Saruna par grāmatu “Es. Eduarda Smiļģa dzīvesceļš. 1886 – 1966″

image002

Aktiera, režisora, Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa dzīves un daiļrades dažādiem posmiem līdz šim veltītas vairākas grāmatas.   Tomēr  nebija  uzrakstīta  dokumentos balstīta  biogrāfija, kurā būtu izsekots viss ģeniālā skatuves novatora dzīves un darba gājums. Grāmata “ES. Eduarda Smiļģa dzīvesceļš. 1886 -1966, ko apgāds Vesta LK laida klajā pērnā gada nogalē, ir mēģinājums šo robu aizpildīt. Darbs ir tapis ilgu gadu pētniecības rezultātā, autores Rita Rotkale un Agra Straupeniece apzinājušas milzīgo meistara kolekciju Rakstniecības, teātra un mūzikas Kolekciju krātuvē, braukušas komandējumos, strādājušas arhīvos, vākušas laikabiedru atmiņas. Grāmatas manuskripts atklāj tās varoni nebeidzamā cīņā ar ārējiem spaidiem, iekšējām pretrunām, arī cilvēciskām vājībām, tomēr kā cilvēku, kas spēja saglabāt savu augstāko ideālu – sapni par teātri, kas sēj garu. Cilvēku, kurš par spīti visam un visiem saglabā veselu savu ES.

Literārā pēcpusdiena Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30, Rīgā 2018.gada 7. februārī plkst.17.00 iecerēta kā saruna par grāmatas tapšanu, izceļot Raiņa un Smiļģa savstarpējo attiecību peripetijas, atklājot līdz šim mazāk zināmus faktus. Sarīkojumā aicināti piedalīties izcilais Raiņa pētnieks un rakstnieks  Roalds Dobrovenskis, grāmatas autores un sev tuvo Raiņa dzeju runās aktrise Ausma Kantāne.

Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties grāmatu par apgāda cenu.

Ieejas maksa sarīkojumā – 2.00 EUR.
Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.50 EUR.

Tālr. uzziņai 29689489 (Gaida Jablovska)


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading