• Dabas parādības Raiņa un Aspazijas dzejā
  Dzejas dienas-1s

  Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7, 28. septembrī plkst. 12:00 notiks Rīgas Kristīgās vidusskolas dzejas dienu pasākums sākumskolas klasēm ar nosaukumu “Dabas parādības Raiņa un Aspazijas dzejā”. Mazie ciemiņi muzicēs, skaitīs dzeju, meklēs muzejā noklīdušas dzejoļu rindiņas un iepazīsies ar Raiņa un Aspazijas dzejas tēlu pasauli. Iejusties palīdzēs aktrise un bērnu dzejas rakstniece Irina Tomsone vecmāmiņas lomā.

  Attēlā: bērnu veidotā afiša.

 • IMG_1391 - kopija Pārgājiens pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā

  Sestdien, 9. septembrī, Dzejas dienu ietvaros Raiņa un Aspazijas interesenti izmantoja iespēju iepazīt dzejnieku dzīves un mīlestības vietas Jūrmalā. Muzeja speciālista pavadībā devāmies uz Pēperkoku namiņu, Jaundubultu vasarnīcu un tālāk gar jūru uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu.

 • Izstades Rainis un Ibsens atklasana-21 - kopija Rainis un Ibsens. Izstādes atklāšana

  11. septembrī, Raiņa dzimšanas dienā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā tika atklāta izstāde “Rainis un Ibsens”. Izstāde atklāj Ibsena lomu Raiņa personības tapšanā un drāmas teorijas izveidē, rāda Raini kā Ibsena tulkotāju un dod ieskatu Raiņa braucienā uz Ibsena 100 gadu jubilejas svētkiem Norvēģijā. Branda un Pēra Ginta pretmetus iezīmē Ilmāra Blumberga scenogrāfija.

  Izstādes autore: Astrīda Cīrule

  Mākslinieks: Ints Sedlenieks

  Izstāde apskatāma līdz gada beigām.

  Laipni lūgti visi interesenti!

   

 • Processed with VSCO with preset Sedolas Alises dzejas un mūzikas vakars. Par svarīgo bezjēdzību

  Processed with VSCO with preset

  Aicinām uz dziesminieces Alises Sedolas akustisko dzejas un mūzikas vakaru PAR SVARĪGO BEZJĒDZĪBU 15. septembrī plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcas dārzā (J. Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala).

  Līdz šim Alise Sedola, izpildot savu oriģinālmūziku, koncertējusi dažādās kafejnīcās un bāros. Muzeja dārzā mūziku papildinās dzejas teksti – Alise pirmo reizi uzstāsies ar publisku savas dzejas lasījumu.
  Savu pasaules uztveri raksturojot, viņa atklāj: “Domāju, ka katram cilvēkam visas lietas ir jādara tikai un vienīgi sev. Tā arī daru – rakstu savu mazo mūziciņu, jo tas liek MAN justies kaut cik jēgpilni. Tā es sakārtoju savas sajūtas. Un tas, kā to uztver citi, vairs nav manā ziņā.”

  Ieeja bez maksas.

 • rsz_1109_1 Muzeja apmeklējums Raiņa dzimšanas dienā

  11. septembrī, Raiņa dzimšanas dienā, esam atvērti un gaidīsim apmeklētājus! Muzeja apmeklējums BEZ MAKSAS no plkst. 12.00 līdz 19.00!

   

 • web 01 Rainis un Ibsens. Izstādes atklāšana

  Aicinām uz izstādes Rainis un Ibsens atklāšanu 11. septembrī plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, J. Pliekšāna ielā 5/7, Majoros.

  Izstādes tēma “Rainis un Ibsens” iezīmē abu autoru dažādās saskares jomas. Ibsena loma Raiņa dzīvē ir īpaša. Dzejnieka tapšanas posmā tieši Ibsena personības iespaids dziļi ietekmē Raini. Izsūtījumā Slobodskā viņš pārtulko Ibsena lugu “Svētki Solhaugā”. Vēlākajos gados, veidojot savu drāmas teoriju, Rainis vienmēr atgriežas pie Ibsena kā svarīga atskaites punkta. Izstādē sastopas divi dramaturgi, kuri izteic sava laikmeta idejas.

  Vitrīnās eksponēti oriģināli – fotoattēli, grāmatas no Raiņa un Aspazijas personiskās bibliotēkas ar dzejnieka piezīmēm u.c., kas
  atklās šo darbu aktualitāti mūsdienās un rosinās saskatīt Ibsena un Raiņa ideju dzīvotspēju.

  Izstādē eksponēti materiāli no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma.

  Izstādes kuratore – Astrīda Cīrule.
  Mākslinieks – Ints Sedlenieks.

 • 02-03 Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietas Jūrmalā. Tematisks pārgājiens.

  9. septembrī plkst. 11.00 aicinām pievienoties tematiskai pastaigai un iepazīt Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietas Jūrmalā.

  Aptuveni septiņu kilometru garajā pārgājienā aplūkosim Pēperkoku namiņu, kurā dzejnieki pavada pirmo mīlestības pilno vasaru, un kopīgi celto Jaundubultu vasarnīcu. Tālāk gar jūru dosimies uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu – dzejnieku pēdējo kopīgo dzīvesvietu.
  Līdzi vēlama zinātkāre, vēlme baudīt pilsētu un jūru, kā arī našķi nelielam piknikam Raiņa un Aspazijas vasarnīcas dārzā pasākuma noslēgumā.

  Satikšanās Jūrmalā, Pumpuru stacijā plkst. 11.00.

 • DRUKA_A3_FOTOMARINA_2017_labots Izstāde “FotoMarina’2017″

  Ar atklāšanas pasākumu 22. jūlijā plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalas fotostudija “Aspazija” atvērs plašu jūras tematikai veltītu fotoizstāžu sēriju ar apvienojošu nosaukumu “FotoMarina’2017”.

  Izstāžu sērija norisinās starptautiskās biennāles “Marina’2017” ietvaros.

  Izstāžu kuratore ir mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, un izstāžu sērija ir Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansēto iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā atbalstīts projekts.

  Fotoklubu kustībai Latvijā ir sena vēsture, un to loma Latvijas fotogrāfijas kultūras veicināšanā un profesionālās varēšanas nostiprināšanā ir nepārvērtējama. Lai arī uzaicināto klubu un to dalībnieku skaits ir ievērojams, starp izstādes dalībniekiem īpaši jāizveļ pieredzējušie Rīgas un Ogres fotoklubi. Izstādē piedalās arī Bauskas, Liepājas, Ventspils, Talsu, Krāslavas, Ādažu Daugavpils fotoklubi, Latgales fotogrāfu apvienība un fotoklubs “Āgenskalns”.

  Fotostudija “Aspazija” šajā pulkā ir viens no jaunākajiem, bet aktīvākajiem spēlētājiem; studiju 2009. gadā dibināja un līdz pērnajam gadam vadīja fotogrāfs Andris Sīmanis. Fotostudija “Aspazija” un tās vadītāja Una Liberte ir uzņēmusies iniciatīvu apvienot Latvijā aktīvo fotoklubu biedrus kopējā jūras tematikai veltītā projektā, kā arī aktīvi popularizē marīnas žanru fotogrāfu vidū.

  Jūras tematikai veltīti fotomākslas darbi, ko piedāvā autori no dažādiem Latvijas fotoklubiem, būs skatāmi Raiņa un Aspazijas vasarnīcā no 22. jūlija līdz 31. augustam.

 • Ave Sol Ielugums WEB - kopija Izstāde “Ave Sol! Esi sveicināta, saule!” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā
  Ave Sol!
  Esi sveicināta, saule!
   
  29. jūnijā plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā atklās izstādi, kurā gleznās un mandalās atklājas Jūrmalas vasara, Saules ceļš debesīs un jūras atspīdumos. Mākslinieki Dace Visnola un Pauls Putniņš par to saka:
  “Saule… Pasaule… Aizsaule … Viņsaule … Nesaule…
  Viss ir viens. Saule kā Visuma centrs
  Latvijas Saule ir sievišķīga. Jūras viļņi ir spēcīgi un vīrišķīgi. Saules ceļš jūrā iemirdzas kā dārgakmens, saplūstot sievišķīgajam un vīrišķīgajam. Izstādes vadmotīvs ir Saules satikšanās ar jūras viļņiem, kas simbolizē sievišķā un vīrišķā saskarsmi.
  Sajūti jūru un vēju, dzintaru un smiltis. Ieklausies jūras skaņās un ritmos, saplūsti ar dabu un esi kā dabas daļa. Atbrīvo savu prātu un ķermeni, izjūti mieru un iedod dvēselei prieku. Riti. Sajūti sevi kā Visuma daļu.
  Uzzīmē savu Sauli smiltīs un ieliec Sauli savā sirdī!”
  Pauls Putniņš
  Mag.art, profesionāls mākslinieks, interjera dizainers
   
  Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts profesionālais maģistra grāds mākslā. Akadēmijas pasniedzēji (Aleksejs Naumovs, Pēteris Postažs u.c.) radīja iedvesmu turpināt gleznošanu regulāri ikdienā līdz šim. Paula mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, kā arī Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā u.c. Piedalījies vairākās izstādēs un viņa darbi izstādīti galerijās Latvijā. Pauls ir Inčukalna mākslinieku kopas ilggadējs dalībnieks.
   
  Dace Visnola
  Dr.paed.art, Mag.sc.sal., sertificēta mākslas terapeite, mākslas skolotāja, māksliniece, lektore, radošu semināru vadītāja.
   
  Piedalījusies vairākās mākslas izstādēs, t.sk., 2016.gadā retrospektīva personālizstāde “Mežābeles vibrācijas” u.c.
  Kopš 1993.gada Dace piedalās starptautiskos mākslas izglītības un mākslas terapijas semināros un konferencēs ar referātiem un radošām darbnīcām Latvijā, ASV, Lielbritānijā, Itālijā, Grieķijā, Lietuvā un Somijā.
   
   
  Izstādi varēs skatīt no 30.06. līdz 26.08.
 • 04 Saulgriežu ielīgošana Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

  Es redzēju Jāņu nakti
  Trīs saulītes uzlecam:
  Viena rudzu, otra miežu,
  Trešā tīra sudrabiņa.

  Saulgrieži ir laiks, kad ieklausāmies sevī un sajūtam vienotību ar dabas ritumu. Gada garāko dienu un īsāko nakti aicinām sagaidīt Raiņa un Aspazijas vasarnīcā 21. jūnijā plkst. 18:00 Saulgriežu ielīgošanas pasākumā kopā ar folkloras kopu “Mare” (vadītāja Mārīte Ose).

  Pasākumā vīsim Jāņu vainagu Rainim, dziedāsim dziesmas, rotāsim sētu un māju, kā arī mielosimies pie tradicionālā svētku galda.

  Ikviens līgotājs gaidīts pasākumā bez maksas.