• Tadenavā putnu vērošanas dienas

  Svētdien, 7. oktobrī, plkst. 11.00 notiks putnu barotavu izgatavošanas darbnīca Raiņa muzejā “Tadenava” (Jēkabpils novads). Pasākums norisinās sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, Dabas aizsardzības pārvaldi un notiks Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros. Darbnīcu vadīs un ieteikumus par putnu piebarošanu ziemā sniegs Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais inspektors Dagnis Vasiļevskis.

   

  Tadenavā esam gājuši putnu vērošanas pārgājienos, iepazinuši Raiņa dzeju par putniem un paši mācījušies vērot dabu cieši, tā labāk to iepazīstot un saprotot. Šogad esam nolēmuši būt praktiskāki un jau raudzīties ziemas virzienā, tādēļ gatavosim putnu barotavas – gan palīdzot putniem ziemā, gan arī pašu priekam. Tiesa gan, ja uzliekam putnu barotavu pie savas mājas un sākam likt barību, tad ir jābūt ļoti atbildīgam un tas jāturpina līdz pat pavasarim. Putni būs pieraduši, ka konkrētajā vietā ir atrodama barība un citu nemaz nemeklēs. Ja piebarošanu pārtraucam, it sevišķi ļoti aukstā ziemā, tas var būt liktenīgi putniem.

   

  Pašu priekam barotavas pie mājas noder gan vienkāršai putnu vērošanai, gan arī ir iespēja mācīties atpazīt Latvijas putnus. Visbiežāk pie barotavām ziemā varam redzēt dažādu sugu zīlītes, dzilnīšus un dzeņus.

  Vai zināji, ka Latvijā ir 7 zīlīšu sugas? Cik vari nosaukt Tu? Brauc uz Tadenavu 7. oktobrī un uzzini vairāk!

   

  Uz pasākumu vajadzīgs laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Vēlams līdzi paņemt savus āmurus, pārējie materiāli tiks nodrošināti. Pēc darbnīcas dalībnieki tiks cienāti ar siltu zupu.

   

  Sīkāku informāciju par Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem skatīt www.putnudienas.lv.

   

  Par pasākumu Raiņa muzejā “Tadenava” vairāk var uzzināt, zvanot T. +371 29250484, rakstot tadenava@memorialiemuzeji.lv vai arī Facebook @RainisTadenava

   

  Uz satikšanos!

   

  Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

  Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 • 2018.09.06. I Tadenavā 6.septembrī Initas Šteinbergas izstādes atklāšana
 • maršruts_karte Velomaršruts “Raiņa pirmais ceļojums” ir marķēts un braucams jebkurā laikā!
  maršruts_karte maršruts_apraksts 20180705_150551-COLLAGE 20180705_122915-COLLAGE
 • 38514640_2148422205427270_1933510460372418560_o Foto atskats – veloekskursija “Raiņa pirmais ceļojums”

  Capture+_2018-08-08-12-33-4220180804_13015120180804_142535 20180804_145509 20180804_145531 20180804_152155 20180804_153209 20180804_155637 20180804_163829 20180804_173737 20180804_170601 20180804_171534 20180804_115552

 • 2018.08.04. velobrauciens 4.augustā veloekskursija “Raiņa pirmais ceļojums”
 • ALM_web_A4_12 Apceļo Latvijas muzejus!

  Hei! Vasarā esi aicināts apceļot Latvijas muzejus!

  Uzdevums dalībniekiem:

  No 5. jūnija līdz 31. augustam akcijas dalībnieks apmeklē vismaz 5 Latvijas muzejus.
  Ierodoties muzejā, dalībnieks savā Facebook vai Instagram profila laika līnijā ievieto foto, īsi komentējot redzēto, piedzīvoto un uzzināto, izmantojot mirkļbirku #Apcelolatvijasmuzejus.

  Ierakstam Facebook obligāti pievieno norādi @Apceļo Latvijas muzejus.

  Instagram vai Facebook ierakstā atzīmē konkrēto muzeju, izmantojot mirkļbirkas zīmi, piemēram, #lnmm vai #madonasmuzejs. Facebook lapā var izmantot rīku atzīmēt muzeja lapu ar @Limbažu muzejs.

  Lai vieglāk izvēlēties, kādus muzejus apmeklēt, izveidota karte, kas skatāma šeit: http://ej.uz/apcelomuzejus

  Vērtēšana: Nosakot akcijas uzvarētājus, žūrijas komisija vērtēs dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, ievietojot interesantākos attēlus, ierakstus un vērojumus par vismaz 5 apmeklētajiem muzejiem.

  Balvas: Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” uzvarētājiem paredzētais balvu fonds:
  1) Brīvbiļetes ieejai Latvijas muzejos;
  2) Radošās nodarbības, muzejpedagoģiskās programmas un izzinošas ekskursijas grupai līdz 10 cilvēkiem
  3) muzeju izdevumi un katalogi;
  3) speciālās balvas no Latvijas Muzeju biedrības.
  *Neskaidrību gadījumā, jautājumus, lūdzu, sūtīt uz Latvijas Muzeju biedrības e-pasta adresi: muzeji@muzeji.lv vai zvanīt uz tālr. 29418187.

 • Sketch001 Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde “JAUNVĀRDI” Tadenavā

  JAUNVĀRDI – LMA Grafikas katedras studentu un pasniedzēju ilustrāciju izstāde Tadenavā skatāma līdz 31.augustam.

   Par izstādi

  Rainis savā radošajā daiļradē ir darinājis jaunus vārdus, pārveidojot jau esošos un arī “atdzīvinot” senus un aizmirstus vārdus. Ar Raini latviešu dzejas valodā un arī plašākā valodas lietojumā ir ienākuši tādi vārdi kā mīla, vizma, dima, veldze, tāle, brīve, brīns u.c. Raugoties no mūsdienu pasaules viedokļa, kur jauni vārdi biežāk top, lai apzīmētu vai latviskotu tehnikas jaunieviesumus, nevis emocijas vai filosofiski traktējumus, Raiņa radītie vārdi ir ar citu – spēcīgāku – emocionālo ietilpību.

  Arī Latvijas Mākslas akadēmija ir vieta, kur rodas “jauni vārdi.” Tikai ne sarunvalodā, bet Latvijas vizuālās mākslas un ilustrācijas vidē. Tādi paši “jaunvārdi” tikai citā nozīmē un kontekstā kā Raiņa radītie – jaunie Latvijas mākslinieki. Izstādē “Jaunvārdi” ir savienojušās šīs abas simboliskās jaunvārdu nozīmes. 25 ilustrāciju sērijā aplūkojamas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu un pasniedzēju ilustrācijas, kurās attēlots viens, paša mākslinieka izvēlēts, Raiņa radīts jaunvārds. Tā ir simboliska, jēdzieniska savienošanās ar Raiņa jaunradītāja garu, paverot plašāku skatu uz viena vārda simbolisko jēgu un radot savdabīgu vizuālu Raiņa jaunvārdu vārdnīcu.

  Izstādē piedalās

  Ieva Baumgarte, Aina Bikše, Rūta Briede, Ivita Brūdere, Jekaterina Fraimene, Linda Jākobsone-Viškere, Eila Kalve, Maija Kikuste, Renāte Kloviņa, Agate Lielpētere, Rebeka Lukošus, Kristīne Martinova, Līva Ozola, Normunds Ozols, Juris Petraškevičs, Andrejs Sidoss, Sanita Skvarnaviča, Vivianna Maria Staņislavska, Artjoms Tarasovs, Didzis Upens, Baiba Vanaga, Patrīcija Māra Vilsone, Gvido Vizulis, Kristiāna Zihmane, Anna Zvaigzne

  Rīko: Latvijas Mākslas akadēmija un Raiņa muzejs “Tadenava”

  Izstādes kuratori:  Rūta Briede, Patrīcija Vilsone

  Izstādes koordinātors: Aleksejs Koškins

 • pielipīgie vārdi Izrāde bērniem “Pielipīgie vārdi” Tadenavā
 • Muzeju_Nakts_Supulis_Tadenava_2018 (Poster Muzeju nakts Raiņa muzejā “Tadenava”
  1. 19.maijā no 19.00 līdz pat 22.00 atzīmēsim Muzeju nakti ar tēmu “Šūpulis”. Tadenavā – vietā, kur kārts latviešu dzejas dižgara Raiņa šūpulis – notiks radošs ceļojums mākslā, mūzikā un prozā. Kā bērnības muzejam pienākas, pasākums būs ar bērniem un priekš bērniem un visiem, visiem, kuriem prieks, daba un saule ir sirdī!

  19.00 sāksim ar Jēkabpils mākslas skolas Zasas filiāles audzēkņu keramikas darbu izstādes “ŠŪPUĻA PASAKAS” atklāšanu. Bērni izgatavojuši vairāk kā 100 keramikas darbu – latviešu tautas pasaku tēlus. Un šī būs reize, kad ar lepnumu viņi prezentēs savu paveikto skolotājas, keramiķes Andas Svarānes vadībā. Katrs audzēknis izvēlējies vienu latviešu tautas pasaku, iemūžinot mālā piecus sešus tēlus no pasakas. Atklāšanas reizē uzzināsim, kā viņiem ir veicies un kā top darbi – no idejas līdz rezultātam.

  No 20.00 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras ilustrācijas kursa studentu un pasniedzēju izstādes “JAUNVĀRDI” atklāšana, kas veltīta radīšanas procesam – Raiņa darinātajiem jaunvārdiem latviešu valodā. Ar Raini latviešu dzejas valodā un arī plašākā valodas lietojumā ir ienākuši tādi vārdi kā mīla, vizma, dima, veldze, tāle, brīve, brīns u.c. 25 jaunvārdi un 25 ilustrācijas – katram vārdam sava, katrai ilustrācijai savs autors. Tā ir simboliska, jēdzieniska savienošanās ar Raiņa jaunradītāja garu, paverot plašāku skatu uz viena vārda simbolisko jēgu un radot savdabīgu vizuālu Raiņa jaunvārdu vārdnīcu.  Izstādes koordinators ir Aleksejs Koškins, kuratores – Rūta Briede un Patrīcija Vilsone. Izstādē piedalās: Ieva Baumgarte, Aina Bikše, Rūta Briede, Ivita Brūdere, Jekaterina Fraimene, Linda Jākobsone-Viškere, Eila Kalve, Maija Kikuste, Renāte Kloviņa, Agate Lielpētere, Rebeka Lukošus, Kristīne Martinova, Līva Ozola, Normunds Ozols, Juris Petraškevičs, Andrejs Sidoss, Sanita Skvarnaviča, Vivianna Maria Staņislavska, Artjoms Tarasovs, Didzis Upens, Baiba Vanaga, Patrīcija Māra Vilsone, Gvido Vizulis, Kristiāna Zihmane, Anna Zvaigzne.

  Rakstniece LAURA VINOGRADOVA būs sarūpējusi radošu aktivitāti gan maziem, gan lieliem – būs iespēja iesaistīties Lauras jaunās grāmatas ilustrāciju un vizuālo tēlu tapšanā. Ļoti ticams, ka kāda zīmētā ilustrācija nonāks arī reālas grāmatas lapaspusēs! Kā arī, būs lasījums no viņas jaunākās grāmatas bērniem “Snīpulītis no Snīpuļciema”. Laura ikdienā strādā Latvijas Neredzīgo bibliotēkā un ir mamma brīnišķīgam puikam. Sestdienās apmeklē prozas meistardarbnīcas Literārajā akadēmijā.

  Pasākumu noslēgs mūziķe ANNELI ARRO ar savu koncertprogrammu. “Šovakar skaņas ir silta upe vakara dienvidu vēju dejā, puteksnis, kas pazūd lapotnēs, paceļas un savijas ar koku šalkoņu galotnēs. Aizplūst līdz debesīm, aizķeras aiz putna spārna, laideni nolaižas ligzdā un gandrīz pusčukstus stāsta savu stāstu, “ Anneli Arro. Viņas mūzikā ir vienkāršība, patiesums, melodisks vijīgums un maigums. Dziesmas ir mirklīgas kompozīcijas balsij un instrumentam, kurās apdomāties un būt. Anneli par dziesmu tapšanu: “Ļauties dziesmai, kā tā aizved, nes, atbrīvo un pati noslēdzas.” Igauņu izcelsmes Latvijā dzimusī Anneli Arro, kura spēlē perkusijas arī latviešu indie-pop grupā “Sus Dungo”, sadarbībā ar Tomu Taukuli 2016. gada pavasarī izdeva savu pirmo solo albumu “Lucas”, kopš tā laika radot oriģinālkompozīcijas. Ļaujoties melodiju un valodas plūdumam dziesmas līdz šim tapušas angļu valodā. Koncertā izskanēs gan dziesmas, kas iekļautas albumā “Lucas” (2016), gan tās, kas tapušas pēc albuma izdošanas.

  Uz satikšanos Tadenavā!

  Vēl pačukstēsim, ka ir vērts paņemt līdzi kādu siltāku apģērbu un pretodu līdzekli – patīkamāka vakara nodrošināšanai.

  Pasākuma apmeklējums BEZ MAKSAS, un vakarā muzejs apmeklētājiem atvērts līdz plkst. 23.00.

  Pasākums tiek īstenots ar Zemgales plānošanas reģiona Kultūras programmas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu finansiālu atbalstu.

 • sezonaOPEN_Tadenava Raiņa muzejs “Tadenava” uzsāk sezonu

  4.maijā muzejs ir slēgts!