Tikšanās ar Dmitriju Gavrišu (Vācija/Ukraina)

PASAULES LITERATŪRAS VAKARI – Ukraine Germany - FB

Otrdien, 18. septembrī, plkst. 19.30 Raiņa un Aspazijas mājā (Baznīcas ielā 30) notiks tikšanās ar ukraiņu izcelsmes vācu rakstnieku un dramaturgu Dmitriju Gavrišu.

Rakstnieks (1982) ir dzimis Kijevā, bet 11 gadu vecumā pārcēlās uz Šveici. Izstudējis biznesu un ekonomiku Bernes universitātē, Dmitrijs uzrakstīja savu pirmo lugu “Neauglīgā zeme” (Brachland, 2010), kas tiek iestudēta Vācijā, Šveicē, Lielbritānijā, Polijā, Ukrainā un Krievijā.

Dmitrijs Gavrišs ir arī autors lugām “Kaut kas par Āfriku” (Mal was Afrika), “Tecēšanas mācības” (Lessons of Leaking) un “Viss būs labi” (Wird schon werden).

Dmitrijs ir ticis regulāri publicēts literārajā un kultūras žurnālā “Reportagen”. Žurnālā iekļautie raksti ir tikuši publicēti grāmatā Kazaņā, Krievijā, ar nosakumu “Lietu negaidiet. Reportāžas.” (Дождя не ждите. Репортажи, 2016).

Šobrīd autors strādā pie savas autobiogrāfijas, kā arī romāna “Dzērve sniegā” (Der Kranich im Schnee). Dmitrijs Gavrišs dzīvo Berlīnē.

Dmitrijs Gavrišs pats sevi apraksta kā autoru ar neviennozīmīgu identitāti: “Esmu Šveices pilsonis, kurš piedzima un uzauga Kijevā, bet šobrīd dzīvo Berlīnē. Es protu krievu, ukraiņu, angļu un mazliet arī franču valodu, bet rakstu tikai vāciski. Grāmatā “Lietu negaidiet.” Esmu nosaukts par “ukraiņu cilmes Šveices rakstnieku”, bet kā ir ar manu vācisko dzīvi? Vai cilvēkam ir vajadzīga pase vai dzimšanas apliecība, lai tiktu uzskatīts par tās valsts rakstnieku?

Tā kā laikam vien es esmu vāciešu-šveiciešu-ukraiņu rakstnieks, kas raksta tikai vācu valodā. Vai arī vienkārši Dmitrijs Gavrišs, kas raksta to, ko es rakstu, neatkarīgi no tā, kur es biju dzimis vai dzīvoju.”

Ieeja bez maksas.

Pasākumu vada dzejnieks un atdzejotājs Arvis Viguls.

Pasākumu atbalsta VKKF, tā vizuālo identitāti veidojis Vitālijs Vinogradovs.

Vairāk informācijas: elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, tel. 26912310.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading