#domasspēks 23. sērijā Maltā top Raiņa skulptūra

Kadrs no video

Kadrs no video

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai veltītajā īsfilmu projektā #domasspēks publicēta 23. epizode, kurā skulptori Alfrēds Kamiljeri-Kauči un Ārons Kamiljeri-Kauči no Maltas interpretē Raiņa aforismu un veido Raiņa skulptūru.

Alfrēds Kamiljeri-Kauči (Alfred Camilleri Cauchi) ir ievērojams maltiešu skulptors, kurš šo arodu pārmantojis no sava tēva. Pēc studijām Skotijā Alfrēds atgriezās Maltā, pievēršoties baznīcu iekārtošanai un tēlniecībai. Savos darbos viņš izmanto koku, marmoru un kaļķakmeni, kā arī papjēmašē un stikla šķiedru.

Arī Alfrēda dēls Ārons (Aaron Camilleri Cauchi) turpina ģimenes māksliniecisko tradīciju – viņš ir ne tikai skulptors, bet arī restaurators.

Projekta #domasspēks 23. sērijā abi maltiešu skulptori lasa Raiņa aforismu, kas stāsta par nepieciešamību cienīt katru cilvēku, jo tikai kopā indivīdi veido cilvēci.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading