Raiņa “Zelta Zirgs” grafiti mākslinieka Plotterroboter KEN interpretācijā

Publicitātes foto.  Mākslinieks Plotterroboter KEN

Publicitātes foto

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē oficiālajā “Youtube” kanālā publicēta īsfilmu projekta #domasspēks 14. sērija, kurā piedalās populārais vācu grafiti mākslinieks Potterroboter KEN.

#domasspēks jaunākā epizode veltīta Raiņa lugai “Zelta Zirgs” (1909), kuras fragmentus interpretē gan dziedātājs Goran Gora un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, kas iemiesojas Raiņa un Aspazijas tēlos, gan vācu grafiti mākslinieks Plotterroboter KEN.

Īsfilmā redzams, kā mākslinieks pamestā Berlīnes fabrikā rada jaunu darbu, iedvesmojoties no lugā paustajām idejām.

Plotterroboter KEN ir viens no pazīstamākajiem Vācijas grafiti māksliniekiem. Viņa darbi atrodami Berlīnes industriālajās zonās un pamestu fabriku teritorijās. Plotterroboter KEN darbu stilistiku caurstrāvo reālisms un dramatisms.

“Mani darbi atspoguļo mūsdienas. Neapturamais pieprasījums pēc enerģijas, globālā industrializācija un pasaules lielvaru konflikti. Ainas no vietām, kur karš ir kļuvis par ikdienišķu parādību. Vides piesārņojums un tā ietekme uz cilvēkiem un dzīvniekiem, dzīvnieku masu producēšana un globālās klimata pārmaiņas liek uzdot daudz jautājumus par mūsu nākotni,” par savu darbu tematiku stāsta mākslinieks.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Nākamajā nedēļā #domasspēks skatītājus aizvedīs uz Īriju, kur Raiņa mīklu interpretēs bērnu grāmatu autore Siobana Parkinsone (Siobhan Parkinson).

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.


Komentē

loading