Tadenavā svinēs Dzejas dienu un bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa 2015” atvēršanu

Publicitātes foto. Tadenava

Publicitātes foto. Tadenava

Raiņa muzejā “Tadenava” 18. septembrī tiks svinēta Dzejas diena lieliem un maziem un jaunās bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa 2015” atvēršanas svētki. Dzejas svētkus vadīs dzejniece Inese Zandere.

Svinības sāksies plkst. 13.00 ar grāmatas atvēršanas pasākumu, kurā piedalīsies “Garās pupas” autori – dzejnieki un atdzejotāji Inese Zandere, Inese Paklone, Eduards Aivars, māksliniece Rūta Briede, aktieris Romāns Bargais, biedrības “Ascendum” kultūras projektu vadītāja Dace Bargā, Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte, VNĪ pārstāvis Arnis Blodons un koris “Balsis” Inta Teterovska vadībā. Pasākuma laikā būs aplūkojama Rūtas Briedes ilustrāciju izstāde.

No plkst. 13.40 līdz 14.40 norisināsies “4×15 minūšu darbnīcas”, kurās bērni varēs paši sacerēt dzejoļus un uzdot jautājumus dzejniekiem, veidot Raiņa dzejas grāmatiņu ar pašu radītām ilustrācijām, sarīkot jautras Raiņa dzimšanas dienas svinības un piedalīties Tadenavas Raiņa korī.

Pēc darbnīcām pasākums turpināsies ar kora “Balsis” koncertu un Tadenavas Raiņa kora kopīgo dziesmu.

Publicitātes foto. Tadenava

Publicitātes foto. Tadenava

Skolas un bibliotēkas saņems dāvinājumā “Garo pupu 2015”. Pasākuma laikā darbosies grāmatu galds, kurā varēs iegādāties jauno bērnu dzejas gadagrāmatu “Garā pupa”.

Pasākuma dalībniekus gaida saldi pārsteigumi no AS “Laima”.

Tuvāka informācija pa tālr. 65229391; 29250484, e-pastu: “tadenava@memorialiemuzeji.lv”, kā arī mājas lapā www.memorialiemuzeji.lv.

Jau ziņots, ka Raiņa 150. jubilejas gadā trijos dzejnieka muzejos risinās restaurācijas darbi, ko īsteno VAS Valsts nekustamie īpašumi Eiropas ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteiktā projekta „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ietvaros. Tadenava ir viens no šiem muzejiem, un pēc restaurācijas apmeklētājiem tiks atvērts 2016. gada pavasarī.


loading