Rainis ceļo uz Vīnes Valsts operu jaunākajā #domasspēks sērijā

Publicitātes foto. Vīnes valsts operas direktors Joans Holenders

Publicitātes foto

Publicēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltītās īsfilmu sērijas #domasspēks devītā sērija, kurā Raiņa aforismu interpretē Joans Holenders (Ioan Holender), ilggadējais Vīnes Valsts operas direktors.

Joans Holenders dzimis 1935. gadā ebreju ģimenē Rumānijā. 1992. gadā viņš tika iecelts par Vīnes Valsts operas direktoru un to vadīja līdz 2010. gadam – ilgāk nekā jebkurš cits direktors šīs operas vēsturē. Šobrīd viņš turpina strādāt, konsultējot Ņujorkas Metropolitēna operu un Tokijas Pavasara festivālu. Viņš ir arī Džordžes Enesku festivāla Bukarestē mākslinieciskais vadītājs. Joans Holenders pasniedz lekcijas Vīnes Universitātē, kā arī ir vairāku prestižu starptautisko vokālistu konkursu žūrijas loceklis. Austrijas televīzijas kanālam “Servus TV” viņš veido kultūrai veltītu raidījumu.

Jaunākajā #domasspēks sērijā Joans Holenders interpretē Raiņa aforismu, kas pierakstīts 1921. gada 13. decembrī. Tā pamatā ir ideja par cilvēka ārējās dzīves vienveidīgo dabu, neskatoties uz virsotnēm, kas var tikt sasniegtas. Ja netiek attīstīta iekšējā pasaule, tad ārējās pasaules sasniegumi kļūst bezjēdzīgi.

Epizode tika filmēta gan Vīnes Valsts operā, gan Latvijas Nacionālajā operā, kur 24. februārī notika Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” ceremonija. Tajā Rainim un Aspazijai, kurus atveido mūziķis Goran Gora un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, bija tas gods pasniegt balvu par mūža ieguldījumu dzejniekam Jānim Peteram.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta sērijas līdz šim noskatījušies vairāk nekā 45 000 cilvēku Latvijā un visā Eiropā!

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē “eu2015.lv”, gan sociālajos tīklos “Youtube” un “Facebook”. Nākamajā nedēļā Aspazijas dzeju atklās arhitekts Fransuā Valentinū (François Valentiny) no Luksemburgas. Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.

Projektu atbalsta nacionālā aviokompānija airBaltic un Jūrmala – Raiņa un Aspazijas galvaspilsēta. Informatīvie atbalstītāji EP Informācijas birojs un Latvijas Institūts.

Publicitātes foto

Publicitātes foto


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading