#domasspēks 20. sērijā grieķu dziedātājs un liras virtuozs Psarantonis

Kadrs no video

Kadrs no video

Jaunākajā īsfilmu cikla #domasspēks sērijā Rainis un Aspazija dodas uz Grieķiju, kur sarunājas ar grieķu komponistu, dziedātāju un liras virtuozu Psarantonis.

Psarantonis (īstajā vārdā Antonis Ksiluris) dzimis Krētas salā. Mūziķa gaitas viņš sācis, uzstājoties grieķu tradicionālajās kāzās. Psarantonis guvis ievērību ar savu īpašo spēles un dziedāšanas stilu, kam raksturīga muzikāla dinamika – no maigiem čukstiem līdz pēkšņām skaņu vētrām, kas tikpat negaidīti norimst un ieslīgst mītiskā klusumā.

Projekta #domasspēks 20. sērijā Psarantonis lasa fragmentu no Aspazijas dzejoļa “Zīdautiņš”, kas ir no krājuma “Ziedu klēpis” (1911) un stāsta par mazām tautām, kurām ir liels kultūras mantojums.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading