Raiņa un Aspazijas vasarnīca

 • DRUKA_A3_FOTOMARINA_2017_labots Izstāde “FotoMarina’2017″

  Ar atklāšanas pasākumu 22. jūlijā plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalas fotostudija “Aspazija” atvērs plašu jūras tematikai veltītu fotoizstāžu sēriju ar apvienojošu nosaukumu “FotoMarina’2017”.

  Izstāžu sērija norisinās starptautiskās biennāles “Marina’2017” ietvaros.

  Izstāžu kuratore ir mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, un izstāžu sērija ir Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansēto iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā atbalstīts projekts.

  Fotoklubu kustībai Latvijā ir sena vēsture, un to loma Latvijas fotogrāfijas kultūras veicināšanā un profesionālās varēšanas nostiprināšanā ir nepārvērtējama. Lai arī uzaicināto klubu un to dalībnieku skaits ir ievērojams, starp izstādes dalībniekiem īpaši jāizveļ pieredzējušie Rīgas un Ogres fotoklubi. Izstādē piedalās arī Bauskas, Liepājas, Ventspils, Talsu, Krāslavas, Ādažu Daugavpils fotoklubi, Latgales fotogrāfu apvienība un fotoklubs “Āgenskalns”.

  Fotostudija “Aspazija” šajā pulkā ir viens no jaunākajiem, bet aktīvākajiem spēlētājiem; studiju 2009. gadā dibināja un līdz pērnajam gadam vadīja fotogrāfs Andris Sīmanis. Fotostudija “Aspazija” un tās vadītāja Una Liberte ir uzņēmusies iniciatīvu apvienot Latvijā aktīvo fotoklubu biedrus kopējā jūras tematikai veltītā projektā, kā arī aktīvi popularizē marīnas žanru fotogrāfu vidū.

  Jūras tematikai veltīti fotomākslas darbi, ko piedāvā autori no dažādiem Latvijas fotoklubiem, būs skatāmi Raiņa un Aspazijas vasarnīcā no 22. jūlija līdz 31. augustam.

 • Ave Sol Ielugums WEB - kopija Izstāde “Ave Sol! Esi sveicināta, saule!” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā
  Ave Sol!
  Esi sveicināta, saule!
   
  29. jūnijā plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā atklās izstādi, kurā gleznās un mandalās atklājas Jūrmalas vasara, Saules ceļš debesīs un jūras atspīdumos. Mākslinieki Dace Visnola un Pauls Putniņš par to saka:
  “Saule… Pasaule… Aizsaule … Viņsaule … Nesaule…
  Viss ir viens. Saule kā Visuma centrs
  Latvijas Saule ir sievišķīga. Jūras viļņi ir spēcīgi un vīrišķīgi. Saules ceļš jūrā iemirdzas kā dārgakmens, saplūstot sievišķīgajam un vīrišķīgajam. Izstādes vadmotīvs ir Saules satikšanās ar jūras viļņiem, kas simbolizē sievišķā un vīrišķā saskarsmi.
  Sajūti jūru un vēju, dzintaru un smiltis. Ieklausies jūras skaņās un ritmos, saplūsti ar dabu un esi kā dabas daļa. Atbrīvo savu prātu un ķermeni, izjūti mieru un iedod dvēselei prieku. Riti. Sajūti sevi kā Visuma daļu.
  Uzzīmē savu Sauli smiltīs un ieliec Sauli savā sirdī!”
  Pauls Putniņš
  Mag.art, profesionāls mākslinieks, interjera dizainers
   
  Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts profesionālais maģistra grāds mākslā. Akadēmijas pasniedzēji (Aleksejs Naumovs, Pēteris Postažs u.c.) radīja iedvesmu turpināt gleznošanu regulāri ikdienā līdz šim. Paula mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, kā arī Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā u.c. Piedalījies vairākās izstādēs un viņa darbi izstādīti galerijās Latvijā. Pauls ir Inčukalna mākslinieku kopas ilggadējs dalībnieks.
   
  Dace Visnola
  Dr.paed.art, Mag.sc.sal., sertificēta mākslas terapeite, mākslas skolotāja, māksliniece, lektore, radošu semināru vadītāja.
   
  Piedalījusies vairākās mākslas izstādēs, t.sk., 2016.gadā retrospektīva personālizstāde “Mežābeles vibrācijas” u.c.
  Kopš 1993.gada Dace piedalās starptautiskos mākslas izglītības un mākslas terapijas semināros un konferencēs ar referātiem un radošām darbnīcām Latvijā, ASV, Lielbritānijā, Itālijā, Grieķijā, Lietuvā un Somijā.
   
   
  Izstādi varēs skatīt no 30.06. līdz 26.08.
 • 04 Saulgriežu ielīgošana Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  Es redzēju Jāņu nakti
  Trīs saulītes uzlecam:
  Viena rudzu, otra miežu,
  Trešā tīra sudrabiņa.

  Saulgrieži ir laiks, kad ieklausāmies sevī un sajūtam vienotību ar dabas ritumu. Gada garāko dienu un īsāko nakti aicinām sagaidīt Raiņa un Aspazijas vasarnīcā 21. jūnijā plkst. 18:00 Saulgriežu ielīgošanas pasākumā kopā ar folkloras kopu “Mare” (vadītāja Mārīte Ose).

  Pasākumā vīsim Jāņu vainagu Rainim, dziedāsim dziesmas, rotāsim sētu un māju, kā arī mielosimies pie tradicionālā svētku galda.

  Ikviens līgotājs gaidīts pasākumā bez maksas.

 • koncerts_afisa_2017_vasara_ar_bleed-page-001 Populārās mūzikas koncerts „Šūberts un Trejmeitiņas” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  17. jūnijā plkst.16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā) Vokālās akadēmijas vadītājs Edgars Kramiņš aicina uz Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas “Harmonija” audzēkņu populārās mūzikas koncertu „Šūberts un Trejmeitiņas”.

  Koncertā iekļautas 28 no 603 komponista Franča Šūberta dziesmām latviešu valodā. Dziesmu skanējumu papildinās audzēkņu stāsts par komponista ģimeni, nelaimīgo mīlestību, kas veidoja pamatu ap 900 mākslas filmām par Šūberta dzīvi, par draugiem, kas kopīgi veidoja slavenos „Šubertiādes” saietus, kurā valdīja viens vienīgs likums – stingra un izmeklēta gaume.
  F. Šūberta ģenialitāte bija tikpat liela, kā viņa kautrība un uzticība tautas dziesmas melodijām. Viņa dzīvi raksturo putna brīvība, kurai piejaukts posts un trūkums. Taču pats Šūberts visu mūžu bija pārliecināts, ka laime mīt mūsos, nevis ārpus mums. Par viņa dzīvi sarakstītas grāmatas, veikti pētījumi, kā arī tai veltīta Heinrich Berté dziesmu spēle „Trejmeitiņas”, kura faktiski nenoiet no muzikālo teātru skatuvēm visā pasaulē un kuras fragmenti būs skatāmi koncerta otrajā daļā.

  Koncerta dalībnieki balss akustisko struktūru pilnveido vokālā pedagoga, Dr.paed. Edgara Kramiņa vadībā, strādājot pie izpildošās meistarības elementu – elpošanas, artikulācijas, ķermeņa motorikas, fonētiskās dzirdes, redzes un citu sajūtu konsolidācijas.

  Vokālais pedagogs Edgars Kramiņš izglītības ceļu uzsācis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas Zēnu kora klasē un profesionālo izglītību ieguvis Krievijas Teātra mākslas institūta Muzikālā teātra fakultātē, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas vokālās pedagoģijas akadēmiskajā un profesionālajā programmā un Latvijas Universitātes maģistra un doktorantūras studiju programmās. Šobrīd aktīvi darbojas pedagoģijā un līdzās konsultanta pienākumu veikšanai, piedalās dažādu mākslas konkursu žūrijās.

  Koncertmeistare Gerda Jerjomenko profesionālo izglītību ieguvusi E. Dārziņa mūzikas vidusskolā un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Savas koncertmeistara prasmes papildinājusi meistarklasēs Vācijā, Dānijā, Krievijā u.c..
  Koncerta veidošanā iesaistījušies arī kormeistare Margarita Dudčaka, horeogrāfe Paula Gorobeca, runas konsultante Sandra Volšteine un režisore Biruta Bauma.

  Ieeja koncertā: 2,00 EUR; pensionāriem, studentiem un skolēniem 1,00 EUR

 • zime_web LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBAS AKCIJA “APCEĻO LATVIJAS MUZEJUS!”

  Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi, un šobrīd apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai un Latvijas muzejiem, LMB no 1. jūnija līdz 31. augustam organizē vasaras akciju “APCEĻO LATVIJAS MUZEJUS!”.

  Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” piedalīsies visi Latvijas muzeji. Galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju šarmu.

  Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam jāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvoto, redzēto un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot Facebook rīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājaslapā: http://www.muzeji.lv/lv/museums/museums-association/must-see/akcijas-apceljo-latvijas-muzejus-nolikums/

  Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, muzejā būs izlikta akcijas pazīšanas zīme.

  Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.

  Katrs uzvarētājs iegūs piecas brīvbiļetes uz kādu no šiem Latvijas muzejiem:

  Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,

  Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs,

  muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”,

  Rīgas Motormuzejs,

  “Laimas” šokolādes muzejs,

  Rundāles pils muzejs,

  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs,

  Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs,

  Turaidas muzejrezervāts,

  Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs.

  Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosim arī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!

 • 1145x768 Darba laika izmaiņas vasarā Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  Vasaras mēnešos Raiņa un Aspazijas vasarnīcas darba laiks būs par stundu ilgāks. Aicinām ciemos no otrdienas līdz sestdienai no 10.00 līdz 18.00!

   

 • rsz_img_2456 Zelta puteklis 2016

  Piektdien, 26. maijā, Raiņa un Aspazijas muzejs saņēma Latvijas Muzeju biedrības gada balvu “Zelta puteklis 2016″, nominācijā “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2016″.

  Raiņa un Aspazijas muzejs saņēma arī Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komitejas balvu par sadarbību ar Baltkrievijas muzejiem un īpaši Jankas Kupalas Valsts literatūras muzeju.

 • Muzeju nakts 2017 A3-01 Muzeju nakts Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Es ritu, cauri ritu.

  Aicinām uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcas Muzeju nakts programmu “Es ritu, cauri ritu” Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7.

  Visa vakara gaitā no plkst. 19:00 līdz 1:00 varēsiet apskatīt atjaunoto vasarnīcas ekspozīciju “Es un Tu”, kas veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestības un daiļrades virsotnēm, kā arī memoriālās istabas.

  Muzeja pamata ekspozīciju papildinās pasākumi.

   

  PROGRAMMA:

  20:00 Ingunas Smildzeres izstādes IR LAIKS… atklāšana

  Izstādē apskatāmi mākslinieces Ingunas Smildzeres darbi, kas veidoti tekstilmozaīkas tehnikā.

  Pēc izstādes atklāšanas norisināsies tekstilmākslas darbnīca bērniem un pieaugušajiem.

   

  20:30 Jauno dzejnieku performance DZEJA IR TAGAD

  Jaunie dzejnieki – Gints Aleksandrs Dreimanis, Ance Kristāla, Kristiāna Šuksta, Lote Lārmane, Kirils Ēcis, Andrejs Vīksna, Betija Celitāne, Vasilijs Karasjovs – piedāvās dzejas lasījumus muzeja vidē, akcentējot mirkļa un tagadnības nozīmi.

   

  21:30 Ansambļa SVĪRES koncerts SAULES MEITAS ROTĀJĀS

  „Svīres”, kuru sastāvā muzicē Santa Stalidzāne, Madara Behmane un Zane Jurēvica, piedāvās koncertprogrammu, kura ietver latviešu un cittautu tautasdziesmu apdares un dziesmas ar Raiņa un Aspazijas dzejas vārdiem. Paralēli flautas spēlei un dziedāšanai, koncertā izskanēs arī tādus mūzikas instrumenti kā mandolīna, kokle, ukulele, ģitāra, dažādas stabules un sitamie instrumenti.

  Vakara gaitā būs iespēja lūkot laika ritējumam veltītu Raiņa un Aspazijas tekstu videoprojekcijas.

   

   

 • Afiša Kamermūzikas koncerts “Mirkļi”
  1. 6. maijā plkst. 15:00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7 aicinām uz kamermūzikas koncertu “Mirkļi”.

  Koncerts būs gaišuma un mīlestības pilns sākums maijam – Latvijas svētku noskaņās. Koncertā piedalīsies divas Jūrmalas skolotājas – Aija Dimza un Ginta Grīnberga, kuras ir sevi apliecinājušas gan kā lieliskas skolotājas, gan arī dažādos projektos kā solomākslinieces. Koncertā būs iespēja dzirdēt gan visā pasaulē plaši pazīstamus kamermūzikas skaņdarbus (J. S. Bahs, G. F. Hendelis, F. Šūberts u.c.), gan arī mūziku atslodzei – no teātra izrādēm un mūzikliem. Tie būs dažādi krāsaini un melnbalti mirkļi, kas ļaus apstāties un gūt atelpu no ikdienas steigas. Jūrmalas pilsētas skolēniem koncerts būs lieliska iespēja redzēt skolotājas pavisam citā veidolā – kā praktizējošas mūziķes un mākslinieces.

  Koncerta pirmajā daļā būs iespēja baudīt ceļojumu laikā – sākot no Johana Sebastiana Baha skaistajām sonātēm flautai ar klavierēm, turpinot caur klasicisma un romantisma skaņdarbiem, līdz impresionismam un ekspresionismam. Koncerta otrajā daļā tiks atskaņotas gan izcilā flautista Džeimsa Golveja mīļākās melodijas no krājuma „Annijas dziesmas”, gan pašmāju mūziklu un teātra izrāžu melodijas.

   Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 • Sveicam svētkos!

  Raiņa un Aspazijas muzeju darba laiki svētkos:

  13.04 strādājam līdz plkst. 16.00

  14.04 muzeji slēgti

  15.04 muzeji slēgti

  Priecīgas brīvdienas!

  Attēls: Aspazijas Rainim sūtīta pastkarte, no RMM krājuma

  243975-1_1