“Rainis tuksnesī” – dzejnieka jubilejas svinības Teksasā

Foto: Vilis Inde

Foto: Vilis Inde

Marfas pilsētā, Teksasas rietumos, ASV aizvadītajā nedēļas nogalē – no 27. līdz 29. martam norisinājās pasākums “Rainis tuksnesī” (Rainis in the Desert), kas ir viens no dzejnieka un politiskā darbinieka 150. jubilejai veltītajiem pasākumiem ārpus Latvijas.

Pasākuma rīkotājs – trimdas latvietis, Marfas mākslas galerijas līdzīpašnieks Vilis Inde.

Viens no centrālajiem notikumiem nozīmīgajai jubilejai veltītajā pasākumu ciklā bija Raiņa lugas “Zelta zirgs” tulkojuma angļu valodā (tulkojis Vilis Inde) lasījums, kurā piedalījās vietējie skatuves mākslinieki. Kā raksta vietējais portāls, “Zelta zirga” amerikāņu izdevums bijis nopērkams vietējā grāmatu veikalā.

“Maza valsts, kurai ir tik daudz, ko parādīt pasaulei,” par Latviju raksta Vilis Inde. Viņš gan vietējos Marfas iedzīvotājus un sabraukušos latviešus iepazīstinājis “ar svarīgāko Latvijas rakstnieku, revolucionāru, garīgo līderi un ideālistu.”

Pasākuma “Rainis tuksnesī” laikā bija aplūkojama latviešu mākslas izstāde, notika dzejas un dziesmu vakari.

Interviju ar Vili Indi vietējā Marfas radiostacijā var noklausīties šeit!


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading