas.

  Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29239472 vai e-pastu rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv.

 • mazaaks Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei

  Aicinām uz izstādes “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas 100gadei“ atklāšanu 27. februārī plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.

  Ar izstādi aizsāksies radošā projekta “100 tautumeitas Latvijas simtgadei” otrais posms – ceļojošo izstāžu cikls. Projektā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 dalībnieku, radot 100 māla tautumeitu lielu kori.

  Jūrmalas Mākslas skola sadarbībā ar Jūrmalas Mākslas skolas atbalsta biedrību un ar Jūrmalas pilsētas domes finansiālu atbalstu 2017. gadā uzsāka īstenot projektu “100 tautumeitas Latvijas simtgadei”, kurā vairāk nekā 100 jūrmalnieku, Jūrmalas un Jūrmalas Mākslas skolas draugu darināja māla tautumeitu kori.

  Projekts aizsākās kā vienkāršs keramikas mācību stundas uzdevums, lai bērni iepazītos ar latviešu tautastērpiem. Rezultāts bija pārsteidzošs – ap 50 māla figūras dažādos tautastērpos un to interpretācijās pēc mēneša stāvēja keramikas kabinetā uz palodzes un izskatījās kā koris. Tā mācību izdevums pārtapa par projektu, kurā iesaistījās arī pieaugušie, kuri kopā ar bērniem un mazbērniem radoši darbojās.

  Projektā aktīvi piedalījās un veidoja kopkora dalībniekus gan Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņi un viņu vecāki, vecvecāki, gan absolventi un skolotāji, pilsētas iedzīvotāji. Projektā līdzdarbojās arī Kultūras ministre Dace Melbārde un viņas meita Dārta, UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un meita Ieva, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un eksperte Linda Rubene, Latvijas simtgades biroja pārstāve Aija Tūna, Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociācijas vadītāja Dina Lūse, Jūrmalas domes ārējo sakaru un protokola nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe un vietniece Anda Račiņa, Izglītības pārvaldes pārstāve Spodra Austruma, kultūras nodaļas kolektīvs, Mūzikas vidusskolas direktore Gunta Liepiņa, Jūrmalas vispārējās izglītības skolu skolotāji u. c. Papildus skolas bērni ar vecākiem un vecvecākiem aktīvi darināja māla tautumeitas ārpus projekta aktivitātēm, brīvajā laikā. Pat pagājušā gada decembrī ir tapušas “jaunas kora dalībnieces”. Šobrīd “korī” ir ap 150 “dalībniekiem”.

  Radošās aktivitātes tika filmētas, un režisore Līva Vilnīte radīja mākslinieciski atraktīvu īsfilmu par projektu. 2018. gadā projekta dalībnieku veikums tiks parādīts plašākai publikai ar ceļojošo izstāžu starpniecību.

  Ceļojošās izstādes ekspozīciju daudzveidīgāku veidos Jūrmalas pilsētas muzeja fotomateriāls, kas ataino tautas tērpu lietošanu Jūrmalā Latvijas pirmās brīvvalsts laikā un padomju laikos. Papildus tiks izstādīti Jūrmalas pilsētas muzejā un privātkolekcijā esošie tautastērpi, no kuriem viens ir pabijis Dikļu dziesmu svētkos. Ikviens varēs apskatīt arī radošā procesa fotomirkļu fiksāciju un dalībnieku tautastērpu stāstus. Ekspozīciju kuplina arī Jūrmalas Mākslas skolas skolotājas un gleznotājas Laimas Akmentiņas gleznu cikls “Dziesma”.

  Izstādes laikā ikviens ir aicināts izstāstīt (uzrakstīt) savu tautas tērpa stāstu. Tie kuplinās nākamos izstādes pieturpunktu ekspozīcijas.

  2018. gadā plānots, ka izstāde būs apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un rudenī atgriezīsies Jūrmalā – Dzintaru koncertzālē Jūrmalā.

 • rsz_1krf_5652 Darba laiks 21. februārī

  21. februārī Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30 strādās no plkst. 13.00 – 17.00, bet Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros – no 14.00 līdz 17.00!

 • METEŅI RAIŅA UN ASPAZIJAS VASARNĪCĀ 2018 A302-02 - Copy Meteņi Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  Meteņi Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

   

  1. februārī plkst. 15.00 aicinām uz Meteņu svinēšanu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna iela 5/7). Meteņi ir viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām, kas iezīmē ziemas beigu un pavasara sākuma tuvošanos. Pavasara gaidīšanas svētkos muzejā norisināsies radoša darbnīca, kurā ģimenes un citi interesenti aicināti darināt rotaļu zirgu, lai vēlāk kopā ar folkloras kopu “Mare” (vadītāja Mārīte Ose) dotos ķekatās.

  Programma:

  15.00–16.00 radošā darbnīca;

  16.00–16.30 dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu “Mare”, iespēja nobaudīt tradicionālo svētku ēdienu.

  Ieeja pasākumā bez maksas, dalība darbnīcā – 1 EUR (uz darbnīcu iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 67764295 vai e-pastu rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv).

 • Publicitātes_foto2_ideju_pavasaris Raiņa un Aspazijas muzejs iesaistās I. Ziedoņa muzeja rīkotajā konkursā “Ideju pavasaris 2018”

  Raiņa un Aspazijas muzejs iesaistās I. Ziedoņa muzeja rīkotajā konkursā “Ideju pavasaris 2018”

  1. Vai Tu, 9.-12. klašu skolēn, esi bijis mūsu muzejos – Raiņa un Aspazijas mājā, Raiņa muzejos Tadenavā un Jasmuižā un Raiņa un Aspazijas vasarnīcā? Vai Tu devies prom iedvesmots un domāji, ka šeit gribētu ko pilnveidot, mainīt vai dot jaunu pienesumu? Ja Tev ir ideja, līdz 31. janvārim iesūti to I. Ziedoņa muzejam https://www.registration.lv/ideju_pavasaris_2018/ Ja vēl savu ideju meklē, atnāc uz muzeju, iepazīsti, ieraugi, realizē! Tev būs iespēja piedalīties radošos semināros, kur izzināsi kultūras projektu tapšanu, pilnveidosi savu ieceri, un sadarbībā ar muzeja speciālistiem to realizēt.

   Šī gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm (kultūras un saieta namiem, mākslas centriem, jauniešu centriem, bibliotēkām u.tml.), lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas, kā padarīt šīs iestādes jauniešiem interesantākas un saistošākas.

   Februārī, sadarbībā ar Limbažu, Jēkabpils un Saldus pašvaldībām, šajās pilsētās norisināsies radošās rezidences, kuru laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties darbnīcās kopā ar dažādu nozaru pārstāvjiem, lai uzkrātu papildu zināšanas un pieredzi savu ideju īstenošanai. Arī skolotāji ir aicināti apmeklēt radošās rezidences, kurās būs iespējams piedalīties tieši skolotājiem veidotās lekcijās un darbnīcās.

   Jaunrades konkursa “Ideju pavasaris” virsmērķis ir aicināt jauniešus radīt idejas, kas modina radošumu caur darbu, paradoksiem — apvienojot šķietami nesavienojamo.

   Ideju realizācijas gala termiņš ir 2018. gada 31. maijs. Tie jaunieši vai jauniešu grupas, kuras būs realizējušas idejas, tiks uzaicināti uz divu dienu radošo vasaras nometni Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos.

   Informācijai par “Ideju pavasari” var sekot līdzi Ziedoņa muzeja mājaslapā  — ziedonamuzejs.lv vai sociālajā tīklā facebook — facebook.com/ziedonamuzejs

   Projekts “Ideju pavasaris” šādā formātā šogad norisināsies otro reizi. Iepriekšējos gados Imanta Ziedoņa muzejs un fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem rīkoja projektus 9.-12. klašu jauniešiem “Fizikas pavasaris” un “Telpas pavasaris”.

   Projekts notiek sadarbībā ar Limbažu novada, Jēkabpils pilsētas un Saldus novada pašvaldībām, kā arī ar jauniešu mediju centru “Young Media House”.

    

   Kontaktpersona Raiņa un Aspazijas muzejā:

   Linda Grīnberga

   Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste

   linda.grinberga@memorialiemuzeji.lv

   +371 28739599

    

   Sīkāka informācija par projektu:

   Maija Jaunzeme

   Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja

   maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

   +371 26199366

   Imanta Ziedoņa muzejs ir ceļš:

   ziedonamuzejs.lv

   instagram.com/ziedonamuzejs

   facebook.com/ziedonamuzejs

   Publicitātes_foto2_ideju_pavasaris IdejuPavasaris_publicitāte1 IdejuPavasaris1

    

    

 • Apsveikums 2017 gada nogalē01 Darba laiki svētkos

  Raiņa un Aspazijas muzeju darba laiki svētkos:

  23. decembrī no 10.00 līdz 16.00
  Svētku laikā 24.12 – 26.12 un 30.12 – 1.01. muzeji slēgti.

  Tiekamies 27., 28.un 29. decembrī!

  Priecīgus svētkus!

 • 16.dec_koncerts_ISAVERSIJA_SOC_TIKLIEM-02 Ziemassvētku labdarības koncerts Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  16. decembrī – gaišajā pirmssvētku laikā – plkst. 13.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina uz Rīgas Doma kora skolas Valdas Tračumas vokālās klases solistu Ziemassvētku labdarības koncertu.

  Koncertā piedalīsies Rīgas Doma kora skolas solisti no 1. klases līdz vidusskolas IV kursam: Lūkass Kalniņš, Emīls Pogiņš, Edvards Pavļuts, Dāvids Toms Kalniņš, Daniels Cingujevs, Kate Kalniņa, Holgers Štāls, Elīza Liepiņa, Elīza Ķirse, Adams Vaicis, Dārta Liepiņa, Līga Zīriņa, Patriks Kārlis Stepe. Pie klavierēm – Irina Balabkina un Ingrīda Kalniņa.

  Repertuārā skanēs bērnu dziesmas Ziemassvētku noskaņās, latviešu un ārzemju klasiķu solodziesmas, dueti, trio, kā arī nelielas, bet ļoti pazīstamas operu ārijas. Koncerta viesi – Oskars Kalniņš (čells) un Artis Tračums (ksilofons).

  Tā ka Aspazija bija aktīva dzīvnieku aizstāve, ieeja koncertā – par ziedojumiem. Tādējādi apmeklētāji ne tikai gūs muzikālu baudījumu, bet arī atbalstīs Jūrmalas dzīvnieku patversmi.

  Vairāk informācijas – 67764295

   

 • web Ziemassvētku pastkaršu darbnīca Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  Ziemassvētki ir brīnumu laiks, jo rūķi rosās aizvien knašāk, lai iepriecinātu lielos un mazos.

  Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, sestdien, 9. decembrī, aicina mazos rūķīšus uz radošām Ziemassvētku pastkaršu darbnīcām. Bērni kopā ar muzejpedagogiem varēs iepazīt pastkaršu sūtīšanas paražas, izgatavot Ziemassvētku apsveikumus, kā arī minēt mīklas un iet jautrās rotaļās.

  Ziemassvētku pastkaršu darbnīcas norise:
  plkst. 11.00 aicināti pirmsskolas izglītības iestāžu bērni;
  plkst. 13.00 aicināti 1.–4. klašu skolēni.

  Darbnīcas ilgums – 1h 30 min.
  Maksa par nodarbību – 1.00 €.
  Vecākiem, kas atved bērnu, ieeja muzejā ir bez maksas.

  Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28739599 (Linda Grīnberga) vai pa e-pastu linda.grinberga@memorialiemuzeji.lv.

  Raiņa un Aspazijas muzeja adrese:
  Jūrmala
  Jāņa Pliekšāna iela 5/7

 • LabklājÄ«bas ministre informÄ“ reÄ£ionālo plaÅsaziņas lÄ«dzekļu pārstāvjus Muzeju darba laiki svētkos

  17. novembrī Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā, kā arī Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros strādās līdz plkst. 16.00. Sestdien 18. novembrī abi muzeji būs apmeklētājiem slēgti. Priecīgus valsts svētkus!

 • DSC_9618 16. novembrī Raiņa un Aspazijas vasarnīca būs slēgta
  Ceturtdien, 16. novembrī, tehnisku iemeslu dēļ Raiņa un Aspazijas vasarnīca būs apmeklētājiem slēgta.
  Būsiet gaidīti piektdien no plkst. 10.00 līdz 16.00.