#domasspēks pirmajā sērijā Raiņa “Balss un atbalss” skan Zviedrijā

Publicitātes foto. Pērs Morbergs

Publicitātes foto. Pērs Morbergs

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadam veltītajā īsfilmu ciklā #domasspēks (#mindpower) Raiņa dzeju lasa harizmātiskais Pērs Morbergs (Per-Arne Henrik Morberg) no Zviedrijas, kurš savā dzīvē izgājis cauri sarežģītam personības attīstības procesam.

Jaunībā Pērs ieguva melno jostu džudo, vēlāk kļuva par profesionālu pavāru, bet 1980. gados pievērsās aktiermākslai. Atpazīstamību viņš ieguva ar lomu slavenā zviedru detektīvseriālā. Pašlaik Pērs ir viens no populārākajiem kulinārijas šovu vadītājiem un pavārgrāmatu autoriem Zviedrijā.

Šajā #domasspēks īsfilmā Pērs Morbergs pāri Baltijas jūrai sasaucas ar Aspaziju (Eva Ikstena-Strapcāne) rindās no Raiņa dzejoļa “Balss un atbalss”, kas 1912. gadā publicēts vērienīgajā dzejoļu krājumā “Gals un sākums”.

Šajā krājumā attēlota pilnīgas personības tapšana, tai izejot cauri septiņiem vaiņagiem – septiņām dzīves dažādības formām un vienojoties ar Visumu. Tā pamattēma ir iekšējā attīstība un pārmaiņas.

#domasspēks ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Visas #domasspēks īsfilmas var noskatīties šeit!

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

loading