Rīgā varēs noskatīties Liepājas teātra kustību izrādi „Indulis un Ārija”

Foto: Ziedonis Safronovs. Skats no Liepājas teātra izrādes "Indulis un Ārija"

Foto: Ziedonis Safronovs

Šā gada augustā Dailes teātrī, Rīgā varēs noskatīties Liepājas teātra kustību izrādi “Indulis un Ārija”, kas tapusi Raiņa 150. jubilejas gada programmas ietvaros, informēja teātra pārstāve Zanda Borga.

Skatītājiem tiks piedāvāta krievu režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska iestudēto Raiņa jaunības traģēdiju, kas ir unikāls iestudējums – kustību izrāde bez vārdiem, kurā aktieri izstāsta stāstu, izmantojot vien ķermeņa valodu. Oriģinālmūziku darbam radījis komponists Pāvels Akimkins, dekorāciju un kostīmus – Maksims Obrezkovs. Izrādi būs iespējams noskatīties divus vakarus pēc kārtas – 14. un 15. augustā.

Iestudējuma darbība risinās kuršu brīvības cīņu laikā 13. gadsimtā, kad viņus vēlas pakļaut gan vācieši, gan lietuvieši. Kara apstākļos uzplaukst kuršu vadoņa Induļa un vācu bruņinieku vadoņa meitas Ārijas mīlestība, kam jāstājas pretī tautu naidam, karam, aizspriedumiem un atšķirīgajai reliģijai.

Foto: Ziedonis Safronovs

Foto: Ziedonis Safronovs

„Izrāde nav pārāk jautra, jo stāsts ir ļoti nopietns, daudzslāņains un rosinās domāt par sevi un notiekošo. Lai gan iestudējumā svarīgu lomu ieņem reliģiskie aspekti, šī izrāde galvenokārt ir par spēku un mīlestību – kur vīrietis ir spēks un sieviete – mīlestība, ” iestudējumu veidojot, uzsvēra S. Zemļanskis.

Induļa un Ārijas skaisto, bet neiespējamo mīlas stāstu izstāstīs Mārtiņš Kalita un Liene Grava.

Iestudējumā piedalās arī aktieri – Rolands Beķeris, Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats, Inese Kučinska.

„Atsacīšanās no Raiņa vārda ir bijusi Liepājas teātra izvēle un uzdrošināšanās. Visticamāk, liepājnieki, rēķinājās, ka būs zaudējumi un būs arī pārmetumi par lugas jēgas sašaurināšanu. Vai bija vērts? Noteikti! Jo radusies jaudīga un enerģētiska izrāde, kas vēl pirms gada būtu pavisam citāda,” par iestudējumu saka teātra zinātniece Edīte Tišheizere.

Iestudējuma pieteikums bija viens no trijiem, kas uzvarēja radošajā konkursā “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”, kuru rīkoja Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Memoriālo muzeju apvienība. To finansēja VKKF un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Biļetes jau iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading