Stīgas – Inga Gaile un Edgars Mākens

Stīgas plakāts 17-04-12 v1-01

STĪGAS. Muzikāla dzejas performance Raiņa un Aspazijas mājā

 

  1. 12. aprīlī, plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30 notiks rakstnieces Ingas Gailes un mūziķa Edgara Mākena muzikāla dzejas performance STĪGAS.

 

Ingas Gailes un Edgara Mākena sadarbības projekts pastāv kopš 2013. gada, mākslinieki kopā uzstājušies Totaldobžē, Rīgas svētkos, kā arī festivālā  “Vadātājs” Lūznavas pieturā.

Performancē atskaņotā klaviermūzika izceļ dzejas spilgtākos un asākos leņķus, sniedzot klausītājiem patvērumu un vienlaikus padziļinot vārdu ietilpību. Inga Gaile par performances saturu: “Man šķiet, ka man tur ir stāsts par personības piedzimšanu, atdzimšanu caur bēdām un paniku līdz spējai nostāvēt taisni un redzēt, ka pasaule ir skaista vieta.”

 

Inga Gaile (1976) ir dzejniece un dramaturģe, 2016. gadā debitējusi prozā ar romānu “Stikli”. Absolvējusi Latvijas kultūras akadēmijas Literatūras teorijas, vēstures un kritikas kursu (1994–1998), kā arī režijas maģistra programmu (2012–2014). Ingas Gailes dzejas publikācijas periodikā lasāmas kopš 1996. gada, atdzejojusi krievu dzejnieku darbus, viņas dzeja atdzejota angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, žurnāla “Latvju teksti” balvu, Literatūras gada balvu, kā arī citus prestižus apbalvojumus.

 

Edgars Mākens (1977) ir komponists, darbojas grupās “Gaujarts” un “Manta”, raksta mūziku teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī  un Valmieras drāmas teātrī, rakstījis arī Liepājas teātrim, Leļļu teātrim un Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrim. Cieši sadarbojas ar režisoru Elmāru Seņkovu.

Beidzis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Rīgas Doma kora skolu, pašreiz studē kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kā gada labākais mūzikas autors, grupas “Gaujarts” albums “Vibrācijas” un grupas “Manta” albums “Manta” saņēma Zelta mikrofona balvu kā labākie alternatīvās mūzikas albumi.

 

Projektu finansiāli atbalsta VKKF.

Afišas foto autors – Rvīns Varde

Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 

Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv un www.aspazijarainis.lv


loading