#domasspēks otrajā sērijā – aktieris, režisors un Panku dziesmusvētku idejas autors Illars Sāremē

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai veltītajā īsfilmu cikla #domasspēks (#mindpower) otrajā sērijā piedalās Illars Sāremē (Üllar Saaremäe) – igauņu teātra un kino aktieris, režisors, Rakveres teātra mākslinieciskais vadītājs un panks.

Viņš ir arī Panku dziesmusvētku idejas autors un realizētājs. Kopš 2008. gada tas ir kļuvis par ikgadēju notikumu un piesaista plašu starptautisku auditoriju. Par svētku organizēšanu Illars 2008. gadā ieguva nacionālo Igaunijas apbalvojumu “Gada brīvprātīgais”.

Šajā īsfilmā Illars un Rainis (Jānis Holštens-Upmanis) interpretē fragmentu no Raiņa dzejoļa “Dzīvā dzīve” (no krājuma “Gals un sākums”, 1912). Kā dzejoļa apakšvirsrakstu Rainis izvēlējies latīņu teicienu “En ago venko nia” (“Darbībā mūsu uzvara”). Nepārtraukta iekšējā attīstība un cīņa par spīti pretestībai ir tēmas, kuras Rainis skar šajā dzejolī un īsfilmas autori arī uzsver darbībā.

Rainis ir nemiera gars – kustīgs garīgi un fiziski. Slaveni ir kadri ar viņa vingrošanu. Arī igauņu aktieris Illars Sāremē ir jaudīgs – var iekustināt tautu ar teātri, filmām un Panku dziesmusvētkiem. Rainis, Illars Sāremē un Baltijas Mediju skolas studenti caur kustību skatītāju aicina uz fizisku un garīgu izaugsmi.

#domasspēks ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades.

Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē “eu2015.lv”, gan “Youtube” un “Facebook”.

Īsfilmas tiek veidotas Jura Podnieka studijā. Režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.


Komentē

loading