#domasspēks 16. sērijā – slovāku diplomāts Pavols Demešs

Kadrs no video

Kadrs no video

Īsfilmu cikla #domasspēks 16. sērija veltīta Raiņa politiskajai darbībai. Tajā Raiņa aforismu (1921) interpretē slovāku diplomāts Pavols Demešs (Pavol Demeš).

1920. gadā Rainis kopā ar Aspaziju atgriezās Latvijā no trimdas Šveicē un aktīvi iesaistījās politikā. Rainis tika ievēlēts Satversmes sapulcē, vēlāk Saeimā un ieņēma arī izglītības ministra amatu.

Pavols Demešs ir starptautiski atzīts NVO līderis, ilggadējs Vācijas Maršala fonda Centrālās un Austrumeiropas pārstāvniecības direktors (2000-2010). Deviņdesmitajos gados viņš bija Slovākijas ārlietu ministrs, bet pēc Slovākijas neatkarības atgūšanas pildīja prezidenta ārlietu padomnieka pienākumus (1993-1997). 1998.gadā Pavols Demešs saņēma ES-ASV demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības balvu.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

loading